Nike Online Satış: İndirimli Online Alışveriş Noktaları ve Kampanyalar

Nike Online Satış: İndirimli Online Alışveriş Noktaları ve Kampanyalar Galeri

Spor, insan vücudu için çok gerekli ve faydalı hareketler içeren bir aktivitedir. Spor yapmak metabolizmayı hızlandırarak vücudu hastalıklara karşı dirençli hale getirdiği gibi, esnekliği de artırarak daha genç ve dinç bir vücuda sahip olmaya yardımcı olmaktadır. spor yaparken gereksinim duyulan bazı spor malzemeleri vardır. Yapılan spor çeşidine göre bu malzemeler değişiklik gösterse de genellikle değişmeyen tek bir ihtiyaç vardır: spor ayakkabılar! Spor ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce firma bulunmaktadır. Bu firmaların mevcut binlerce modeli arasından her zevke ve her bütçeye hitap edecek modeller bulmak mümkündür. Fiyatlar kaliteye göre belirlense de markadan markaya göre değişiklik göstermektedir. Kalitesini dünyaya kanıtlamış belli başlı markalar vardır. Bunlardan bir tanesi Nike'tır. Marka, ismini Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçası Nike'tan almaktadır. Şirket 1972 yılında Phil Knight tarafından kurulmuştur. swoosh adı verilen simgesini ise Carolyn Davidson isimli bir üniversite öğrencisi tasarlamıştır. Bu logo, firmanın hemen hemen bütün ürünlerinde kullanılmaktadır.

Nike Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabı seçimninde dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Öncelikle seçilen modelin ayak sağlığına uygun olmasına dikkat edilmektedir. Nike firması bu konudaki hassasiyetini tüm modellerinde göstererek ortopedik ve anatomik tabanlı ürünler üretmektedir. Ayrıca modellerinde kullanılan tabanların hafifliği de ayakta ekstra bir ağırlık yaratmayarak hissedilen konforu artırmaktadır. Ayakkabı alışverişi esnasında ayaklar dinlenmiş olmalı, alışveriş ayakların şiş olduğu zamanlara denk getirilmemelidir. Ayak tipine uygun modeller seçilmelidir. Geniş ayak yapısına sahip kullanıcıların dar kalıplı modellerden uzak durması gerekmektedir. Spor ayakkabı da olsa, dar yapılara uygun olan modeller bulunmaktadır. Bu modeller geniş ayaklarda, ilk kullanımlarda parmak sıkışmasına yol açabilmektedir. daha sonraları ayakkabı ayağın şeklini alıp rahat hale gelmiş olsa da parmak çıkıntıları nedeniyle kötü bir görüntüye sebebiyet verecektir. Nike'ın bayan kategorisindeki air modelleri taban açısından aşırı rahat da olsa, dar yapılı ayakkabı modellerine örnektir. Seçilen modelin, ayağa tam sıkacak şekilde değil de hafif bol olmasına dikkat edilmelidir. Firma, buçuklu numara seçenekleri ile bu soruna çözüm yaratmaktadır.

Online Satış Siteleri

Kullanıcıların çoğu, ayakkabı alışverişlerini deneyerek yapma taraftarı da olsa, birçok kullanıcı, evinden, bilgisayarının başından online alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Son yıllarda sitelerin kullanıcılarına tanıdıkları ücretsiz değişim veya iade gibi imkanlar ise online alışverişleri cazip hale getirmektedir. Nike firmasına ait birbirinden konforlu ve şık modelleri bulabileceğiniz online alışveriş siteleri de oldukça fazladır. Zidaya, ücretsiz kargo ve kredi kartına taksit imkanları ile Nike online satışında bir öncü konumundadır. Sporena, Flo, Barcın spor, Yalı spor, Koray Spor mağazaları ise diğer seçenekler arasındadır. Ayrıca zaman zaman yapılan indirimli kampanyalar ile Trendyol, Limango, Markafoni, Vip Dükkan, Morhipo gibi özel alışveriş klüplerinde, dilediğiniz ürünü %70'e varan indirimli fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz. Bu sitelerin kampanyalarını takip edebilmek için üye olmak yeterlidir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Yalı Spor
  • Markafoni.com
  • Zidaya
  • Flo
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları