Malt İçeceği: Anne Sütünü Artırıcı Doğal ve Alkolsüz İçecekler

Malt içeceği Galeri

Evlilik birbirini seven iki insanın hayatlarını birleştirmek için attıkları en önemli adımdır. Evlenen çiftlerin mutlu bir aile olabilmek için attıkları ikinci adım ise bir çocuk sahibi olma kararıdır. Stresli ve heyecanlı bir şekilde geçirilen dokuz aydan sonra bebeklerinin gözlerini dünyaya açmasıyla beraber ebevenyler büyük bir telaşa kapılır. Anneler hamilelikte yeterince beslenemediklerini ve bebeklerinin sorun yaşayacağını düşünürler. Bebek doğduktan sonra yaşadıkları bu stresin yerini sütüm bebeğe yetecek mi, sütüm kesilecek mi? gibi sorular almaktadır. Uzmanlar bebeklerin doğduktan sonra sadece anne sütüyle doyurulmasını ve ilk altı ay başka besin verilmemesini önermektedir. Saklama ve mikroplardan arındırma gibi bir ek işleme gerek olmadığından bebekler için en önemli besin kaynağıdır. Yalnız insanlarda değil tüm canlılarda annenin sütüyle beslenme gelişimdeki en önemli ihtiyaçtır. Sütün azalmaması için annelerin yedikleri gıdalara dikkat etmesi ayrıca malt içeceği içmesi tavsiye edilmektedir.

Anne Sütü İçen Çocuklar Daha Hızlı Büyüyor

Anne Sütü İçen Çocuklar Daha Hızlı Büyüyor

Anne sütü doğadaki en sağlıklı, temiz ve doyurucu gıdadır. Anne sütü içmeyen çocukların hastalıklara karşı bağışıklıkları diğer çocuklara göre daha azdır ve çok çabuk enfeksiyon kaparlar. Anne sütünün içerisinde bulunan mineral ve vitaminler inek sütünün içinde bulunanların en az 4 katı kadardır ve inek sütü gibi hazımsızlık ve alerji yapmaz. Bebek sütü emerken sürekli yüz kaslarını kullanır bu durumda gelişimini olumlu yönde etkiler. Ayrıca bebeklerini emziren anneler doğumdan sonra kalan kilolarını çok kısa sürede verirler ve emzirdikleri dönemde kanser olma riskleri azalır. Bebeklerini gün içerisinde onlarca kez emziren anneler bebekleriyle aralarında olan bağın da kuvvetlenmesini sağlarlar. Erken doğum yapan ya da sıkıntılı bir hamilelik süreci geçiren annelerin doğumdan sonra hemen sütleri gelmeyebilir. Böyle bir durumda annelerin hemen pes etmemesi ve bebeği sürekli emzirmeye çalışarak bebeğin alışmasını sağlaması gerekmektedir. Anne sütünün çoğalmasını sağlayan bitkisel içecekler arasında ısırgan otu, ıhlamur, rezene, kefir, komposto ve pekmez sayılabilir. Bunları gün içerisinde doğru bir şekilde tüketen anneler sütlerinin çoğaldığını ve bebeklerinin doyduğunu hissedeceklerdir. İçerisinde alkol barındırmayan malt içeceği tahılların sıvı halde muhafaza edilmesiyle oluşmuştur. Genellikle cam şişelerde satışa sunulan malt içerisinde barındırdığı kalsiyum, demir ve magnezyum gibi vitaminlerle ayrıca bir enerji kaynağıdır.

İnternet Üzerinden Malt İçeceğini Satın Alabilirsiniz

Emziren annelerin günde iki litreden fazla su tüketmesi ve kafeinli içecekler içmemesi önerilmektedir. Bu nedenle bu dönemde bayanların bitki çayları, meyve suları ve malt içmesi yararlı olacaktır. Malt içeceğinin soğuk olarak aç karına içilmesi tavsiye edilmektedir. Promalt ve diğer süt artırıcı içecekleri internet üzerinden online olarak uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bebekbezi isimli bebek ve anne ürünleri internet sitesinden malt içeceğini satın alabilir ve kargo ile teslimini talep edebilirsiniz. Anneler huzurlu olsun, bebekler hep mutlu gülsün diye anne sütünün bebek gelişimindeki önemini herkesin öğrenmesi gerekmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları