Mezuniyet Elbiseleri: Okul Mezuniyeti İçin Elbiseler ve Modelleri

Mezuniyet Elbiseleri: Okul Mezuniyeti İçin Elbiseler ve Modelleri Galeri

Okul mezuniyetleri hayatımızda en az nişan ve düğünler kadar önemli günlerdir. Genç yaştaki insanların eğitimlerini tamamladıkları o nokta aynı zamanda yeni bir adımın başlangıcı ve hayatlarında unutulmayacak ve çok güzel olmak istedikleri özel bir gecedir. Mezuniyet günleri ve bugünlerde kutlanan mezuniyet baloları birbirinden farklı modelde mezuniyet elbiseleri giyilerek, mutlaka herkesin şık ve güzel olmak istediği özel anlardır. Mezuniyet balosu için mezuniyet elbiseleri arasından doğru kıyafeti bulmak ve gecenin en güzel kızlarından ya da erkeklerinden biri olmak şüphesiz her genç kızın ve erkeğin hayalidir. Bu özel gecede giyilmesi gereken mezuniyet elbiselerinin nasıl seçileceği, hangi renklerin uyacağı, ne tür modelde kıyafetlerin uyacağı önceden araştırılması gereken bir konudur.

Mezuniyet Elbiseleri Renkleri ve Modelleri

Mezuniyet Elbiseleri Renkleri ve Modelleri

Öncelikle, mezuniyet elbiseleri arasından, mezuniyet kutlamasının konseptine göre bir kostüm seçilmelidir. Lise mezuniyeti ile üniversite mezuniyeti farklıdır. Liseden mezun kişiler daha genç olduğundan fazla abiye olmayan yaşlarına uygun mezuniyet elbiseleri modelleri tercih etmelidir. Üniversite mezuniyetindeyse yaşlar daha ilerlediğinden daha geniş seçim şansı bulunmaktadır. Mezuniyet kıyafetleri seçiminde kutlamanın yapılacağı ortam çok önemlidir. Kutlama balo şeklindeyse, mezuniyet elbiseleri arasından bu ortama uygun uzun modeller seçilebilir. Ancak mezuniyet kutlaması garden party veya kokteyl şeklinde olacaksa, mezuniyet elbiseleri olarak daha kısa ve neşeli modeller seçilebilir. Genç kızlara renk renk kostümler çok yakıştığından, mezuniyet elbiseleri olarak siyah veya kahverengi gibi koyu renkler değil, cıvıl cıvıl renklerin kullanılması yerinde olur. 2012 sezonunun moda renkleri olan sarı, yeşil, özellikle zümrüt yeşili, mavi, beyaz, kırmızı, mor, pembe, fuşya tonlarında hazırlanmış mezuniyet kıyafetleri mezun genç kızlara çok yakışacaktır. Öte yandan kostüm seçerken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta kostümün çok fazla dekolte olmamasıdır. Derin bacak, sırt veya göğüs dekoltesi olan kostümler genç kızlara yakışmayacaktır.

Mezuniyet Elbiseleri Seçiminde Püf Noktalar ve Online Alışveriş

En güzel mezuniyet elbiselerini en uygun fiyatlarla Markafoni, Trendyol, Morhipo ve Limango'da bulabilirsiniz. Kostüm seçiminde elbisenin vücut yapısına uyup uymayacağı çok önemlidir. Çok zayıf ve ince kemikli kişiler çok dar modeller yerine ince katları bulunan dökümlü drape elbiseleri tercih edebilir. Zayıf genç kızlar, göğüs dekoltesi fazla olmayacak şekilde askılı veya askısız elbise modelleri seçebilir. Genç kızlar, göğüsleri vücutlarına göre oldukça iriyse göğüs kısmı kapalı modeller bu durumu daha ortaya çıkaracağından göğüs kısmında desen olan ve askılı modeller tercih edebilir. Göbekli kızlarımız göbek ve mide bölgelerinin kapanması için mezuniyet kıyafetleri arasından desenli ve bel bölgesi dökümlü modelleri seçebilir. Kilolu genç kızların dikkati elbiseye çekmek için desenli elbiseler giymesi uygun olacaktır. Kolları kalın kızlarımız ise askılı yerine kısa kollu veya yarım kollu modeller tercih edebilir. Mezuniyet gecemizde yanımızda kavalyemiz olacaksa bir çift olarak uyumlu olmamızda fayda vardır. Bu nedenle kavalyemizin, kıyafetimiz renginde veya deseninde kravat ve mendil kullanmasına dikkat etmeliyiz.Kırmızı bir balo kostümü giymişsek, kavalyemizin de kırmızı kravat veya papyon kullanması bir çift olarak bütünlüğümüzü sağlayacak ve şık, uyumlu bir çift olmamızı sağlayacaktır. Bu özel gecede makyajımızın da fazla ağır olmaması, kıyafetimizle uygun hafif bir makyajın tercih edilmesi gerekir. Saçlarımız da balo ise topuz veya toplu bir modelde hazırlanması uygun olacaktır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları