Mersin Tatil Yerleri: Otel ve Pansiyonlarda Online Rezervasyon

Mersin Galeri

Ülkemiz hemen hemen dünyanın her yerinden turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle de tatil turizmi için gelen turistleri ağırlamaktadır. Genellikle Akdeniz ve Ege bölgesindeki illerimiz, coğrafi konumların dolayı tercih edilmekte. Ülkemizin turizm sektöründe gelişmekte olan nadide şehirlerinden Mersin (İçel), turizm alanındaki faaliyetleri ile adından sıkça söz ettirmekte. Turizm bakımından göz ardı edilemeyecek bir seviyeye doğru tırmanan kent, tarihi dokusu ve Toros dağlarından gelen temiz havası ile tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmekte. Bir sahil kenti olan Mersin tatil yerleri olarak birçok seçeneğe sahiptir. Hemen hemen bütün turistik mekânlarında, antik dönemlerden kalan bir tarihi yapı ile karşılaşmamak neredeyse imkansızdır.

Turizm Kenti Mersin Kızkalesi ve Tatil Olanakları

Turizm Kenti Mersin Kızkalesi ve Tatil Olanakları

Gezi olarak antik keşiflerde bulunmak, doğal hazlar eşliğinde bol oksijen almak, isterseniz seçenekleriniz arasında İçel ilini göz önünde bulundurmakta fayda var. Eğer seçiminiz İçel ise Kızkalesi kentin görmeniz gereken, ünlü turistik mekanları arasında ön sıralarda yerini almaktadır. Limon ve portakal ağaçları içerisine saklanmış olan belde plajları, yöresel ürünleri bulunan çarşısı ile şirin bir turizm kasabasıdır. Masmavi suları ve tarihi kalesi ile ünlüdür. Plajdan kaleye yüzerek ve küçük tekneler vasıtasıyla ulaşmak mümkün. Konaklamak için beldede birçok otel ve pansiyon hizmet vermekte. Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu yakınlarında yer alan, Cennet ve Cehennem çöküğü olarak adlandırılan tarihi mekânlar geçmişte yaşamış birçok medeniyetin izlerini barındırmakta. Bölgede denizin, güneşin ve kumun vermiş olduğu huzuru dinlenerek geçirmenizin yanı sıra, antik kalıntıları da gezebilirsiniz. Bunlar arasında Tarsus ilçesinde bulunan; Yedi Uyuyanlar mağarası, Aziz Paul kilisesi, Cleopatra kapısı, Baç köprüsü, Bilali Habeşi mescidi, Kubat Paşa medresesi, Daniyal Peygamber kabri, Roma yolu, Saat kulesi, Şahmeran söylencesi Tarsus’ta ziyaret edilen antik mekânlardandır. İçel turistik bakımından sadece Kızkalesi ile sınırlı kalmayıp kentin Akdeniz kıyılarında birçok plajı ve konaklama alanı mevcuttur. Çadır kurulan kamp alanlarından tutun yazlık sitelerden, beş yıldızlı otellere ve şirin tatil köylerine kadar, kent genelinde birçok konaklama imkanı bulunmaktadır. Sizler de Mersin tatil yerlerini keşfedip, kendinize uygun fırsatları değerlendirip, kentin tarihi ve doğal güzelliklerini unutulmaz bir şekilde yaşayabilirsiniz. Ayrıca Toros dağları içerisinde saklı yaylaları, akarsuları, birbirinden leziz değişik lezzetler sunan restoranlarını, keşfedebilirsiniz. Kent içinde doğal güzellikleri yaşayıp, kentten ayrılmak istemeyeceksiniz.

Mersin Tatil Yerleri ve Rezervasyon Fırsatları

Mersin ilini ziyaret etmeyi planlarsanız eğer, pansiyon, otel, tatil köyü ve daha değişik konaklamalar için online olarak; Tatil.com, gibi siteleri ziyaret edip, erken rezervasyon, indirimli fiyatlar ve daha birçok olanak ve avantajlarından faydalana bilirsiniz. Ayrıca Mersin'de bulunan oteller için sitemizden indirim kuponlarına ulaşabilirsiniz. Özellikle kış aylarında yapılan rezervasyonlar, oldukça cazip fiyatları ile konaklama imkanını daha ulaşılabilir kılıyor. Kredi kartlarına uygulanan vade seçenekleri ile unutulmaz anlar sizleri bekliyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tatil.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları