Museum Hotel: Konforun Adresinde Online Rezervasyon Avantajları

Museum Hotel’de Avantajlar Galeri

Nevşehir iline bağlı Türkiye'nin en önemli tarihi yerlerinden biri olan Kapadokya, milyonlarca yıl önce oluşmaya başlamış bir bölgedir. Antik çağlarda ticaret bölgesi olan, ticaretle uğraşan kolonileri barındıran bu tarihi mekan, İpek Yolu üzerinde bulunmaktadır. Yazılı tarihi Hititlerle başlayan Kapadokya’da insanların yerleşimi ise Paleolitik döneme rastlar. Hititlerden sonra bölge, Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayaların oyulması ile meydana getirilen yerleşim yerleri ve kiliseler, Hristiyanlar için en önemli mekan haline gelmiştir. Kapadokya, turistler kadar arkeologların da ilgisini çekmiştir. Özellikle doğa olayları sonucu meydana gelen Peri bacaları, herkesin ilgisini çekmektedir. Burada yaşayan insanlar da bunları oyarak içlerine evler ve kiliseler yapmışlardır. Bu peri bacalarının oluşumu ise ilginçtir. Günümüzden 60 milyon yıl önce, güneyde Torosların yükselmesi, kuzeyde ise Anadolu Platosunun sıkıştırması sonucu yanardağlar oluşmuştur. Başta Erciyes olmak üzere Hasandağı ve Güllüdağ’dan gelen lavlardan kalan küller, platoda birikmiştir. Bu küllerin üzeri de ince bir lav tabakası ile örtülmüştür. Bu ince tabaka zamanla doğal nedenlerden dolayı çatlamış, bunun sonucunda altta kalan tabaka aşınmaya başlamıştır. Hava sıcaklıklarındaki değişimler, bu ince lav tabakasından şapkalar bulunan çıkıntılar oluşturmuştur. Bu oluşum günümüzde de devam etmektedir. Bu kayalar Peri bacaları olarak adlandırılmıştır. İşte bu tarihi ve ilginç yerde turistler için çeşitli konaklama merkezleri kurulmuştur. Bu konaklama merkezlerinden biri de Museum Hotel’dir. Bu adın verilmesi ise ilginç bir gerekçeye dayanmaktadır. Hotel olarak faaliyete başlarken kurucusunun antika merakı, bu konaklama tesisine bu ismin verilmesini sağlamıştır.

Museum Hotel’de Ayrıcalıklı Konaklama İmkanı

Museum Hotel’in restorasyonuna 1998 yılında başlanmıştır. 2002 yılında ise resmi olarak açılışı yapılmıştır. 5 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan Museum Hotel, aslına uygun olarak restore edilmiş, tarihi kalıntılar özenle korunmuştur. Hotelin 30 odası bulunmaktadır ve Museum, ilk lüks butik oteli olmuştur. Museum gibi bir mekanda konaklama yapıldığında Kapadokya’nın eşsiz manzarası karşınızda olmaktadır. Aşk ve Güvercinlik Vadisi, Göreme, Erciyes gibi muhteşem doğa harikalarını görme imkanı elde edilmektedir. Bu konaklama tesisinde tatilini geçirenler, Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı tarihi eserlerle dolu odalarda konaklama imkanını elde etmektedirler. Binanın içinin dekorasyonu da gerçek bir müzeden farksız bir şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle de işletme sahipleri, adının Museum olmasına karar vermişlerdir. İşletmenin sahibi olan Ömer Tosun da Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemlerini de içine alan çok geniş bir antika koleksiyonuna salip bir isimdir.

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Museum Hotel’de yer ayırttırmak için çoğu zaman bir telefon etmek yeterli olmamaktadır. Çünkü bu eşsiz manzaralı mekanda konaklamak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Ancak online tatil siteleri, bu muhteşem konaklama merkezi için erken rezervasyon ayrıcalıklarını sunmaktadır. Örneğin Gezi Sitesi gibi online tatil siteleri, Kapadokya yöresindeki konaklama tesisleri ile ilgili erken rezervasyonda indirim avantajları sağlamaktadır. Bu siteler düzenli olarak takip edildiğinde Türkiye’nin her bölgesinde uygun fiyatlara tatil yapma imkanı vardır. Üstelik online tatil siteleri aracılığı ile yapılan tatilin ödemesi de kredi kartına taksitle yapılmaktadır. Dolayısı ile bütçenizi sarsmadan mühteşem bir tatil imkanı elde edilebilmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları