Nikah Şekeri: Tatlı Nikah Şekerleri İndirimlerle Onlien Alışverişte!

Tatlı Gelenek Nikah Şekeri Galeri

Düğünler genç çiftlerin hayatındaki en önemli dönüm noktasıdır. Böylesine özel bir günde her şeyin muhteşem olabilmesi için tüm aile el birliğiyle uğraş verir. Ülkemizde evlilik törenleri geleneksel öğelerle son derece iç içe gerçekleşmektedir. Tüm bu süreç boyunca kına gecesi düzenlenmesinden bohça gönderme adetlerine pek çok tören gerçekleştirilir. Ancak düğünlerdeki geleneksel öğeler sadece ülkemize özgü değildir ve neredeyse tüm dünyada değişik biçimlerde uygulanmaktadır. Bu adet düğüne gelen davetlilere nikah şekeri dağıtılmasıdır ve yaygın bir biçimde sürmektedir.

Nikah Şekeri Tasarımlarında Farkı Tarzlar

Nikah Şekeri Tasarımlarında Farkı Tarzlar

En yaygın olan ve en klasik nikah şekeri beyaz kaplamalı bademlerden oluşur. Son derece şık ve sade görünen bu tatlı hediyeler, beyazlıklarıyla bir gelinliğin masumiyetini çağrıştırırlar. Genellikle bir tüle sarılan şekerler çiçekler ve boncuklarla süslenerek sunulmaktadırlar. Ancak günümüzde nikah şekeri çeşitleri son derece artmıştır ve bu klasik sunumların oldukça dışına çıkılmıştır. Örneğin; artık bu geleneği gerçekleştirmek isteyenler badem şekeri yerine özel üretim sunabilmektedirler. Bu çikolatalar üzerine istenen yazı ve resimlerin basılabildiği kişiye özel ambalajlarla sunulabilmektedir. Böylece çiftler çikolata ambalajının üzerine fotoğraflarını bastırabilmekte ve istedikleri herhangi bir notla beraber düğün tarihlerini de yazdırabilmektedirler. Bu amaçla dağıtılan farklı bir ürün de dekoratif düğün kurabiyeleri olmaktadır. Butik pastacı ve kurabiyeciler üzerini renkli hamurla süsleyerek kişiye özel kurabiye çeşitleri hazırlayabilmektedirler. Bu kurabiyelerden özellikle gelin ve damat formunda hazırlanmış olanlar son derece ilgi görmektedirler. Bu tür bir sunumda kurabiyeler tek tek saydam jelatinle paketlenmekte ve böylece güzellikleri sergilenirken aynı zamanda taze kalmaları da sağlanmaktadır. Lokum ve baklava gibi geleneksel tatlılar da evlenecek çiftin isteği doğrultusunda nikah şekeri olarak sunulabilmektedir. Bunun için tatlılar birer adet olacak şekilde tek tek küçük özel kutular içerisine konulmaktadır. Bu kutular düğün temasına uygun parlak beyaz renklerde ve çiçek ya da boncuklarla süslenmiş şekilde hazırlanabilmektedir. İsteyenler tatlıları özel hazırlanmış küçük sandıklar içinde de sunabilmektedirler. Böylece alan kişiler tatlıyı yedikten sonra zarif sandıkları o günün hatırası olarak evlerinde saklayabilmekte ya da dekoratif olarak kullanabilmektedirler. Kimi çiftler ise çevre koruma konusunda duyarlı davranmakta ve düğünlerine gelen davetlilerine klasik tatlılardan biri yerine birer fidan sunmaktadırlar. Çeşitli çevre koruma vakıfları tarafından da desteklenen bu yöntem bir düğüne katılan herkesin en az birer fidan dikmesi fikriyle ortaya çıkmıştır ve son yıllarda yaygınlaşmıştır.

Düğününüze Özel Hesaplı Seçenekler Online Alışverişte

Bu küçük ama özel hediye temelde düğüne gelen davetliye katıldığı için teşekkür etmek amacını taşır. Bu nedenle onun ne kadar özenle seçilmiş olduğu davetlilere verilen değerin de bir göstergesidir. Bu özel gününüz için en güzel tasarımları seçmek ve konuklarınıza verdiğiniz değeri en iyi şekilde göstermek isterseniz online alışveriş yolunu tercih edebilirsiniz. Böylece Bonnyfood gibi sitelerden yapabileceğiniz alışverişlerinizde çok özel online indirimlerden yararlanarak toplam düğün ve evlilik masrafından tasarruf da edebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Damat
  • Bonnyfood
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları