Mavi Lens: Renkli ve Şeffaf Lensler ve Bakım Kitleri Online Satışta

Renkli lensler görüntümüzde önemli değişiklikler yapan ürünlerdir. Galeri

Gelişen teknoloji, günümüzde birçok konuda çok farklı teknolojilerle hayatımıza girmektedir. Gelişen tıp bilimi ve estetik de insanların hizmetine sunulmaktadır. Göz bozuklukları için kullanımı amaçlanan ve aynı zamanda estetik açıdan görsel zenginlik sağlayan kontakt lensler de bu araçlardan biridir. Kullanımı her zaman pratik olmayan gözlükler yerine, günlük yaşamda lens kullanmak çok daha pratik olmaktadır. Öte yandan, renkli ürünler sayesinde göz renklerinde değişiklik yapmak ve görüntümüze zenginlik katmak da mümkündür.

Lens Kullanımı ve Mavi Lens Çeşitleri

Lens tasarımı 20. yüzyılda yaratılmış olmasına rağmen, lens tasarımları aslında 1500'lü yıllara dayanmaktadır. Bu yıllarda, usta sanatçı ve bilim adamı Leonardo Da Vinci tarafından çok ilkel olarak lens çizimleri yapılmıştır. Yıllar boyunca üzerinde çalışılan bu ürünler, 1800'lü yıllarda meydana çıkarılmaya başlamıştır. 1900'lü yıllara gelindiğinde, artık ürün kullanımı pratik hale getirilmeye başlamıştır. 1960'larda lensler piyasa sürülmeye başlamıştır. 1980'lerde ise, artık lens kullanımı bilinmeye başlamıştır. Günümüzde, ürünler oldukça yaygın şekilde kullanılmakta ve hemen herkes tarafından bilinmektedir. Ürünler ülkemizde de çok kullanılmaktadır. Belli başlı iki çeşit ürün bulunmaktadır. Bunlar sert ve yumuşak olarak ayrılmaktadır. Göz yapısına ve gözün çapına göre ürünler değişmektedir. Lens kullanımı, tıbbi amaçlı numaralı ürünler olarak veya bakımlı olmak için göz renklerinde değişiklik yapmak için kullanılabilir. Renkli ürünler son derece zengin renk seçenekleriyle, özellikle hanımların ilgisini çekmektedir. Renkli ürünler, hem numaralı, hem de sadece bakım için tercih edilebilir. Mavi lens, en fazla tercih edilen renklerin başında gelmektedir. Mavi lens renklerinde farklı tonlar bulunmaktadır. Hareli renkler, özellikle kendi göz rengi koyu tonlarda olanlara çok yakışmaktadır. Hareli tonlar, hareli safir ve hareli parlak rank tonlarında hazırlanmaktadır. Düz renkler ise, düz mavi ve düz safir mavi tonlarında hazırlanmaktadır.

Lens Alım Seçenekleri ve Online Alışveriş İmkanları

Ürünlerin kullanımı, geçmiş yıllarda hayli zor olmakla birlikte, günümüzde tıp ve teknoloji hayli geliştiğinden, oldukça kolay kullanım sağlanmaktadır. Ürünlerin temizleme amaçlı solüsyonları tüm eczanelerde satılmaktadır. Günlük, haftalık veya aylık kullanım süreli ürünler de ihtiyaca göre seçilebilmektedir. Ürün alışverişi için, gözlük satışı da yapan optikler, göz doktorlarının muayenehaneleri veya eczaneler tercih edilebilir. Öte yandan, internet üzerinden hizmet veren online mağazalar da alışveriş için tercih edilebilir. Uygun satış rakamlarının sunulduğu bu adreslerde birçok çeşit ürünü bulmak mümkündür. Lens Market, Lens Bul, Lens Al, Lensçi gibi online adreslerden alışveriş yapmak imkanı bulunmaktadır. Ülkemizde birçok marka, başta mavi lens olmak üzere birçok çeşit ürünü hazırlamaktadır. Freshlook, Starcolors, Bausch and Lomb, Johnson and Johnson, Ciba Vision, Cooper Vision, Zeiss, Sauflon, Color Tones, Durasoft, Freshlook, Optima, Amazon gibi birçok markanın ürünlerini almak mümkündür. Gerek mavi lens gibi renkli ürünler, gerekse renksiz ürünler olsun, kullanımda mutlaka hijyen ön planda tutulmalıdır. Kullanımdan önce eller iyice yıkanmalı ve ürün çıkarıldığında solüsyonlu özel kabında saklanmalıdır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları