Numaralı Gözlük Modelleri: Bayan-Erkek Modelleri ve Kampanya Fiyatları

Numaralı Gözlük Modelleri: Bayan-Erkek Modelleri ve Kampanya Fiyatları Galeri

Günümüzde gözlük aksesuar olarak kullanılmanın dışında sağlık için önemli bir gereklilik olmaktadır. Kişilerin uzak yada yakın mesafeleri daha iyi görmek için kullandıklar numaralı gözlükler, daha iyi bir görüş kalitesi sağlarken kişinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Göz sorunu yaşayan ve gözlük kullanmak isteyenlerin yapması gereken öncelik, iyi bir göz hekimine muayene olmaktır. Bu iş kesinlikle aceleye getirilmemeli ve kişi için en uygun seçim yapılmalıdır. Yazılan reçetelerin bir çoğu sürekli kullanımı gerektirmektedir. Bu yüzden seçim yaparken dikkatli olunmalı ve kullanımı en uygun olan modeller seçilmelidir. Günümüzde gözlük kullanımının artması ürün çeşitliliğini de beraberinde getirmiştir. Bir çok marka günlük kullanımında şıklık ve rahatlığı bir arada bulunduran modellerini piyasaya sunmaktadır. Görme bozukluğunu gidermenin yanında kişiler kullandıkları gözlüklerin görsel özelliklerine uyumlu olmasına dikkat etmektedir. Sürekli kullanımlarda kişiler birden fazla çeşidi tercih edebilmekte, kıyafet kombinlerine göre değişik modelleri kullanabilmektedir.

Numaralı Gözlük Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Numaralı Gözlük Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Numaralı gözlük modelleri yakın ve uzak olmak üzere değişmektedir. Seçim yaparken ikisinin de ayrı özelliklere gereksinim duyduğu unutulmamalıdır. Yakın sürekli kullanım gerektirmezken uzak numaralı olanlar ise sürekli kullanım gerektirmektedir. Yakın numaralı olan bir ürün tercih ediliyorsa, sürekli takılıp çıkarılacağı için sağlamlık aranmaktadır. Yakın görme için özel olarak tasarlanan yarım yaylı saplı ve titanyum olanları sürekli takıp çıkarmaya uygunluk sağlamlıktadır. Sık çıkarıldığı için özel bir taşıma kılıfı kullanmak gerekir. Uzak numaralı modeller için ise durum daha farklıdır. Uzak ve daimi kullanılacak çerçeve seçimi yakına göre daha fazla dikkat gerektirmektedir. Sürekli kullanıma uygun olarak rahat ve hafif olması önceliktir. Yüze tam oturmalı, bolluk olmamalı, boyutları kişinin yüzü ile doğru orantılı olmalıdır. Kullanımdaki birçok rahatsızlık, kulak arkasını acıtma, burun üzerinden kayma yada çok ağır olması gibi problemler olmaktadır. Çerçevenin sapları ten ile temas edeceği için vücuttaki aside dayanıklı olması gerekmektedir. Çerçeve yapımında çeşitli metaryaler kullanılmaktadır. Plastik, titanyum gibi çerçeve iskeletleri gün geçtikçe çeşitlenmekte ve aksesuarlar ile süslenmektedir. Sürekli kullanımlarda görselliğin yanında dikkat edilmesi gereken kullanım kolaylığı ve rahatlığı olmalıdır. Çerçeve tasarımlarında kullanılan boncuk, inci, metal çiçekler ve diğer süslemelerin ağırlığı artıracağı unutulmamalıdır. Kullanımın artması ile bir çok marka yeni tasarımlarını kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Üzerinde kendi logolarını taşıyan markalar, fasonlarından bu şekilde kolaylıkla ayırt edilebilmektedir.

Bayan-Erkek Modelleri ve Kampanya Fiyatları

Numaralı gözlük modelleri bayan ve erkek olmak üzere çok çeşitlidir. Yüz şekline göre model, saç ve ten tonları gibi kriterler ile de renk seçimleri yapılmaktadır. Gün geçtikçe renk seçenekleri artmaktadır. Koyu tenlerde açık renkler, açık tenlerde ise koyu renkler tercih edilmektedir. Hafif yuvarlak hatlara sahip biraz kavisli metal çerçeveler, büyük köşeli çerçeveler, yarım çerçeveler ve çerçevesiz modeller bulunmaktadır. Son zamanların modası ise büyük kemik çerçeveler olmaktadır. Gözlük fiyatları markaya, modele, şekle, kullanılan metaryalerle göre farklılık göstermektedir. Her bütçeye hitap eden çeşitleri bulunmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • İNCİ
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları