Okul Çantaları: Lise ve İlkokul Çanta Modelleri ve Kampanya Fiyatları

Okul Çantaları: Lise ve İlkokul Çanta Modelleri ve Kampanya Fiyatları Galeri

Öğrenciler için okul çok farklı anlamlar taşımaktadır. Fakat okul denildiğinde en gerekli ihtiyaçların başında mutlaka okul çantaları gelmektedir. İlk okuldan tutunda üniversiteye kadar her öğrenci bu taşıma aracına ihtiyaç duymaktadır. Okul kitaplarının, defterlerin, kalemlerin vb. ihtiyaçların taşınılması için vazgeçilmez bir araçtır okul çantaları. Bu taşıma araçlarının genelde sırt ve elde taşınılanlar olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Bunların yanında sırf okul amacıyla değil daha birçok amaçla da kullanılabilmektedir. Örneğin seyahat, yürüyüş ve kamp amacına yönelik çeşitli tarzda çantalar bulmak mümkün olmaktadır. Genel itibariyle amaç olarak aynı şeyleri ihtiva etse de kullanım biçimi açısından çeşitlilik ve sağlamlık gibi konular önem arz etmektedir. Bu yüzden çanta alınırken ilk olarak yapılması gereken şey kendimize bir bütçe belirlemek ve amacımıza uygun yapıda bu eşyayı satın almak.

Okul ve sırt çantaları nereden alınır?

Çantalarda da gelişen teknoloji ve modernleşme hareketiyle beraber birçok çeşitlilik ve amacından farklı daha birçok şey yapmak amacı ile de kullanıldığını görebilmekteyiz. Burada amacımız yönelik alışverişlerde kesinlikle kalite ve konfor gibi temalara önem göstermeliyiz. Örneğin bir öğrenci kitap, defter gibi ağır materyaller taşıyacaktır. Burada öğrencinin alması tavsiye edilen model daha kaliteli ve sağlam olanlardandır. Diğer bir yandan daha hafif kıyafet tarzı konularak taşınılacak taşıyıcı araçları için sağlamlık öğrenci modellerinde olduğu kadar önem kazanmaz. Çeşit çeşit ve bol desenli, üzerinde özellikle ilk okula giden çocuklara yönelik çizgi film kahramanı bulunanlar ve daha büyükler için daha sade ve büyük olanlar alıcılara sunulmaktadır. Bunların satımı alışveriş mağazalarında, kırtasiyelerde ve son dönemlerde popüler olan zidaya, toyzzshop, webdenal gibi sitelerden internet üzerinden de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Çanta çeşitleri

Çeşitlilik açısından dikkat edileceklerin başında, hangi yaş grubuna hitap edeceği gelmelidir. Çünkü hem boyutu açısından hemde üzerindeki desen ve şekiller açısından bu büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Bunların haricinde sırtta taşımak için mi yoksa istenildiği zaman elde istenildiği zamanda takılan bir aparat sonucunda omuzda taşınılanlar mı tercih edilecek, bunun kararına varılmalıdır. Diğer bir yandan bakacak olursak, çantaların taşıması gereken diğer bir özellik te moda ile olan uygunluğu. Son yıllarda değişen okul kıyafetleri ve her okulun kendine özgü renkli üniformaları okul çantaları seçiminde öğrencileri ve velileri etkileyen diğer önemli bir husus haline geldi. Öğrenciler tarafından çantaların genellikle çok ağır olmasından ve konfor açısından pek te rahat olmamasından şikayetçi olunur. Fakat son yıllarda ortaya çıkan çantalarda gerekli sırt destekli yumuşatıcılar, sırt yapısına uygun daha modern şekilde hazırlanmış bölümler, yine kollara astığımız askı kısımlarının daha yumuşak ve hassas olması gibi özellikler sayesinde bu sıkıntılardan öğrenciler kurtulmuş oluyor. Özellikle de ilk okula giden öğrenciler için zaten okula alışma gibi bir sıkıntının yanında çocukları böyle konforsuz bir şekilde ağır yükle okula göndermek onları iyice mutsuz edecektir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları