Metin2 PvP: Server Listesi, PvP Taktikleri ve Strateji Rehberi

Metin2 PvP: Server Listesi, PvP Taktikleri ve Strateji Rehberi Galeri

Uzakdoğu kökenli MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game / Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu) furyasının ilk ve en önemli oyunlarından birisidir Metin2. Türkiye'de oynanmaya başladığı 2007 yılından itibaren çeşitli yaş gruplarından geniş bir oyuncu kitlesine sahip oldu ancak oyunun resmi sunucularındaki zorluk düzeyi, özellikle Metin2'yi eğlenmek için oynayan oyuncu kitlesini yeni bir arayışa sürükledi ve bu arayışa cevap olarak Metin2 PvP'ler (kişilere özel sunucular) kuruldu. Orijinal oyunun temel datalarını kullanan bu sunucularda karakter geliştirmek resmi sunuculara göre daha kolay ve resmi sunucularda TL ile satılan bazı nesneler burada PvP'nin türüne göre ya tamamen bedava ya da oyun içerisinde kazanılan para (Yang) ile satılmakta. Metin2 PvP'lerin bu kadar kolay olmasının yanısıra belirgin bir dezavantajı var : sunucu sahipleri oyuncularını bilgilendirmeden sunucuyu durdurabilir ve buna sunucudaki oyuncuların müdahale etme hakkı yok.

Server Listesi ve Oyuna Kayıt

PvP'ler arasında en kaliteli ve en düzgün hizmeti vermek adına son yıllarda büyük bir yarış başladığından beri, uzun zamandır oyuncu barındıran sunucuların isimleri artık her Metin2 oyuncusu tarafından bilinir hale geliyor. En çok bilinen serverlar arasında MMOMT2 başta geliyor. MMORPG'ler için Türkiye bilgi paylaşım sitesi olan TurkMMO'nun resmi PvP'si olan MMOMT2 oyununda oyuncuların tercihine göre üç farklı zorluk seviyesi, kalabalık bir oyuncu kitlesi ve alanındaki deneyimli yöneticileri yer alıyor. Uzun zamandır oyunculara hizmet veren bir başka PvP server ise TKMT2. Oyuncuların seçimine göre yine farklı zorluk derecesindeki üç alt sunucuya sahip olan TKMT2, Metin2 PvP Serverlar yarışında çıtayı yüksek tutan sunuculardan bir diğeri. SPECİALWAR ise en çok bilinen bir diğer sunucu, yüksek oyucu sayısı ve yenilikçi yöneticileri ile ilgi çekici bir sunucu olmaya devam ediyor. Oyuna hemen ücretsiz oye olmak ve bu amansız maceraya atılmak için tek yapmanız gereken Gamesultan sitesinde bir hesap oluşturmak. Gamesultan oyun platformunun birbirinden çekici avantaj ve hediyelerinden de yararlanmanız olası.

PvP Taktikleri ve Strateji Rehberi

PvP Taktikleri ve Strateji Rehberi

Metin2'de oyuncuların oynayabildiği her iki cinsiyet için de dörder farklı karakter sınıfı var : gücünü kılıcından alan Savaşçı, gizlilikle ya da uzaktan saldıran Ninja, kötü ruhların gücünü kullanan Sura ve gücünü Ejderha Tanrı'dan alan Şaman. Dört karakter için de ikişer farklı eğitim çeşidi var ve bu eğitim karakterlerin gelişimini etkilemekte. Metin2 Resmi sunucusunda gerçek para ile alınabilen nesnelerden iki tanesi PvP Serverlara isminin kökenini veriyor. Bu nesnelerden ilki, eşyalara yeni bir özellik eklemeye yarıyor ve bir eşya 4 taneye kadar özellik içerebiliyor. İkinci nesne ise bu özelliklerin yenileriyle rastgele olarak değiştirilmesini sağlıyor. Oyuncular ise kendi karakterlerini diğer oyuncuların karakterlerine karşı geliştirerek onlarla düello yapıyor. Bu oyun sistemine PvP (Player versus Player / Oyuncuya Karşı Oyuncu) adı veriliyor. Metin2 PvP serverlarında avantaj kazanmayı sağlayacak taktiklerden ilki kalabalık bir arkadaş grubu ile oynamak. Resmi Metin2 sunucusundan kolay olsalar bile bazı sunucular da oyuncuları yeterince zorlayabiliyor ve kalabalık bir gruba sahip olmak oyunculara karakterlerini geliştirmeleri için avantaj sağladığı gibi oyundan alınan zevki de arttırıyor. Avantaj kazanmak için uygulanabilecek ikinci taktik is eşyalara gereken özellikleri iyi bilmek. Her eşyaya belirli özellikler gelirken bu özelliklerin doğru kombinesi ideal karakterlere sahip olmayı kolaylaştırıyor. Bu doğru kombineler karakterler için değişebiliyor; savaşçılar için GÜÇ - MAX HP - YARI İNSAN ve silah savunmaları içeren efsunlar gerekirken, ninjalar için GÜÇ yerine ÇEVİKLİK ve sura ile şamanlar için ise ZEKA efsunları ile MA HP ve YARI İNSAN efsunlarının çeşitli silahlara karşı savunma sağlayan efsunlarla kombinesi gerekiyor. Ninjalar daha çok rakip savunmasını sıfıra indiren 'delici vuruşlar' ve rakibin hareket etmesini engelleyen 'sersemletme şansı'na ihtiyaç duyarken savaşçılar ise yine 'delici vuruşlar'ın yanısıra vuruşlarının değerini arttıracak 'kritik vuruşlar'a gerek duyuyor; şamanlar ve suralar ise yeteneklerini daha hızlı kullanabilmek için 'büyü hızı'na başvuruyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları