Mücevher: En Son Model Takı ve Mücevherler İndirimli Online Satışta

Değerli Taşların Güzelliği Galeri

Geçmişten bugüne her çağda özellikle kadınların değerli taşlara ve metallere ilgisi büyük olmuştur. İnce işçiliklerle bir araya geldiğinde birer sanat eserine dönüşen bu malzemeler aynı zamanda dünya üzerinde nadir bulunduklarından ve yapay yöntemlerle aynı kusursuzlukta üretilemediklerinden maddi olarak da büyük önem taşımaktadırlar. Bu değerli malzemelerin ustalıkla işlenmesi ve bir araya gelmesiyle ortaya çıkan mücevherler günümüzde kimi zaman birer statü sembolü kimi zaman da yatırım aracı halindedirler.

Her Dönemin Vazgeçilmez Hediyesi Mücevherler

Her Dönemin Vazgeçilmez Hediyesi Mücevherler

Değerli takılara hemen her zaman sembolik anlamlar yüklenmiştir. Örneğin evlilik teklifi sırasında nişan yüzüğü olarak bir pırlanta tektaş hediye etmek artık dünyanın büyük bir bölümünde yaşayan bir gelenektir. Bu tür bir hediye estetik görünümü ve maddi değerinin ötesinde manevi ve kültürel bir anlam da taşımaktadır. Modada trendlerin giderek sadeleşmesiyle günümüzde takı ve mücevher anlayışı da giderek sadeleşmiştir. Artık geleneksel modeller olan burma bilezik, beşi bir yerde gibi altın ağırlıklı değerli takılar yerlerini beyaz altın ve platin gibi malzemelerle daha sade şekilde tasarlanmış küçük pırlantalara bırakmıştır. Yine de bu geleneksel modeller düğün gibi zamanlarda hediye amaçlı olarak ilgi görmekte ve çoğu kez ihtiyaç duyulan bir zamanda bozdurmak üzere saklanmaktadırlar. Bu değerli ürünlerin hırsızlığa karşı korunması için de yaygınlaşmış uygulamalar bulunmaktadır. Altından imal edilmiş ürünlerin çoğunlukla birer sertifikası ve seri numarası bulunur. Böylece olası bir çalınma durumunda bu altının satılabilmesi engellenmiş olur. Benzer bir şekilde en küçük pırlanta ve elmasların üzerine bile lazer teknolojisiyle seri numaraları işlenmektedir. Böylece bu taşın kalitesinin ne olduğu, nereden alınıp nereye satıldığı takip edilebilmektedir. Değerli taşlar ve altının yanı sıra doğal inciler de halen mücevherlerde yaygın bir şekilde kullanılan malzemelerdendir. Ancak insan eliyle oluşturulmuş kültür incileriyle gerçekten doğada kendi kendine ortaya çıkmış inciler arasındaki farkı tespit edebilmek uzmanlar için bile güç olduğundan elmas ve pırlanta kadar yüksek fiyatlardan satılmamaktadırlar. Ülkemizde bu tür bir alışveriş daha çok yeni evlenecek genç çiftlere hediye etmek amacı ile yapılmaktadır. Sadece yatırım ve değişim amaçlı üretilmiş altın paraların yanı sıra pırlantalı kolye, küpe, bileklik setleri de gelinlere en çok hediye edilen ürünler arasındadır. Sevgililer Günü ve Anneler Günü gibi özel günlerde de bu tür ürünlerin satışları artmaktadır. Ancak özellikle yaz aylarına denk gelen düğün sezonunun açılışı bu gibi zamanlardan çok daha etkilidir ve altın fiyatlarında büyük değişikliklere bile neden olabilmektedir.

Online Değerli Takı Alışverişinde İndirim Fırsatları

Mücevherin de tıpkı giysiler, ayakkabılar ve saç modelleri gibi bir modası vardır ve bu moda her sezon değişen koleksiyonlarla belirlenir. Belli başlı firmalar bu alanda öncülük ederler ve yeni modelleri o yılın modasını belirlemekte öncülük eder. Bu trendleri yakından takip edebilmek ve en son moda mücevherler arasından bir seçim yapabilmek için online alışveriş her zaman en uygun tercihtir. Ayrıca Bella Gloria ve Divas Pırlanta gibi online mücevher mağazalarından alışveriş yaparak, kuyumcularda elde edemeyeceğiniz kadar büyük indirim fırsatları da yakalayabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bella Gloria
  • Divas Pırlanta
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları