Nişanlık: Özel Günlerde Şık Tasarım Kıyafetler Büyük İndirimlerle!

Nişanlık Modellerinde Farklı Tarzlar Galeri

Evlilik hazırlıkları her genç kızın hayatında ailesiyle beraber son derece önemsediği özel bir süreçtir. Düğün için gelinlik ve salon seçiminden dekorasyona, pasta seçimine ve davetiyelerin hazırlanıp gönderilmesine kadar pek çok ayrıntıyı aynı anda düşünmek ve planlamak gerekir. Ancak tüm bunlardan önce nişan töreninin ayrıntılarının düzenlenmesi de önemlidir. Düğün öncesi daha ufak çapta bir prova gibi görülebilecek bu olay, genç çift için en az düğün kadar heyecan verici ve önemli bir hale gelmektedir. Nişanlık seçimi de ömür boyu fotoğraflarına bakılıp hatırlanacak bu özel gün için en önemli konulardan biridir.

Nişanlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nişanlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar her özel günde en özenli, en şık ve güzel biçimde giyinmek isterler. Ancak iş kendi nişan ve düğün törenlerine geldiğinde fazladan bir heyecan duyar ve o gün giyecekleri elbisenin her zamankinden çok daha şık olmasını isterler. Nişanlık seçerken de bu heyecan kimi zaman abartılı görünümlere yol açabilir. Oysa bu özel günde de sade şıklık her zamanki gibi ön planda tutulmalıdır. Özellikle genç kızlar yaşlarına uygun model ve renklerde bir elbise seçmelidirler. Siyah böyle bir günde en çok uzak durulması gereken renklerden biridir. Davetlilerin şık birer siyah elbise giymelerinde bir sakınca yoktur, ancak nişanlanacak olan genç kızın siyah giymesi hem ortama ve olaya uygun olmaz, hem de hoş karşılanmaz. Beyaz da aynı şekilde yanlış bir renk tercihi olacaktır. Çünkü bu özel günü düğünden ayırt etmek gerekmektedir ve bu renge duyulan heves ne de olsa gelinlikte istendiği kadar giderilebilir. Çok koyu bordo, siyaha yakın mor, lacivert gibi renklerde çoğu zaman bu kadar mutlu bir günün havasına uygun olmayacaktır. Ayrıca bu tür koyu renkler daha çok yaşı ilerlemiş hanımlarda iyi durmaktadır. Bunlar yerine pastel renklerin tercih edilmesi her zaman işe yaramaktadır. Nişanlık modeli de çok ağır, geniş tarlatanlı eteklerle ve gelinliği anımsatacak biçimde seçilmemelidir. Mümkünse daha düz modeller tercih edilmeli, sadelik ön plana çıkarılarak ayrıntılarda kumaş katlarıyla hafifçe zenginleştirilmiş elbiselere yönelmelidir. Böylece giyecek olan genç kızın yaşına ve bu mutlu olaya uygun bir elbise seçilmiş olacaktır.

Abiye Elbiselerde Online Alışveriş Avantajları

Nişanlık elbise seçiminde iki yol bulunmaktadır. Bunlardan biri elbiseyi hazır olarak satın almak, diğeri de bir terziyle anlaşarak kişiye özel olarak diktirmektir. Ancak özel dikim elbiseler özellikle nişanlık ve gelinlik söz konusu olduğunda son derece pahalıya gelebilmektedirler. Üstelik günümüzde yüzlerce farklı markanın, her bütçeye hitap eden yüzlerce farklı modeline internet yoluyla kolayca ulaşılabiliyorken elbise diktirmek gereksiz bir zahmet gibi görünmektedir. Bu özel süreçte tüm diğer masrafların yanına yeni bir yük eklememek ve nişanlık alışverişinizi indirimli fiyatlarla yapmak isterseniz, Trendyol ve Morhipo gibi sitelerin abiye bölümlerin ziyaret edebilir ve beğendiğiniz markanın beğendiğiniz modeline kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Pastel
  • Morhipo
  • Trendyol
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları