Orjinal Parfüm: Ünlü Marka Parfümlerinde İndirimli Online Fiyatlar

Gucci Guilty Pour Homme, 2012 Parfüm Vakfı Ödüllü Tasarım Galeri

Yıllar sonra tesadüfen burnunuza gelen bir kokunun, size, çoktan unuttuğunuz bir anı, ortamı, kişiyi veya olayı hatırlattığı oldu mu? Bu durum, annemizi doğumun hemen sonrası bize tanıtan, beynimizin en dolaysız işleyen ve diğer memelilerle paylaştığımız, özelliğimizden kaynaklanıyor. Koku hafızamız ve koku alma dışındaki duyularımız, mantığımızla çok daha açıklanabilir tepkiler vermemizi sağlarken, belki de en esrarengiz, kendimizin bile açıklayamadığı duygularımızı, tepkilerimizi ortaya çıkaran duyumuzdur. Her insan, eğer fiziksel bir rahatsızlıktan mustarip değil ise, sevdiği, özlediği, nefret ettiği, hatta korktuğu bir kokuyu bulabilir. Hislerini koku ile ifade edebilir. Orjinal Parfüm ile ilgili tercihlerimizi, her şeyden çok kişisel yapan koku hafızamız ise, günlük yaşantımızda koku içeren ürünleri tercih etme sebeplerimiz de, bir o kadar kişiye özeldir. Tenimiz ile seçtiğimiz ürünün kimyasal reaksiyonunun sonunda, bizim koklayacağımız koku, tester kâğıtlarında hissettiğimiz kokudan çok farklı olabilir. Kâğıttan koklayıp, hoşunuza giden bir tür, teninize sıkılınca, sizi rahatsız bile edebilir.

Orjinal Parfümü Hissetmek

Parfüm, fazlasıyla kişiye özel bir ürün olduğu için, sarışınların daha hafif olan turunçgiller veya su bazlı kokuları, esmerlerin ise baharat ve çiçek bazlı kokuları kullanmaları gerekir, yönünde bir genelme yapmak, yeryüzündeki kumrallara haksızlık olabilir. Kokunun uzmanları, günümüzde, bu özelliği ön plana alarak, tenimizle uyumuna, içinde bulunduğumuz mevsime, yaşımıza ve hatta katılacağımız ortamlara göre karar vermemizi, yeğliyorlar. Uzmanlar, tenimizle uyum için, tester kâğıtları yerine cildimiz üzerinde deneme yapmamızı, sıktıktan hemen sonra ovalayarak, dağıtmamızı öneriyorlar. Tercih edeceğimiz ürünü, yakından değil uzaktan, kulak arkası, bilek içleri ve dizlerin arkası gibi kan basıncı yüksek yerlere sıkmamızın kalıcılığını artıracağını, kullanım şekli açısından belirtmekte fayda var. Isının, kullanım miktarının dışında, hissedilen yoğunluğu, fazlalaştırıp azaltabilen etkisi hatırlanarak, yaz ve kış için farklı tercihlerimiz olabilecektir. Yaşımızı olgunlaştığımız için değil, fiziken cildimizin de yaşımızla birlikte dokusu ve kimyası değiştiği için parfüm kokuları değişebilmektdir. İçinde bulunulacak ortam ise ayrıca önemlidir, ciddi bir iş yemeği için yapacağımız tercih, romantik bir akşam yemeği için yapacağımız seçimden, çok farklı olabilecektir. Diğer taraftan, tercih belirlerken, parfüm içindeki hoş kokulu yağ oranı artıkça, ürünün yoğunluğunun ve fiyatının artacağı göz önünde bulundurulmalıdır. En yoğundan, en az yoğun türe doğru yapılacak bir sıralama: eau de parfüm, eau de toilette, eau de cologne şeklinde olmaktadır. Ek olarak, yüzde bir ile yüzde üç oranında hoş kokulu yağ içeren, dolayısıyla en hafif tür olarak tanımlanabilecek “Eau De Fraich''yi belirtmekte fayda var. Özellikle, koku ile alerjik sorunları olanlar bu ürünleri kullanabilirler. Kriterlerinize uygun, sizi mutlu eden ürünü satın aldıktan sonra, onu, ışıktan ve yüksek ısıdan mümkün oldukça korumaya çalışmanız faydalı olacaktır.

Ünlü Markalarda İndirimler

Kendinize ait orjinal parfümleri daha önceden deneyerek belirlediyseniz, online alışveriş yapmak hem çok kolay, hem de ekonomik. Balerin.com online satış mağazasında, sadece kadınlar için, ünlü markalara ait 681 adet orjinal parfüm bulunmakta. Ek olarak, bu ürünler, indirimli fiyatlara sahip ve yüksek alışverişlerde kargo ücreti ödenmiyor. Bu, ürün çeşitliliği açısından güzel bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Markafoni.com online mağazasında ise, indirimli, popüler, hatta efsane ürünleri bulabilirsiniz. Her iki sitede güvenli alışveriş şansınız olduğunu belirtmekte de fayda var.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Markafoni.com
  • Güzel Bir Fırsat
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları