Nokia Telefon Modelleri: En Son Çıkan Nokia ve Lumia Modelleri

nokia e 72 Galeri

Nokia Finlandiya’da 1865’de Fredrik Idestam adlı bir mühendis tarafından kurulmuş bir cep telefon üreticisidir. 1980’lerin sonlarında Nokia, Ericsson’un veri sistemi bölümünü satın alarak İskandinavya bölgesinde en büyük bilgi teknolojisi şirketi konumunu aldı. Kurulduğu yıldan günümüze kadar piyasaya çıkardığı telefonlar yoğun ilgi görmüştür. Değişen düzene ayak uydurması ve kullanıcıların rahatlıklarını, isteklerini göz önünde bulundurması çıkardığı telefonlara ilgiyi daha da arttırdı. 2011 yılında Microsoft ile anlaşarak akıllı telefon modellerinde Windows Phone kullanmaya başladı. 2012 yılında akıllı telefonların daha çok tercih edilmesinden dolayı diğer markaların da çıkardığı telefonlara karşılık yeni modeller piyasaya sunmuştur. Çok iyi olmamaları nedeniyle geride kalan firma, 2012 yılının son çeyreğinde Microsoft işletim sistemli modelleriyle piyasalara çok güçlü bir rakip olarak dönmektedir.

Çok Satan Nokia Telefon Modelleri ve Özellikleri

Çok Satan Nokia Telefon Modelleri ve Özellikleri

Ülkemizde uzun yıllar boyunca en çok satılan cep telefon markası olmuştur Nokia. Çıkardığı telefonların genç, yaşlı her kesime hitap etmesi ve kullanıcının istekleri doğrultusunda yapılması piyasada satışlarının yükselmesine neden olmuştur. Nokia hem dokunmatik, hem de Qwerty klavye severler için çıkardığı E6 modeliyle çok dikkat çekmiş ve piyasa satışlarını iyi bir şekilde gerçekleştirmiştir. Nokia E6 480x640 piksel ekran özelliğine ve 133 gram ağırlığa sahiptir. Telefonla beraber 8GB dahili hafıza verilmektedir ve microSD kullanılarak 32GB’a kadar çıkarılmaktadır. Batarya ömründe 6 saat konuşma mevcuttur. 8 megapiksel kamerayla ölümsüzleştirmek istediğiniz anılar için yardımcı olacaktır. Günümüzde kullanıcıların çokça Akıllı Telefon tercih etmeleri firmaları buna yöneltmektedir. Nokia da buna ayak uydurarak Lumia modelini çıkarmıştır. Lumia adını verdiği seride diğer firmaların aksine Windows Phone mobil işletim sistemini tercih etmekte. Firma istenilen başarıyı elde edememiş olsa da, yeni model akıllı telefonları üretmeye devam etmektedir. Lumia Windows Phone işletim sistemini kullanan ilk telefondur. 3.7 inçlik geniş ekranını bulunmaktadır ve Amoled teknolojisine sahiptir.1.4 GHz işlemciye sahiptir. Markanın ürettiği E72 modeli de çok tercih edilenler arasındaki yerini alır. İnce yapısı, şık ve gösterişli kasasıyla görenleri etkileyen cihaz, son derece kullanışlı bir görünüm sunuyor. Gelişmiş e-posta desteği, multimedya özellikleri ve kolay kullanımı sayesinde markanın en gözde ürünleri arasına adını yazdırmıştır. Push mail desteğinden kaynaklı olarak mail adresinize gelen mailleriniz anında cep telefonunuza gönderiliyor. Bu sayede anında haberdar olmuş oluyorsunuz. 5 Mp kamerası yüksek kalitede fotoğraf çekmenizi ve video kaydetmenizi sağlıyor. E72’nin diğer bir özelliği de batarya kalitesidir. Bir telefon düşünün ki bir şarj edişte tam 37 saat müzik dinleyebiliyorsunuz, 13 saat video izleyebiliyorsunuz. Gerçekten mükemmel bir cihaz olduğu tartışma götürmez bir gerçeklik. Nokia telefon modelleri arasında diğer bazı önemli olanları Asha 306 ve Nokia N8-N9’dur.

İndirimli ve Online Satıştaki Nokia Telefon Modelleri

Günümüzde bir çok kişi tarafından tercih edilen online alışveriş siteleri telefon almak için de kullanılmaktadır. Uygun fiyatlarda ve kredi kartlarına yapılan fırsatlarla telefonlar sitelerde sizleri beklemektedir. Güvenli bir alışveriş alıcılar için en önemlisidir. Darty, HızlıAl, Yeni Çarşım gibi siteler alışveriş sertifikaları bulundurmalarından dolayı kullanıcılara güvenle ve kaliteli ürünler sağlayarak alışveriş yaptırmaktadırlar. Online alışveriş sitelerinde, mağazalardaki fiyatlarından daha düşük olmaları hesaplı alışveriş açısından bu fırsatların tercih edilmesini fazlalaştırmaktadır. Bu online alışveriş siteleri indirim sağlamakla da kalmıyor, cazip taksit olanakları ile de müşterilerine taksit imkanları sunuyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Nokia
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları