Ömer Termal: İndirimli Erken Online Rezervasyon Fiyat ve Fırsatları

Ömer Termal Tatil Köyü Galeri

Termal su, mineral açısından zengin kayaların bulunduğu noktalardan yeryüzüne çıkan, çıkış sıcaklığı 20°C ve üstü olan sulardır. Bu tür sular eski çağlarda tedavi amaçlı kullanıldığı gibi, günümüzde de insanlar tarafından hastalıklara şifa bulmak amacıyla kullanılmaktadır. Kaplıca sularının romatizma, eklem ağrıları, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, mide hastalıkları, sindirim sorunları, bel ve boyun ağrıları, egzama, kaza ya da ameliyat sonrası oluşan ortopedik rahatsızlıklar, safra kesesi, nörolojik hastalıklar, böbrek hastalıkları ve kronik yorgunluk gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Türkiye bulunduğu coğrafi konum itibari ile kaplıca suları bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Birçok yerli ve yabancı misafir tatil ya da tedavi amaçlı, kaplıca tesislerinin bulunduğu bölgeleri ziyaret etmektedir. Kaplıca suları bakımından zengin olan ve birçok termal tesise ev sahipliği yapan Afyon'da, Ömer termal tatil köyü 2007 yılından beri konuklarına modern anlamda hizmet vermektedir. Tesisin zengin mineralli kaplıca suyu kronik romatizma hastalıkları, eklem rahatsızlıkları, kronik bel boyun ağrıları, yumuşak doku hastalıkları, spor sonrası oluşan yaralanmalar, strese bağlı hastalıklar, hipertansiyon, metabolik (gut) eklem ağrıları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Tesis, içi kaplıca suyu ile dolu olan 3 kapalı yüzme havuzuna sahiptir. Bu havuzlardan ikisi bay ve bayan havuzları olarak tasarlanmış olup, havuz suyu sıcaklıkları 40-42°C'dir. Diğer havuz ise yarı olimpik kaydıraklı yüzme havuzu olup, suyun sıcaklığı 32°C'dir. Odalarda uydu yayınlı TV, split klima, mini buzdolabı, saç kurutma makinesi, wireless internet bağlantısı, telefon, wc, jakuzi küvetli banyo standart olarak sunulmaktadır. Fitness, oyun salonu, yürüyüş alanları, sinema gibi sosyal etkinlik alanları da mevcuttur. Alternatif tatil planları yapan ya da tedavi amaçlı konaklama düşünen misafirler, Ömer termal tatil köyü tesislerinin sunduğu indirimli online erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirler.

Şifalı Kaplıca Suları İle Kür Uygulamaları

Şifalı Kaplıca Suları İle Kür Uygulamaları

Ömer termal ve birçok şifa dağıtan kaplıca tesislerinde, hastalığın çeşidine göre birçok farklı kür uygulaması mevcuttur. Banyo kürü, kaplıca doktorunun belirlediği sıklıkta ve 20 dakikayı geçmeyecek şekilde şifalı kaplıca suyunun bulunduğu ve devamlı sirkülasyona sahip havuzda yüzme, ayakta durma ya da oda içerisinde bulunan küvete oturma şeklinde uygulanır. Çamur kürü, kaplıca etrafında bulunan toprağın, yıllarca madenden çıkan su ile ıslanarak çamur halini alması ve bu çamurun vücuda sürülmesi şeklinde uygulanır. İçme kürü, doğal yollardan elde edilen mineralli suların, gün içerisinde belli aralıklarla ve belirlenen miktarda içilmesi şeklinde uygulanır. Gaz banyosu kürü, karbondioksitli sular ile yapılan ve kardiyovasküler hastalıklarda kullanılan bir banyo uygulamasıdır. Solunum kürü, bireysel odalarda mineralli suların belli cihazlar kullanılarak buhar haline getirilmesi ve bulunulan özel ortama salınması şeklinde uygulanmaktadır.

Ömer Termal ve Diğer Otellerde İndirimli Rezervasyon Fırsatları

Ömer termal tatil köyü ve birçok kaplıca Gezinomi.com, tatil.com, bavul.com gibi internet siteleri üzerinden indirimli online erken rezervasyon fırsatları sunmaktadırlar. Ayrıca sehirfirsati.com, grupanya.com ve bonubon.com gibi şehir fırsat siteleri de müşterilerine uygun fiyata, kredi kartına 12 aya varan taksit kolaylığı ile konaklama hizmeti satışı yapmaktadır. Bu tür fırsatlardan yararlanmak, uygun fiyata tatil yapma imkanı sağlamaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezinomi
  • Bonubon
  • Bavul.com
  • Tatil.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları