Onitsuka Tiger

Onitsuka Tiger Galeri

Onitsuka Tiger, 1949 yılında Japonya'da kurulmuş en köklü ayakkabı firmalarından biridir. İlk olarak basketbol ayakkabısı üreten Onitsuka Tiger, kısa sürede yakaladığı başarı ile Japonya'da oldukça popüler bir marka haline gelmiştir. Japon ustalığının yansıdığı marka ürünleri titizlikle ve detaylara verilen önemle tasarlanıyor. 1953 ve 1957 yıllarında iki efsanevi atletin Olimpiyat oyunlarında markanın ayakkabılarından giymesiyle global bir üne kavuşan Onitsuka Tiger, dünyaya açılmak adına atılımlarına başlamıştır. Daha sonra kurulan Asics markasının çatısı altına giren marka, günden güne daha da çok globalleşerek ilerlemesine devam etmektedir. Özellikle sporcuları hedefleyen markanın çatısı altında olduğu Asics'in açılımı da şirketin hedeflediği kitleye çok uygundur. Asics'in açılımının “Anima Sana in Corpore Sano” ( sağlam kafa sağlam vücütta bulunur ) yada “A Sound Mind in a Sound Body.” olduğu söylenmektedir.


Onitsuka Tiger Ayakkabı Modelleri

Onitsuka Tiger Ayakkabı Modelleri

Onitsuka Tiger, 1997 yılında Sapporo Kış Olimpiyatları'na sponsor olduktan sonra dünyadaki ününü pekiştirmiştir. Önceleri özellikle sporcuları hedefleyen ve sporun birçok türü ( futbol, koşu, voleybol, koşu, atletizm, güreş, gold, tenis, kriket) için ürünler üreten marka, daha sonra gençlere yönelmiştir. Oldukça doğru bir atılım olan bu kara ile, dünya çapında gençlerin en çok terchi ettiği spor ayakkabı markalarından biri olmuştur. Markanın en çok tercih edilen ürünleri arasında Mexico 68, California 78, Ultimate 81, Mini Cooper, Coolidge Plus, Saiko Runner, Kanuchi, Fabre, Mexico 66, Snow Heaven ve Seck Quartz vardır.


İndirimli Fiyatlarla Online Alışverişte

İndirimli Fiyatlarla Online Alışverişte

Dünya'da en çok tercih edilen spor ayakkabı markalarından biri olan Onitsuka Tiger, Türkiye'de de özellikle gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yalnızca bir spor ayakkabı değil bir moda akımı olarak da görülen Tiger ayakkabıları, günlük hayatta rahatlıkla giyilebilen, şık görüntüsü ile kombinlerde sıkça kullanılmaktadır. MarkanınTürkiye'nin hemen her şehrinde satış noktaları bulunmaktadır. YKM, Boyner gibi birçok spor ürününü bir arada satan çok katlı mağazaların yanı sıra, kendi mağazaları ile de hizmet veren Onitsuka Tiger mağazalarının adreslerine buradan ulaşabilirsiniz. Bu satış noktalarının yanı sıra, en son modellere Markafoni, Trendyol gibi birçok alışveriş sitesinin özel indirim kampanylarından çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Markafoni.com
  • Boyner
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları