Nikon D90 Fiyatı: Nikon DSLR Fotoğraf Makinelerinde Online İndirimler

Nikon d90 Galeri

Gelişen teknolojinin vazgeçilmezlerinden biri de fotoğraf makineleridir. Genç, yaşlı demeden pek çok insanın gözdesi haline gelmiştir. İnsanlar fotoğraf makinelerini; gerek amatör, gerek profesyonel olsun hemen her anı ölümsüzleştirmek, güzel kareler yakalamak için sıkça tercih etmektedir. Küçük – büyük, genç – yaşlı pek çok insan fotoğraf ve fotoğraf makinelerine büyük ilgi göstermektedir. Nikon, özellikle fotoğraf makinesi denildiğinde, akla ilk gelen markalardan biri olmaktadır. Gün geçtikçe gelişmeye devam eden teknolojiye ayak uydurarak, yeni ve şık tasarımlarıyla bizleri karşılamaktadır. Nikon’un 27 Ağustos 2008 tarihinde duyurulmuş olan D90 modeli de bunlardan biridir. Dünyadaki ilk orta sınıf video çekimi yapan (DSLR) fotoğraf makinesidir. DSLR fotoğraf makinelerinde, çektiğiniz fotoğraf ve videoları anlık olarak görüntüleyebilir veya silebilirsiniz. İnternet üzerinden avantaj sağlayabileceğiniz ve Nikon d90 fiyatlarındaki indirimlere erişebileceğiniz pek çok web sitesi bulunmaktadır.

Nikon D90'ın Genel ve Teknik Özellikleri Hakkında Bilgiler

Nikon D90 profesyonel fotoğraf makinesinin genel özelliklerine bakacak olursak; yeni tasarlanmış CMOS sensörü, geniş ISO hassasiyet aralığı ve düşük kumlanma özelliği bulunmaktadır. Yeni D-Film özelliği eklenmiştir ve 720p kalitesinde video kayıt özelliği mevcuttur. Görüntü kalitesinin en iyiye yaklaşması amacıyla oluşturulmuş sahne modları ve yüz algılama sistemi de bulunmaktadır. Kolay kullanılması düşünülerek, canlı görüntü modu dahil edilmiştir. Teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse; 12.3 mp’dir. Piksel cinsinden görüntü boyutları ise minimum 320 x 216, maksimum 4.288 x 2.848’dir. ISO değeri 200’den 3200’e kadar artırılabilmektedir. ISO; ışığın yetersiz olduğu ortamlarda diyafram ile enstantane özellikleriyle fotoğrafın ışığını ayarlamamızı sağlamaktadır. 7 farklı çekim modu bulunmaktadır. Bunlar; tek kare çekim, sürekli yavaş, sürekli yüksek, zamanlayıcılı, geciktirme kontrollü, hızlı tepki kontrol ve d-film seçenekleridir. LCD 3.0” görüntüleme ekranı, 9 farklı izleme seçeneği ve 3 farklı silme fonksiyonu bulunmaktadır. Fotoğraf çekmenizi kolaylaştırmak amacıyla 5 farklı çekim modu yer almaktadır. SD hafıza kartı sayesinde fotoğraflarınızı bilgisayar veya destekleyen diğer cihazlara aktarma imkânınız da vardır. Desteklediği dosya formatları AVI, JPEG ve NEF’tir. Minimum enstantane hızı 30, maksimum enstantane hızı ise 1/4000’dir. Ayrıca çektiğiniz fotoğraflarda, düzenleme yapmanız için menü, fotoğraf bilgilerini görüntüleme, toz azaltma seçeneği gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Nikon D90 Fiyatı ve Nikon Fotoğraf Makinelerinde Online İndirimler

Nikon D90 Fiyatı ve Nikon Fotoğraf Makinelerinde Online İndirimler

D90’ın boyutları 132 x 103 x 77 mm’dir ve ağırlığı 620 g’dır. Şarj edilebilir Li-on pili ve usb bağlantı kablosu bulunmaktadır. Pil ömrü yaklaşık 1000 çekim yapmanıza olanak sağlamaktadır. SD kart ile aktarım yapabileceğiniz gibi usb kablosu aracılığıyla da aktarım yapabilirsiniz. İster amatör olun ister profesyonel, fotoğraf çekmeyi ve anı ölümsüzleştirmeyi seviyorsanız sizler için kullanışlı bir fotoğraf makinesi olabilir. Fotoğraf makinesi sahibi olmayı düşünüyorsanız ve d90 aradığınız özellikleri taşıyorsa, geç kalmadan internet üzerinden; Darty, Hızlıal, Kliksa.com ve Yeni Çarşım web sitelerini ziyaret ederek Nikon d90 fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilir, fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Nikon d90 fiyatının yanı sıra, diğer Nikon DSLR fotoğraf makinelerindeki online indirimlere de göz atabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
  • Kliksa.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları