Nişan Kıyafetleri: Nişan ve Düğün Kıyafetleri, Fiyatları

Nişan ve düğün bir genç kadının hayatının en önemli anlarından biridir. Kadınlar nişan ve düğün günlerinde, sevdiklerinin, yakınlarının, çocuklarının düğün gibi özel tarihlerinde mutlaka çok şık ve bakımlı olmak ister. Bu nedenle böyle özel günlerde en yakışan ve en güzel kostümü seçmek gerekir. Günümüzde tekstil sektörünün gelişmesi, dünya modasına eskisinden daha güncel şekilde takip edilmesiyle birçok abiye model piyasaya sürülmektedir. Çeşitli tekstil firmaları, birçok renk ve modelde ürün hazırlamaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında canlanan nişan ve düğün sezoununda abiye kıyafet satışı da hayli artmaktadır.

Yeni Sezon Modeller ve En Son Moda

Nişanlar düğünden önce evliliğe bir ön adım olan, çok özel bir kutlamadır. Bayanlar gerek kendi nişanlarında, gerekse yakınlarının bu özel günlerinde çok özel ve şık nişan kıyafetleri giymek ister. Vücut çizgileri dikkate alınarak, güncel renk ve modeller de dikkate alınarak şık nişan kıyafetleri seçilmesi mümkündür. Ancak kostüm seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da nişan kutlamasının yapılacağı şekildir. Nişan kutlaması tören şeklinde olacaksa, gecede çalgılı, eğlenceli etkinliker yapılacak ve balo merasimi düzenlenecekse nişan kıyafetlerinin tuvalet tarzında seçilmesi uygun olacaktır. Eğer kutlama aile arasında yapılacak bir yemekse, kabarık ve abartılı bir kostüm yerine, nispeten daha dar ve diz hizasında veya hafif bol şekilde kesimi olan bir yemek daveti kostümünün seçilmesi yerinde olur. Özellikle bir restoranda aile arasında yenecek bir yemek için dar kesimli ve fazla kısa olmayan bir kıyafet seçilebilir. Nişan töreni, aile arasında evde kutlama şeklinde yapılacaksa ev ortamına uygun fakat abartılı olmayan kostümler seçilmelidir. Nişan kıyafetlerinde fazla dekolte kesimler uygun olmadığından kostümün çok açık olmamasına dikkat edilmelidir. Derin göğüs dekoltesi, açık bir sırt dekoltesi veya çok derin bir yırtmaç nişanlığın masumiyetiyle bağdaşmayacaktır. Nişan kıyafetleri vücut ölçülerine uygun şekilde seçilmelidir. Örneğin çok kilolu hanımlar bedenlerini daha ince gösterecek modeller seçmelidir. İnce belli hanımlar ise bu özelliklerini öne çıkaracak kıyafetler tercih edebilir. Nişan kıyafetlerinde moda olan renkler sarı, pembe ve fuşya tonları, krem, kırmızı, mavi, yeşil, mor gibi renklerdir. Bu renklere sahip kostümler nişan kıyafeti olarak seçilebilir.

Online Alışverişte İndirim Fırsatları

Nişan giysilerini en uygun fiyatlar ile Markafoni, Trendyol ve Limango'da, en güzel ayakkabıları ise Zidaya'da bulabilirsiniz. Nişan kıyafetleriyle diğer abiye kıyafetler genel olarak yüksek fiyat aralığında olan giysilerdir. Kumaş kullanımı, dikim özellikleri ve çeşitli taşların kullanılması abiye kostümlerin fiyatlarına büyük etki sağlar. Genel olarak abiye kıyafetleri 400,00 TL ile 2.000,00 TL fiyat aralığındadır. Ancak bazı abiye modeller 5.000,00 ya da 10.000,00 TL ye fiyat aralığına kadar çıkmaktadır. Dünyaca ünlü markaların ve ünlü tasarımcıların hazırladığı kostümler ise çok daha fiyatlıdır. Nişan kıyafetlerinde ve diğer abiye kostümlerde uygun seçeneklere ulaşmak için abiye kostüm satılan toptancılardan faydalanmak mümkündür. Hemen hemen her ilde gelinlik ve diğer abiye kıyafetlerin hazırlanarak satıldığı toptancılar bulunmaktadır. Bu adreslerden birçok ürünü bir arada inceleyerek kıyafet seçmek mümkündür. Kostüm alırken bir siğer seçenek ise internet üzerinden satış yapan online mağazalardır. Bu online mağazalardan inceleme yaparak kaliteli kıyafetleri uygun fiyatlara almak olasıdır. Sezon sonu indirimlerinin sürdüğü şu günlerde uygun fiyatlara abiye kostüm seçmek de yerinde olacaktır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları