Masa Tenisi: Tenis Masaları İndirimli Fiyatlarla Online Alışverişte

Masa Tenisi Galeri

Her yaşta insanın eğlenerek oynadığı spor dallarından birisi de masa tenisidir. Bu spor dalının adı yerine ping pong kelimesi daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok alanda rahatlıkla oynayabileceğiniz bu oyun kasların güçlenmesini de sağlamaktadır. Ayrıca kişinin zeka gelişimini de oldukça etkilemektedir. Bu spor türünü yapabilmeniz için gerekli olan malzemelerden biri oyun için özel olarak tasarlanmış masadır. Ayrıca iki adet raket ve küçük bir top ile oynanmaktadır. Profesyonel oyuncular için geliştirilmiş özel raket çeşitleri bulunmaktadır. Bu konuda uzman olan kişiler genellikle combo raketleri kullanmaktadır. Bu raketlerin fiyatları diğerlerine oranla oldukça pahalıdır. Bu raketlerin yapımında farklı ağaçlar kullanılabilmektedir. Raket saplarının farklı çeşitleri bulunmaktadır. Ele en iyi oturanlardan birisi anatomik olan türdür. Kullanılan lastik türleri de düz ve tırtıklı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. En çok tercih edilenler düz olan lastiklerdir. Uzman şekilde oyun oynayanlar ise tırtıklı lastikleri tercih etmektedir. Resmi turnuvalar için özel raketler kullanılmaktadır. Oyuncu sayısı iki ya da dört kişi olmalıdır. Oyun için kullanılan masalar, koyu yeşil veya koyu mavi renktedir. Masanın uzunluğu 2.76 metre genişliği ise 1.52, yüksekliği 0.76 metredir. Boyları kısa olan çocuklar için üretilmiş özel modelleri de bulunmaktadır. Setlerden oluşan bu spor türünde oyunculardan birinin 11 sayısına ulaşması gerekmektedir.

Masa Tenisi İçin Gerekli Malzemeler

Bu spor dalını oynamayı seven birçok kişi bulunmaktadır. Dilediğiniz saatte evinizde masa tenisi oynamak için evinize tenis masası satın alabilirsiniz. Fakat bu ürünleri yerleştirebilmeniz için yeterli miktarda alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bahçesi ve garajı olan evler bu ürün için oldukça uygundur. Ayrıca teras ve balkon da oyun için kullanılabilmektedir. Kolayca açılıp kapanabilen modeller oldukça idealdir. Açık alanlarda kullanacaklar için dış etkilere karşı dayanıklı olanlar tercih edilmelidir. Oyuna başlayabilmeniz için file, 2 tane raket ve top almanız gerekmektedir. Ayrıca kendinize rakip bir oyuncu bulamadığınız durumlar için özel tasarlanmış robotlar bulunmaktadır. Bu robotlar oldukça donanımlı olduklarından dolayı daha fazla enerji harcamanız gerekebilir. Topun masa dışına kaçmaması için büyük bir ağ kullanılmaktadır. Robot önüne konulan topları sırayla atmaktadır. Fakat bu modellerin fiyatları oldukça yüksektir. Ev için daha ekonomik olan modeller tercih edilmelidir. Joola'nın ürettiği daha uygun fiyatı olan küçük bir model de bulunmaktadır. Ev ortamında kolayca bu sporu yapabilmeniz için gerekli malzemeleri online alışveriş sitelerinden indirimli fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

Masa Tenisi Ekipmanları Online Mağazalarda İndirimlerle

Yenicarsim.com ve sporcum.com gibi online alışveriş sitelerini kullanarak gerekli ekipmanları uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ayrıca birçok robot modeline de indirimli fiyat avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartına taksit ve taksit erteleme imkânlarından yararlanabilirsiniz. Birçok malzemeyi bir arada bulabileceğiniz bu online siteler ürün değişimi de yapmaktadır. Memnun kalmadığınız ürünü 30 gün içerisinde iade edebilme hakkına sahipsiniz. Farklı ödeme şekilleri de bulunmaktadır. Ürünler adresinize kadar güvenle teslim edilmektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Sporcum
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları