Mayo Modelleri: Vücut Tipine Uygun Olarak Mayo Seçimi

Mayo Modelleri: Vücut Tipine Uygun Olarak Mayo Seçimi Galeri

Güneş bahar aylarında yüzünü göstermeye başladığında hepimizi yaza dair bir endişe sarar. İlk olarak fazla kilolarımızdan nasıl kurtulacağımız hakkında ve ondan da önemlisi mayo modelleri arasından nasıl bir mayo seçeceğimiz konusunda. Kendi vücut tipimizi tanımamızla alakalı olan bir durum bu. Satın almak istediğimiz ya da çoktan satın almış olduğumuz mayo, mayokini, bikini ve tankini gibi mayo modellerini doğru kararlarla mı aldık, işte bu üstünde durulması gereken bir durum. Çünkü doğru seçimi yapabilmek oldukça önemlidir bu konuda.

Vücut Tipleri ve Mayo Modelleri

Mayo modellerinden birini seçmeden önce en önemli konunun vücut tipimiz olduğunu bilirsek kendimizi tanıma konusunda önemli adımlar atmış oluruz. Vücut yapılarını kabaca elma ve armut tip olarak ikiye ayırsalar da aslında vücut daha komplike bir oluşumdur. Armut vücut tipinde kalçaların büyüklüğü söz konusudur. Bel ve göğüs, kalçalara göre daha küçük ve ince kalır. Bu tarz vücutlarda alt ve üst bacak kalınlığı da oldukça fazladır. Elma vücut tipinde ise bacaklar ince, göbek ve göğüs kısımlarında fazla yağlanma söz konusudur. Belden yukarısında rahatça görülebilecek bir şişlik vardır. Fakat bu iki tipten daha farklı şekilde, göğüslerin boyutlarına göre de sırlama yapmak gerekir. Çünkü seçeceğiniz mayo modelleri vücut tipiniz ile uyum sağlamalı, vücudunuzda kapanması gereken sorunları kapatmalıdır. Küçük göğüslü ve büyük göğüslü olmak üzere göğüs açısından ikiye ayrılan vücut tipleri ister elma ister armut tipine dahil olsun, mutlaka farklılık gösterecektir.

Vücut Tipine Göre Mayo Modelleri ve Online Alışveriş

En güzel mayo ve bikini modellerini Zidaya online alışveriş mağazasında bulabilirsiniz. Peki hangi vücut hangi mayolara uygundur? Hangi mayo modelleri giyildikleri vücutlarda kötü ve uyumsuz durur? İşte bu noktada mayo modellerine bir göz atmak gerekiyor. Mayo, genel itibari ile daha fazla tercih edilen bir tür. Gövdeyi kaplama özelliği olduğu için elma tip vücutlu kişiler tarafından tercih edilmelidir. Vücudun üst kısmını toparlayacak, daha ince görünmesini sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta sırt kısmının rahat olmasıdır. Sıktığı sürece istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Mayokini, yapı itibari ile mayo ve bikininin birleşimi, tüm mayo modelleri içerisinde en tehlikeli olandır. Giyen kişinin vücudu ne üst bölgeden çok geniş ne de alt bölgeden çok ince olmalı, ayrıca küçük göğüse sahip kişiler tarafından tercih edilmemelidir. Tankini ve bikiniyi giymek isteyen kişilerin armut tipi vücutlu kişiler olması çok daha mantıklıdır. Göbek bölgesinde daha az olan yağlanmalar nedeni ile daha derli toplu duracaktır. Küçük göğüslü kişiler çapraz şekilli bikinileri tercih edebilir, destekli bikini üstlerini de kurtarıcıları olarak kullanabilirler. Büyük göğüslüler ise geniş üçgen şeklinde gelen bikinileri tercih ederek göğüslerini toparlayabilir, daha şekilli hale getirebilirler. Mayo modelleri arasında bir diğer tür olan haşema ise kapalı kadınların tercih ettiği bir türdür fakat bu türde önemli olan nokta çok dar seçilmemesidir, çünkü vücut tipinde de dar görüntü hem estetiği bozacak hem de vücudu rahatsız edecektir. Tüm mayo modellerinde önemli bir diğer konu ise renk seçimidir. Ten renginize uygun renkleri seçerek küçük hileler yapabilir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları