Mazda Fiyat Listesi: Mazda Otomobillerde Kampanyalı Kredi Fırsatları

Mazda I Galeri

Japon otomobillerinin motor gücü çok daha dayanıklı olup, devirleri çok yüksektir. 500 bin 600 bin km de bile motoru açılmamış otomobillerin de yollarda olması da, ona sağladığı büyük teknik avantajlardan biridir. Sağlamlılık açısından, sürüşü yapılan her otomobilin, dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Her araç, menşeisine göre özellikler taşımakta ve bu özellikler doğrultusunda uygunluk normu aldığı için, diğer ülkelere ihraç edilebilmektedir. Zira her arabanın kendine göre bir güzelliği, bir artı değeri vardır. Mazda'nın MX-5 ve RX-8 modelleri, geleceğin sürüş olanaklarını üst düzeye çıkaran otomobil türleridir. Bu markayı tercih ettiğinizde, aracınızı severek ve isteyerek kullanmaktan zevk alacaksınız. Uygun indirimli kredili fiyatlarla, bir Mazda Fiyat Listesi de siz edinin.

Araç Özelliklerini Göz Önüne Alalım

Araç Özelliklerini Göz Önüne Alalım

Rejeneratif fren sistemi ile birlikte, sürücü fren yaptığı anda, elektrik enerjisi, kinetik enerjiye dönüşmektedir. Bu sayede, elektrik enerjisi daha sonra kullanılmak üzere saklanmaktadır. Tasarruf edilen bu elektrik enerji gücü, daha sonra aracın farlarında, hava kontrolünde, ses sisteminde ya da herhangi bir elektrikli ekipman için kullanılır. Bu sayede, aracın motoru yakıt ekonomisini geliştirir, elektrik üretmek için fazladan yakıt yakma ihtiyacı azalır ve %10 oranında yakıt ekonomisi sağlanır. Hızlı bir şekilde büyük miktarlarda elektrik depolayan I-ELOOP sistemi sayesinde, rejeneratif frenleme sistemini de kullanmak mümkündür. Bu sistem, elektrik depolamak için bir pil yerine bir kapasitör kullanan rejeneratif fren sistemidir. I-ELOOP ile beraber, elektriğin verimli olarak kullanılması, yakıtın ekonomik olarak değerlendirilmesi açısından, benzersiz bir rejeneratif sistemdir.

Çevreci Teknolojinin Geldiği Son Nokta

Rölantili durma teknolojisi sayesinde, aracınız durduğu anda, statik olarak motorunuz kapatılmakta ve araç harekete geçtiğinde motor yeniden çalışarak yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Direkt enjeksiyonlu motor sayesinde, mümkün olduğunca araç atomize edilmiş yakıt, hava karışımını buharlaşma ile birlikte, düzgün bir şekilde silindirin iç soğutma sistemine aktarılır. Bu sayede yakıt verimliliği sağlanır ve yüksek şarj etme kapasitesi ile beraber torka yüksek sıkıştırma oranı iletilebilmektedir. Bu sayede, tork üreten yanma odasının içinde daha fazla hava kalır ve motor yüksek bir sıkıştırma oranı ile daha fazla yakıt verimliliği kazanır. Mazda'nın temiz dizel motorlarında karbondioksit emiliminde belirgin bir azalma mevcuttur, ki bu sayede küresel ısınma ile ilgili çevre dostu olması bu marka otomobillerin satıldığı bir çok yerde ilgi görmektedir. Mazda'nın çift yakıt sistemli motoru, hidrojen ve benzinle çalışmaya pratik olarak mümkün kılar. RX-8 Hidrojen RE Mazda tarafından geliştirilen dünyanın ilk hidrojen dönüşümlü otomobilidir. Petrol ürünleri tüketimi sıfır olan, karbondioksit emisyonu neredeyse olmayan, NOX nesil, tork, ivme ve egzoz notu yüksek olan, çevre dostu yeşil bir araç türüdür. Bu ve benzeri bir çok özelliğin birleştiği adres olan Mazda teknolojisi ile yarın siz de tanışın, Mazda Fiyat Listesini incelemekten geri kalmayın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları