Mobilya Markaları: Ünlü Mobilya Markaları ve Rekabetçi Fiyatlar

Mobilya Markaları: Ünlü Mobilya Markaları ve Rekabetçi Fiyatlar Galeri

Mobilyacılık eski çağlardan beri süregelmiş bir sanat olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar eski çağlardan bu yana her dönem mobilyaya önem vermiştir. Her dönemin kendine özgü mobilya tasarımları olmuştur. Ülkemizde ise mobilya sektörü genelde küçük çaplı işletmelerden oluşmaktaydı. 1990'lı yıllardan sonra ülkemizde mobilya sektörü büyük bir patlama yaşamış ve birçok büyük ölçekli firma doğmuştur. Günümüzde ise çok daha ön plana çıkmıştır, mobilya ve mobilyacılık. Bu değişimin en önemli sebepleri ise nüfusun hızla artması ve mobilya sanayinin hızlı bir şekilde küreselleşmesidir. Küreselleşmenin ve dünya nüfusundaki bu artışın bir sonucu olarak da mobilya sektöründeki talep gün geçtikçe büyüyor. Mobilyaya olan ihtiyacın artmasıyla yeni mobilya firmaları kuruluyor. Bu mobilya firmalarından bazıları ön plana çıkarken, bazıları ise mobilya sektöründeki rekabete dayanamayıp iflasın eşiğine sürükleniyorlar.

Marka ve Mobilya Seçimi

Globalleşen dünyada bir çok ünlü mobilya markaları karşımıza çıkıyor. İstikbal, Bellona, Yağmur Mobilya, Çilek Mobilya, İpek Mobilya, Mondi, Kilim Mobilya, Merinos, Yataş Mobilya bunlardan bazıları. Bu mobilya markaları arasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. Bu rekabetin doğal bir sonucu olarak ise firmalar arasındaki fiyat farkları en aza indirgeniyor. Aradaki fiyat farkının yok olması sonucu ise insanlar marka seçiminde zorlanıyor. Mobilya seçiminde hangi mobilya markalarını tercih etmeliyiz? Bu sorunun cevabı tamamen size kalmış. Mobilya seçiminde her ne kadar marka önemli olsa da asıl önemli olan mobilyada rahatı ve konforu yakalayabilmektir. Bu hem sağlığımız hem de kişisel zevkimiz için önemlidir. Rahatsız mobilyalar birçok bel ve sırt hastalığına sebebiyet vermektedir. Seçeceğimiz mobilyayı sürekli kullanacağımız için sağlamlığına da önem vermeliyiz. Mobilya kumaş veya deri kaplıysa kumaşın veye derinin dokumasına, kalitesine bakmalıyız. Mobilyanın köşeleri iyi birleştirilmiş olmalı ki ilerde herhangi bir sorun teşkil etmesin. Mobilyaya oturulduğu zaman herhangi bir gıcırdama, sallanma içe çökme gibi durumlar olmaması gerekir. Mobilyamızın minderlerinin esnek ve koltukla uyumlu olması da bir başka önemli nokta. Alacağımız mobilya ahşap ise ahşabın kalitesine göz atmamız gerekecek. Ahşap mobilyalarda çekmeceler kolayca sürülebilmeli ve dolap kapakları tam kapanmalıdır. Sandalye, masa gibi mobilyaların ayakları yere tam basmalı ve birbiriyle uyumlu olmalıdır. Uzun kapılar sağlam menteşelerle iyice desteklenmeli ve açıp kaparken herhangi bir ses çıkarmamalıdır.

Mobilyada En Uygun Fiyatlar

Mobilya markaları arasından seçim yaparken ve satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise alacağımız mobilyanın fiyatının uygun olmasıdır. Son yıllarda mobilya markaları fiyat konusunda sıkı bir rekabet içerisine girdi. Bu rekabet sonucu hem mobilyalar ucuzlarken hem de kaliteli üretimler çoğaldı. Bize düşen ise kaliteyi ucuza almak oldu. Ne fiyat için kaliteden ne de kalite için fiyattan ödün vermemeliyiz. Mobilya almadan önce mobilya markaları hakkında sıkı bir piyasa araştırması yapmalıyız. En iyi marka hangisidir? En kaliteli ürünler nerededir? En ekonomik fiyatı nereler sunuyor? Bu soruların cevabını boylu boyuna araştırmamızda fayda var. Bu araştırmayı yaparken mobilya mağazalarını tek tek gezebileceğimiz gibi yakın çevremizden, onların görüşlerinden de yararlanabiliriz. Tabi ki bu araştırmayı sanal ortamdan da boylu boyuna yapabilmemiz mümkün. Mobilya markalarının hemen tüm mobilya modelleri internet ortamında boy göstermekte. Ayrıca birçok farklı mobilya markalarını ya da kendilerine özgü tasarımları bulabileceğiniz sitelerden en başta gelenler Evimister, Evmanya.com ve Dekoreko online alışveriş mağazalarıdır. Bu gibi online alışveriş sitelerinden; yerimizden kalkmadan, tek tıkla, üstelik indirimli fiyatlarla istediğimiz mobilyayı almamız mümkün. Bize düşen ise sadece binlerce mobilyanın içinde seçim yapmak.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • İstikbal
  • Yağmur Mobilya
  • Çilek Mobilya
  • Yataş Mobilya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları