Mini Elbise: Yeni Sezon Modellerinde İndirimli Online Alışveriş

Mini Elbise: Yeni Sezon Modellerinde İndirimli Online Alışveriş Galeri

1960’lı yılların başlarında Mary Quant adında terzi bir kadının ortaya attığı müthiş bir moda tüm dünyada yankı uyandırmayı başardı. Ucuza kapattığı kumaşlardan diktiği kısa etekli kıyafetlerle, bir anda kendisinin bile çok şaşırdığı bir moda devrimi başlattı. O günlerde ucuz kumaşlarla diktiği kısacık giysilerin bu kadar çok satacağını ve isminin tarihe mal olacağını o günlerde asla düşünemezdi. Politik ve kültürel değişimlere gebe bir dönemde kısa etek modası önce İngiltere’ye sonra da tüm dünyaya yayıldı. Çiçek çocukları denilen ve savaşa karşı çıkan genç kızların severek giydiği mini elbiseler, dönem dönem moda olarak günümüze kadar geldi. Bugün de ufak tefek değişikliklerle Mary Quant modeli kısa elbiseler üretilmekte ve genç kızlar ve hanımlar tarafından sevilerek giyilmektedir.

Yeni Sezon Mini Etekli Giysi Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Yeni Sezon Mini Etekli Giysi Modelleri Nasıl Seçilmeli?

İlk giyildiği günden bugüne kadar bazı dönemlerde yerini daha uzun giysilere bıraksa da mini elbiselerin günümüzdeki yeri çok sağlam görünüyor. Genç kızların ve hanımların asla vazgeçmedikleri bir giysi türü olarak hemen her mevsim giyilmektedir. Kışın kalın çoraplarla veya taytlarla son derece şık kombinler yaratılabilmektedir. Ayrıca evde, günlük giysi olarak ve işe giderken giyilebilmektedir. Abiye ve gece kıyafeti modelleri özellikle genç kızlar tarafından çok tutulmakta, nişan, düğün, özel geceler, mezuniyet törenleri ve yemekler gibi zamanlarda ilk tercihleri olmaktadır. Ayrıca her kumaştan üretilebilmesi ve pek çok model uygulanabilmesi de kullanışlı olmasının bir diğer sebebi. Günlük giysi olarak kot kumaştan tasarlanmış spor model mini giysiler tercih edilmektedir. Yazın sıcak günleri için penye, pamuklu, şile bezi veya ince ipek jarse kumaşlardan yapılmış askılı veya straplez modeller çok beğenilmektedir. Kış mevsiminde ise yünlü kumaşlardan, triko ve örgü olarak üretilen pek çok model bulunuyor. Kalın çoraplarla ve taytlarla giyiliyor. Çalışan hanımlar için de mini elbiseler âdeta bir kurtarıcı niteliğinde. Gardroplarında birkaç tane rahat ve kullanışlı kısa giysi bulundurmaları durumunda seçim yapmakta zorlandıkları günler için hemen ve kolaylıkla ellerinin altında giyip işe gidebilecekleri bir çözüm olabilmektedir. Abiye olarak da çok kullanışlı olduğu için, hanımların özellikle siyah bir tane edinmeleri durumunda, aksesuarlarla zenginleştirerek pek çok kez değişik olarak giyilebilir. Mezuniyet gecelerinde genç kızlar özellikle kısa etekli giysileri tercih etmektedirler. Çünkü bu tip kıyafetlerin onlara çok yakışacağını bilmektedirler. Ünlü markalar ve firmalar, hemen hemen her çeşit kumaşları kullanarak tasarladıkları kısa etekli giysileri yeni sezonda vitrinlere çıkarmakta ve genç hanımları beklemektedirler. Çeşitli modellerde rengarenk rahat, şık ve gösterişli giysiler mağazalarda genç kızların beğenisine sunulmuş olup gardroplarına girmeye hazırdır.

Yeni Sezon Mini Giysi Modellerinde İndirimli Online Alışveriş

Yıllardır arada bir kaybolan fakat sonra tekrar hızla geri gelen bir moda olan mini giysiler yeni sezonda da vitrinleri süslüyor. Alışveriş merkezlerinde, mağazalarda ve pek çok yerde beğendiğiniz giysileri ve modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca Limango, Markafoni ve Morhipo gibi internet satış klüplerinden kampanyaları takip etmek suretiyle beğendiğiniz giysiyi %90’a varan indirimle alabilirsiniz. Kredi kartıyla taksitle ödeyebilirsiniz. İyi alışverişler.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Markafoni.com
  • Morhipo
  • Limango
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları