Navigasyon Cihazı: Navigasyon ve GPS Ürünlerinde İndirimli Fiyatlar

Navigasyon Galeri

İnsanoğlu modern çağın sağladığı olanaklar sayesinde gitmek istediği yere artık çok hızlı bir biçimde gidebiliyor. Ulaşımda yakalanan bu hız ve konfor sayesinde dünyanın herhangi bir noktasından başka bir noktasına hızlı bir şekilde gelişmiş yollar, ileri teknolojiyle üretilmiş taşıtlar aracılığıyla ulaşmak günümüzde mümkün. Fakat nasıl, nerden ve hangi yoldan gideceğiz? Halk arasında bir yere gidilmek istendiğinde ‘en kısa yol bildiğin yoldur ' sözünü duymayanımız yoktur. Yılardan beri süregelen bu klişeleşmiş söz artık tarih olmuştur. Çünkü bizi gitmek istediğimiz yere götürecek olan en kısa yol sadece bizim bildiğimiz yol değil, modern pusulamızın yani navigasyon aletimizin götüreceği yoldur. Bu sayede her işimizi zamanında yetiştirebilme imkânımız oluşmuştur. Bununla birlikte yolu bulamama telaşesi ortadan kalkmış; güvenli ve süratli bir şekilde hedefe varmamız kolaylaşmıştır. Günümüzde akıllı sistem GPS aletlerinin yardımıyla beraber varacağımız yere olan uzaklığımızı da otomatik olarak öğrenebiliyoruz. Bu mesafe hesaplaması ile birlikte aynı zamanda varacağımız mesafeye olan dakika uzaklığımızı da rahatça hesaplayan bu aletler, son derece kullanışlı aletler olarak karşımıza çıkıyorlar.

Modern Yer Tespit ve Yol Bulma Sistemleri

Modern Yer Tespit ve Yol Bulma Sistemleri

Uydular yardımıyla konumumuzu belirleyerek gideceğimiz noktaya bizi götürmek, bu cihazların temel özelliğidir. Navigasyon aletleri bu temel özelliğin yanında hayatımızı kolaylaştıracak daha birçok özelliğe de sahiptir. Tüm bu özellikleri kısaca sıralayabiliriz. Çoğunlukla 3 ila 7 inç ekran boyutlarına sahip navigasyon aletleri, kullanıcılarına en son güncel haritalar yüklenmiş olarak gelir. Bu haritalarda bize verilen direktifler sayesinde yolumuzu kolayca bulabiliyoruz. Yollar sürekli değişiyor, alternatif güzergâhlar ortaya çıkıyor gibi bir telaşa da kapılmanıza da gerek yok. Çünkü sahip olduğunuz cihaz değişen yol ve güzergâhlar karşısında sürekli güncellenebiliyor ve bu sayede son güncel haritalarla yolunuzu bulabilme şansına sahip oluyorsunuz. Bu haritalarda hastane, eczane, sinema, alışveriş merkezleri, tarihi öneme sahip yerler, önemli binalar gibi yüz binleri aşan önemli nokta işaretlenmiş olarak bulunmakta. Sesli olarak sizi yönlendirebilmesi yolda seyir halindeyken güvenli bir sürüş olanağını sizlere sağlayan navigasyon cihazının ayrıca bluetooth, fm radyo gibi özellikleri de bulunuyor. Mp3 çalar, video oynatıcı gibi multimedya özellikleri ise eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Uydu sistemlerinin çok gelişmediği dönemlerde ancak gelişmiş ülkelerin önemli stratejik amaçlarını gerçekleştirmek üzere kullandığı bu sistem günümüzde herkesin kullanımına çok uygun fiyatlarla sunulmuş durumda. Piyasada bütün elektronik cihaz üreticilerinin ürünleri arasında yer alması sebebiyle değişik marka ve modeller artık çok daha ucuz olarak bulunabilmekte. Navigasyon cihazlarının yaptığı işler ile fiyatlarını karşılaştırdığınızda son derece cüzi fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. GPS aletleri de küresel yer belirleme sistemleri üzerinden yer tespiti sağlayan aletlerdir. Çalışma prensipleri, uyduların aralarındaki sinyalleşme yardımıyla yeryüzündeki iki nokta arasındaki mesafeyi ölçme düzenine dayanır. Böylece yer tespiti de sağlanmış olur. Öncelikle bilinmelidir ki, bu sistem, ABD Savunma Bakanlığı’na ait ve onlar tarafından yönetilen, yörünge üzerinde sürekli hareket halinde bulunan yirmi dört uydu tarafından sağlanır. 1980 yılından bu yana sivil amaçlar için de kullanılmaya başlansa da doğuşu tamamen askeri amaçlarlaydı. Dünya üzerinde güvenlik amaçlı olarak kullanılan bu GPS aletleri özellikle motorlu araçlarda bulundurulması gereken önemli bir üründür.

Bütçenize En Uygun Navigasyon Cihazı ve GPS Aleti Online Mağazalarda

Size özel indirimli fiyatlarla Navigasyon cihazına ve GPS aletlerine sahip olabilmenin yolu online alışverişten geçiyor. Online alışveriş mağazaları sayesinde bütçenize en uygun fiyatları bulabilir, indirimli fiyatlardan anında haberdar olabilirsiniz. Darty.com online mağazası değişik marka ve modellerde indirimli fiyatları, değişik taksit seçenekleriyle bizlere zengin bir navigasyon ürün yelpazesi sunuyor. Kliksa online satış mağazasında da ihtiyacınıza yönelik ürünleri bulabilir, inceleyip satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları