Masa Tenisi: Online İndirimli Masa ve Raket Fiyatları ve Ev Çözümleri

Masa Tenisi: Online İndirimli Masa ve Raket Fiyatları ve Ev Çözümleri Galeri

Masa tenisi her yerde, her yaşta oynanabilecek en eğlenceli spor dallarından biridir. Spor salonunda, okulda, yurtta, cafede, açık parklarda kısacası bu spor alanının sığabileceği her türlü alanda oynanabilir. Hobi amaçlı oynandığında 40-50 m2’lik alan yeterli olmaktadır. Ancak profesyonel sporcuların resmi müsabakalarında bu spor için ayrılan alan 14m x 7m olmak zorundadır. Çünkü üst dizey sporcular oynarken bu alandan birkaç metre geriye açılmaktadır. O yüzden oyun alanları bu ölçülere uygun panolarla sınırlandırılır. Tekerlekli sandalyede oynayanlar için ise 8m x 6m’lik bir alan yeterli olmaktadır.

Raket Özellikleri

Bu spor dalının oynanması için gereken bir diğer malzeme rakettir. Özel hazırlanmış tahtaların lastiklerle kaplanması ile hazırlanan çok çeşitli raketler vardır. Raketlerin lastikleri bir tarafta kırmızı, diğer tarafta siyah olmak zorundadır. Ayrıca resmi müsbakalarda Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu’nun onayladığı raketler kullanılmalıdır. Bu yüzden alınan raketin lastiğin alt kısmında ITTF onayının olmasına dikkat edilmesi gerekir. Hobi amaçlı oynanan maçlarda raketler herhangi bir markaya ait olabilir. Daha üst düzey oyuncular daha çok özellikli combo raketleri tercih etmelidir. Combo, sporcunun oyununa göre tahta, backhant ve forehant tarafındaki lastik özellikleri ayrı ayrı seçilebilen raketlerdir.

Evinizi Spor Salonuna Dönüştürün

Masa tenisi oynamayı çok seven, gece gündüz demeden günün her saatinde oynamak isteyenler evlerine bir masa alabilirler. 40-50 m2’lik bir oda bu iş için ayrılabilir. Fazla oda yoksa garaj, bodrum ya da teras ya da bahçe kullanılabilir. Resmi müsabakalarda kullanılanlar bütçeye fazla yük getirirse daha uygun fiyatlı antrenman tipi olanlar alınabilir. Aralarındaki fark üst yüzeyin kalınlığıdır. Evde fazla yer kaplamamsı isteniyorsa açılıp kapanabilen modeller tercih edilmeli, sadece oynanacağı zaman açılarak alanın daha verimli kullanılması sağlanabilir. Bahçe ve teras gibi açık alanlara alınacaklar yağmur, kar ve güneş gibi olumsuz hava koşullarından etkileneceği için dış mekanlara özel üretilmiş olanlar tercih edilmelidir. Bir file ve 2 adet raket alındığında artık maça başlanabilir.

Robotla Oynamak Daha Eğlenceli

Robotla Oynamak Daha Eğlenceli

Eve ekipmanlarla çok güzel bir ortam hazırlandı ama oynayacak partner bulunamadı. Çözüm gayet basit; robot. Butterfly ve Joola marka robotlarla belki de bir partnerle oynandığından çok daha fazla efor sarf edilebilir. Butterfly Amicus 3000 çok donanımlı bir robot. Robotun önünde bulunan kovaya 100 veya daha fazla topu dolduruluyor. Sonrasında program panelinden vuruşlar ayarlanıyor. Topun dışarı kaçmasını engelleyen büyük ağda masaya monte ediliyor. Sonrasında karşısına geçip robotun attığı toplar karşılanıyor. Ev için bu modeli pahalı bulanlar Joola’nın ürettiği minik modeli tercih edebilirler.

Tüm Malzemeler Online Mağazalarda İndirimde

Evinizin rahat ortamında robotunuzla saatlerce spor yapmak için gideceğiniz adres Masatenisi.com. Butterfly, Joola ve YT’nin bir çok robot modeli %40’lara varan indirimlerle satın alınabilir. Mağazada raket, raket kılıfı, top, ayakkabı, tişört, çanta ve daha bir çok malzeme sunuluyor. 100 TL ve üzerinde alış veriş yapıldığında ücretsiz kargo yapılıyor. Yenicarsim.com dışında Butterfly, Kettler, Stiga, Altis, Voit, Adidas ve Dynamic gibi masa tenisinde kaliteli markaların tüm ürünlerini kampanyalar ile sunuyor. Siteye üye olup, bir arkadaş davet edildiğinde alış verişlerde kullanılmak üzere 10 TL indirim çeki hediye ediyor. Sporcum.com masa, raket, top gibi malzemeleri online mağazasında satıyor. Memnun kalınmayan ve hasarlı çıkan ürünleri 30 gün içinde iade alan mağaza ücretsiz kargo imanı da sağlıyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Efor
  • Sporcum
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları