Modern Warfare: En Beğenilen PC Oyunları Online Satış Sitelerinde

Modern Warfare Galeri

Oyun oynamak, hoş vakit geçirmek birçok kişinin hayır diyemeyeceği bir etkinliktir. Özellikle erkekler için bilgisayar oyunları ya da konsol oyunları artık vazgeçilmez birer eğlence aracı halini almış durumdadır. Durum böyle olunca da birçok oyun yaratıcısı firma, daha çok erkeklerin zevkine hitap eden savaş, futbol veya yarış oyunları üzerine yoğunlaşmaktadır. Hatta bunlar içerisinde öyleleri çıkmaktadır ki, bağımlılık derecesinde oynamaya sevk etmektedir. Call of Duty’nin oyun serisi de bunlardan yalnızca bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncunun gözünden nişangâh şeklinde üretilen oyun son zamanların en iyi savaş oyunlarından bir tanesi olarak gösterilmektedir. Bu tür oyunlara bilinen adı ile FPS denilmektedir. İlk oyunu 2003 yılında Call of Duty yani Göreve Çağrı adı altında, İkinci Dünya Savaşı’nı anlatan oyun, oynayanların büyük beğenisi kazanmıştır ve bu sayede bir serinin başlangıcı olmuştur. Modern Warfare de bu seri içinde önemli basamaklara sahip sürükleyici bölümlerden üçünün adını oluşturmaktadır. Modern Warfare 1-2 ve 3 adı altında üç ayrı sürüm olarak Call of Duty serisi içindeki yerini almıştır.

Modern Warfare İle Adrenalin Dolu Saatler

Modern Warfare İle Adrenalin Dolu Saatler

Seri içinde ilk defa bu parçanın birinci kısmında İkinci Dünya Savaşı’nın dışına çıkılarak modern hayatın savaşa yansıtılması yapılmıştır. Oynayanlar tarafından da büyük ilgi ile karşılanması ve beğeni toplaması gerisinin gelmesine büyük katkı sağlamıştır. Üçüncü Dünya Savaşı’nın hayal edilip kurgulandığı bu oyunda, grafik çizgilerinin kaliteli olması ve yeni silahlar ve yeni heyecanlar oyuncuları kendisine daha da bağlamıştır. Modern Warfare 1, 2 ve 3 için temel olmuş bir oyundur. 2 ve 3. bölüm oyunlar, bu kurgu üzerinden devam etmektedir. Oyundaki en önemli değişiklik, Call of Duty serisinin en önemli parçası olan Kaptan Price’ın bu oyunda olmamasıdır. Bu oyunla birlikte Kaptan Price’ın yerine torunu olan John Price görevi devralmaktadır. Modern Warfare, Call of Duty serisi içerisinde devrim yapılamasını sağlayan parça olarak dikkat çekmektedir. Eski dönem ile yeni dönem arasında iyi bir köprü kuran oyun, çıktığı dönemdeki birçok emsal oyuna da örnek olmuştur. Ayrıca kendinden sonraki tüm bölümlere de temel oluşturarak, gelişmiş grafiklerle daha heyecan verici oyun oynanmasına imkân tanımıştır. Oyun çıktığı her dönem içerisinde en çok satanlar listesinde yerini almayı başarmıştır. Bu kadar tutkunu olduğu için şanslı oyunlardan bir tanesi olduğunu göstermektedir. Dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de aynı anda piyasaya çıkan oyun aynı şekilde büyük ilgi görmektedir. Ancak fiyatının biraz fazla olması belli kesimler için sorun oluşturmaktadır. Ancak online alışveriş mağazalarının hazırlamış oldukları özel kampanyalar sayesinde bu oyuna sahip olmak isteyenler biraz olsun rahatlamaktadır.

En Beğenilen Bilgisayar Oyunları Online Mağazalarda

Ülkemizde artık dünya ile eş zamanlı çıkan oyunlar oyuncuları ile buluşuyor. Ancak oyun fiyatlarından şikayet eden kullanıcıların imdadına yine internetin sınırsız olanaklarından biri olan online alışveriş mağazaları yetişiyor. Yenicarsim.com ve hizlial.com gibi güvenilir alışveriş mağazaları internetten alışverişin başını çekenlerden yalnızca ikisidir. Uygun fiyat ilkesi ile hizmet sunan bu online mağazalarda dilediğiniz türden oyunu bulabilirsiniz. Dilerseniz konsol oyunları dilerseniz de bilgisayar oyunları satın alabilir; bilgisayarınızda veya oyun konsolunuzda mükemmel bir zaman geçirebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları