Mısırlı Triko: Mağazaları, Yeni Sezon modelleri ve Fiyatları

Mısırlı Triko: Mağazaları, Yeni Sezon modelleri ve Fiyatları Galeri

Türkiye'yi triko ile tanıştıran ve giyim sanayisini getiren ilk Türk markası Mısırlı Triko 15 Ekim 1951 yılında Sultanahmet'te kurulmuş ve burada imal ettiği tüm ürünleri aynı yıl içerisinde satışa sunmuş bulunmaktadır. Markanın önceliği ve temel prensebi ise modanın en güncel tarz ve stillerini bayanlara sunmaktır. Markanın günümüzde hayla en çok tercih edilme sebebi ise kalitesinden asla ödün vermemesidir. Bu sayede ise markanın ismi kalite ve güven ile birleşmiştir.

Triko nedir

Triko Fransızca lügatındaki tricotage kelimesinden türemiştir ve aynı zamanda örgü makinelerinde imal edilen örme kumaşın ismidir. Çözgülü örgü örme makinelerinde imal edilen ürünün tarihi ise milattan öncedir. Dikiş, ilik yapma ve dokuma gibi stillerin milattan önce 5000 ve 6000 yıllarında kullanılmaya başlamıştır. Örgü örme çalışmalarının milattan önce 6. ve 5. yüzyıllarda Mısırlı insanların ve Orta Asya Türklerine ait olduğu yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu bulunan fosilleşmiş kalıntılar sayesinde kesinlik kazanmıştır. İlk örgü örme makinesi 1589 yılında İngiltere' de papaz William Lee tarafından bulunmuştur. Yapılan ilk örgü örme makinesi 500 ile 600 arasında ilmek örebilme yeteneğine sahipti. Papaz William Lee icadının başarılı olmasından sonra makine üzerinde çeşitli değişiklikler yaparak farklı tarz ve stillerde örgü yapmasını sağlamış ve bu makinenin son halini Kraliçe Elizabeth'e göstermiş ayrıca patentini almıştır. 1758 tarihinde Jedediah ilk kez çift plakalı örme stilini bulmuş ve 1798 tarihinde Monsieur makinenin iğnelerini dairesel yönde hareket ettirebilen kovanı icat etmiştir. 1853 tarihinde mucit William Lamb o yıllara kadar kullanılan örgü makinelerinin tüm çalışma özelliklerini muhafaza eden örgü makinesini icat eder. William Lamp' in icat ettiği makinede plakalar karşılıklı olarak 45 derecelik açı ilk çatı şeklinde bulunmaktadır.

Mağzaları ve Modelleri

Günümüzde en son modayı takip eden ve moda değişiminin öncüsü olan Mısırlı Triko Sultanahmet' deki atölyesinin yerini 1950'li yılların ikinci yarısında Şişli'de bulunan fabrikaya bırakmıştır. Yıllardır Mısırlı Triko kalitesinden asla ödün vermemiş ve günümüzdeki bayii ve mağazalarında aynı kalite anlayışını asla bozmamıştır. İstabul'da Beylerbeyi, Bakırköy, Nişantaşı, Marmara forum, Galleria ve Suadiye'de mağzaları bulunmaktadır. Bursa'da ise Anatolium'da mağzası bulunmaktadır. İzmirde ise Alsancak'ta mağzası bulunmaktadır. Ankara!da ise Ankamall ve Armada' da mağzaları bulunmaktadır. Konya'da ise Kule Site'de mağzası bulunmaktadır. Kayseri'de ise Kayseri Forum'da bir mağzası bulunmaktadır. Adana'da ise Optimum'da mağzası bulunmaktadır. Trabzon'da ise Forum Trabzon'da mağzası bulunmaktadır. Bu mağzaların yanı sıra Gürcistan Batum'da ve Azerbaycan Bakü'de mağzası bulunmaktadır. Detaylı bilgi için trikomisirli.com.tr adresinden faydalanabilirsiniz. Bluz, kazak, eşarp, hırka, atlet, etek, elbise, çorap, boxer-slip, tunik, takım, T-shirt ve pantolon modelleri vardır. Mısırlı Triko ürünlerine en uygun ve indirimli fiyatla sahip olabilmek için modavetrendy.com, modanisa.com ve netvarium.com gibi online alışveriş sitelerinden güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Modanisa
  • Netvarium
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları