Motorlu Testere: Elektrili ve Benzinli Kesme ve Budama Çözümleri

Artık Yorulmayacaksınız! Galeri

İşiö alanında uzman aletlerle yapmak, iş başında saatlerinizi heba etmenizi engeller. Gelişen teknoloji ile Motorlu testerenin üretimi sayesinde eski üretim olan el testereleri rafa kalktı. Eskiden ağaç kesiminde neredeyse üç yada dört kişinin kuvveti kullanılarak el testeresi ile karşılıklı çekerek ağaç ve odun kesme işlemi yapılmakta idi. Üretilen bu ürün sayesinde, istenilen büyüklükteki ağac kısa sürede kesilerek parçalara bölünebilir, tomruklama ve budama işlemi yapılabilmektedir. Ürünün, elektrikli olan çeşitleri de bulunurken yakıtlı olan çeşitleri de bulunmaktadır. Üretim amacı ile dizayn sistemine bağlı olarak kullanım alanları değişebilmektedir. Elektrik ile çalışan türlerinden ziyade benzinli olan türleri her ortamda kullanılabilmesi nedeni ile tercih edilmektedir.

Ağaç Budama Artık Çok Kolay

Motorlu testereler, uzun uğraş ve emek gerektiren ağaç budama, tomruklama ve kesme işlemlerinin pratik çözümleri arasındadır. Ürün önerilen şekil dışında kullanımında, çıkabilecek kazalar için odun ve tahta kesimi haricinde kullanılmaması belirtilmektedir. Motorlu testerelerin, üretim çeşit ve boyutuna bağlı olarak kullanılması gereken kama boyutu kendisi ile verilen kama şeklindedir. Önerilen kama boyutundan küçük yada büyük kamanın iş kazalarına karşı kullanılmasının tehlikeli olacağı belirtilmiştir. Ürün ile kesme işlemi yapılırken, sıçrayan küçük parçacıklara karşı koruyucu maske yada gözlük kullanımı önerilmektedir. Aksi durumda gözlere zarar verebileceği hususunda uyarmaktadır. Motorun salgıladığı egzoz dumanı, yağ buharını ve kesme işleminde ortaya çıkan talaş tozunu solumak sağlığa zararlı olması nedeni ile solunmaması gerektiği ve bunun korunmasında fitreli ağızlık takılması önerilmektedir. Kesme işlemi yapılırken gürültülü bir ortam oluşmaktadır. Bu ortamda uzun süre kalınması durumunda geçici işitme problemi oluşabilir. Buna engel olmak amacı ile kesim işlemi yapılırken gürültülü ortamdan etkilenmemek için kulaklara koruma cihazı takılmalıdır. Ürünün kapalı yada havalandırması olmayan bir alanda kullanılması önerilmemektedir. Kapalı alanda kullanımı boğulma ve zehirlenmeye neden olabilmektedir. Motorlu testerelerin benzinli olan çeşitlerinde kurşunlu benzin kullanılması önerilmektedir. Önerilere uyularak kullanılan ürün, birçok işinizde size yardımcı olabilecek şekilde üretilmiştir. Taşınabilir olması ile kullanım kolaylığı sağlayan ürün, elektrikli ve benzinli çeşitlerinin size uygun olanını seçmeniz için beğeninize sunulmuştur.

Nerelerden Alınır

Nerelerden Alınır

Bu ürünlerin benzinle çalışan modellerinin deposu yaklaşık bir buçuk litre benzin ile dolmaktadır. Bu benzinle 8-10 tonluk odun kesebilmeniz mümkündür. Yaşadığınız yere en yakın Tekzen, İkea ve benzeri herhangi ev aletleri satışı yapan mağazalardan ürününüzü en ucuza satın alabilirsiniz. Ancak bu tür kesim ve benzeri ev aletleri alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise tüm aparatlarının size eksiksiz verilip verilmediğini kontrol etmektir. Bu tür mağazaların yanı sıra, online olarak sadece bu ürünün satışını yapan Motorlutestere.gen.tr sitesinden de ürününüzü %60'lara varan indirim fırsatlarıyla satın alabilirsiniz. Bu tür önemli ev aletleri satın alırken, orijinal olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ve bu online mağaza kesinlikle orijinal ürünler satmakta olup, güvenilir alışveriş yöntemi ile de müşterilerinin güvenini kazanmaktadır...

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Ikea
  • TEKZEN
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları