Nokia C3: Teknoloji Ürünlerinde Uygun Fiyat Seçenekleri Sanal Mağazada

Nokia C3 Galeri

Cep telefonları, haberleşmenin en kolay aracıdır. Günümüzde artık birçok insanın elinde bulunan cep telefonları, hızla evrim geçirmektedir. Teknolojiye en hızlı ayak uyduran nesne cep telefonlarıdır. Eskiden sadece konuşmak için kullanılan cep telefonları, şimdi hem konuşmak hem yazışmak hem de görüntü görüşmek için kullanılmaktadır. Bu telefonlarla resimli mesajlaşabilirsiniz. Telefon ile oyun oynanabilmekte, fotoğraf çekilip paylaşılabilmekte, ofis uygulamaları kullanılabilmektedir. Hatırlanması gereken bilgiler telefona kaydedilmekte, günü geldiği zaman telefon bizlere bildirmektedir. Artık insanların hatırlaması, aklında tutması sorunu ortadan kalkmıştır. Telefonların uygulamaları ile özel günlerin hatırlanmasından, özel günlerde alınacak hediyelere kadar tüm alternatifler bulunmaktadır. Telefonlar sistemlerine göre 2 sınıf altında toplanmaktadır. İlk sınıf akıllı telefonlardır. Akıllı telefonların büyük bir kısmı Android işletim sistemine sahiptir. Android dışında Windows Mobile, Symbian, İphone OS işletim sistemleri vardır. Diğer sınıf ise standart işletim sistemi içeren cep telefonlarıdır. Nokia C3 özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmektedir.

Nokia C3 Son Teknoloji Cep Telefonları

Cep telefonlarında işlemci hızı en önemli özelliklerin başında gelir. İşlemci hızının yüksek olması telefonun performansını artırır. Telefonlar görünüş özelliklerine de göre 3 sınıf altında toplanmaktadır. Düz cep telefonları; tuş takımı açıktır, telefon tek parçadan oluşmaktadır. İlk üretilen telefon modeli düz telefondur. Kapaklı cep telefonları; tuş takımının üzerine gelen ilave parçası bulunur, tuş takımı kapalıdır. Hem tuş takımını hem de ekranı kapayan modelleri de bulunmaktadır. Kapaklı telefonlarda kapak, ekran koruyucu görevi görmektedir. Kızaklı cep telefonları; genelde ekran ve tuş takımının birbirinden ayrı olduğu telefonlardır. 2 parçadan oluşmaktadır. Ekranın bulunduğu parça üzerinde birkaç tuş bulunabilir. Telefonlar sadece görünüş özelliklerine göre farklılık göstermemektedir. Telefonun tuş takımı olarak birbirinden farklı telefonlar vardır. Tuş takımı standart tuş takımı olabilir. Ya da klavye tipi tüm rakamların, harflerin üzerinde bulunduğu telefonlar olabilmektedir. Telefonda tuş takımı dokunmatik de olabilmektedir. Özel kalemleri ile ya da parmak ile kullanılabilmektedir. Cep telefonlarında veri paylaşımları artık hemen yapılabilmektedir. Eskiden kullanılan kızılötesi yerine Bluetooth kullanılmaktadır. Bluetooth sayesinde 10-100 m arasında veri paylaşımı yapılabilmektedir. Bağlantı kablosu ihtiyacı ortadan kalkmıştır. Müzik dinlerken artık Bluetooth kulaklıklar tercih edilmektedir. Araba kullanırken de araç kitleri ile iletişim kurulmaktadır. Bu gelişmelerin hepsi telefonun teknolojiye ayak uydurmasının sonucudur. Telefonlardan internete bağlanabilmekte, sosyal paylaşım siteleri kullanılabilmektedir. Fotoğraf ve video çekilebilmekte, çekilen fotoğraf ya da videonun paylaşımı yapılabilmektedir. Telefonların Wi-fi özelliği sayesinde kablosuz internet keyfi yaşanabilmektedir. 2g ile de internete bağlanılabilmektedir. E-postalara istenilen her an ulaşılabilmektedir. Telefonda bulunan oyunların dışında yeni oyunlar yüklenebilmektedir.

Teknoloji Ürünlerinde Uygun Fiyat Seçenekleri

Teknolojinin öncü firmalarından Nokia, cep telefonu teknolojisine en çabuk ayak uydurabilen firmalar arasındadır. Yeni nesil cep telefonları, hayatın olmazsa olmazları arasında girmiştir. En çok tercih edilen modeller arasında Nokia C3 bulunmaktadır. Nokia C3, sosyal ağlara bağlanmak için büyük kolaylık sağlar, tek bir tuş ile anında kendinizi internette bulabilmektesiniz. Sınırsız dosya paylaşımı yapılabilmektedir. Wi-fi özelliği ile her yerden internete bağlanabilme imkânı sağlamaktadır. Nokia C3, kusursuz görüntüsü ile herkesin dikkatini üzerine toplamaktadır. 2 MP kameraya sahiptir. 55 MB dâhili hafızası bulunmaktadır, isteğe bağlı hafıza artırılabilmektedir. Cep telefonu insanın bir kolu demektir. Hayatımıza o kadar derin girdi ki o olmazsa bizde eksik kalmaktayız. Hizlial.com ve Kliksa.com gibi online sitelerden son teknoloji ürünleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kliksa.com
  • Nokia
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları