Nikon

Nikon Galeri

Nikon, 1917 yılında Japonya'da kurulmuştur. Üç büyük Japon optik üreticisi bir araya gelmiş ve Nikon ilk olarak “Japon Optik Şirketi” adını almıştır. Ürün gamını, kurulduktan sonraki altmış yıl içerisinde genişleten marka, fotoğraf makineleri, fotoğraf makinesi ve mikroskop objektifleri ve optik ölçüm cihazları alanındaki en büyük üretici haline gelmiştir. Nikon'un ilk fotoğraf makinesinin adı Nikon 1'dir ve 1948 yılında piyasaya çıkmıştır. Nikon'un ünlü oluşunda David Douglas Duncan'ın rolü büyüktür. Amerikalı fotomuhabir, Kore savaşı sırasında Nikon marka objektifler kullanmış ve çektiği fotoğraflar netlikleri ve renkleri ile beğeni kazanmıştır. Nikon ayrıca dürbünler, mikroskoplar, optik ölçüm cihazları ve yarı iletken üretiminde kullanılan hassas işleme cihazların da üretimini yapmaktadır.


Piyasada Öncü Marka Nikon

Piyasada Öncü Marka Nikon

1990'lı yıllarda sektördeki rakip firmalarla mücadele eden Nikon gelişimini artırarak sektördeki liderliğini kazanmak için gelişimine odaklanmıştır. 2000'li yıllara gelindiğinde değişen Nikon yönetimi, Sonny ile işbirliği içerisinde ışığa duyarlı ve yüksek ISO değerlerine çıkabilen yeni CMOS sensörlü kameraların üretilmesine karar vermiş ve bu karar ile Nikon piyasadaki gücünü yeniden kazanmıştır. Japonya merkezli çokuluslu bir anonim şirketi olan Nikon, günümüzde yaklaşık 17 bin çalışanı ile varlığını sürdürmektedir. Firma, 1988 yılında Nikon Corporation adını almış ve günümüzde ise Mitsubishi Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Nikon Fotoğraf Makineleri Modelleri ve Nikon Ürünleri

Nikon Fotoğraf Makineleri Modelleri ve Nikon Ürünleri

Nikon ürün yelpazesinde: Dijital SLR Kameralar, Dijital Kompakt Kameralar, Film SLR Kameralar, Nikkor Lensler, Flaşlar, Film Tarayıcılar, Yazılım, Aksesuarlar, Dürbünler gibi birçok ürünü bulabilirsiniz. Nikonm fotoğraf makinelerinde en çok tercih edilen modeller  arasında, yüksek çözünürlüklü,obejktifli ve görüntü ayarları en iyi düzenlenmiş olan d80,d90,d40,d300,d7000,d3100 gibi ürünler bulunuyor. Nikon ürünleri, hem profesyoneller tarafından hem de normal kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ürünler. Uzun yıllara dayanan deneyimi ile, teknolojik gelişmeleri takip eden ve kalitesinden ödün vermeyen Nikon teknoloji severlerin gözde markası. Nikon ürünlerini satın alırken, sonrası için endişelenmenize gerek kalmıyor: çünkü Nikon ürünleri garanti altında sizlere sunuluyor ve satış sonrası etkin servis hizmetiyle yanınızda olmaya devam ediyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları