Mafya Oyunları: Ücretsiz Online Mafya Oyunları Listesi, Oyun Siteleri

Mafya Oyunları: Ücretsiz Online Mafya Oyunları Listesi, Oyun Siteleri Galeri

Mafya oyunları multiplayer (çoklu) olarak oynanılan RPG'lerdir. Genellikle her oyuncu bir aile yapısı içinde bulunur ve diğer oyunculara karşı kendi bölgesini korur. Neredeyse bu alandaki bütün oyunlar şiddet içerdiği için +18'dir. Dünyada geliştirilen bu alanda birçok oyun bulunur. Dünya genelinde de bu alanda oluşturulan birçok oyun vardır. Bu sektördeki oyunların çok olması nedeniyle oyuncular seçim yapmakta zorlanırlar veya çok çabuk oyun değiştirebilirler. Bu yüzden bu oyun türünün dünya çapında ki potansiyeli yüksektir.

En Çok Oynanılan Mafya Oyunu: Omerta

En Çok Oynanılan Mafya Oyunu: Omerta

Dünya genelinde en çok oynanılan mafya oyunu 4,5 milyon kullanıcısı (ve sürekli artmakta) ile Omerta ya da diğer adıyla Barafranca'dır. Omerta'nın kurucusu Omerta Game Ltd şirketidir. Site 2004 yılından günümüze kadar aktif bir şekilde yayın hayatını sürdürmektedir. Omerta'nın resmi sitesi barafranca.com/ dur. Omerta'nın Türkiye'deki resmi sitesi ise barafranca.gen.tr/ dir. Bu oyunu Türkiye üzerinden oynayan birçok oyuncu vardır. Oyunun resmi sitesindeki istatistiklere bakacak olursak; toplam kayıtlı kullanıcı sayısı 4,504,718'dür ve bu rakam her saniye çoğalmaktadır. Oyun don Barafrance hikâyelerinden esinlenerek oyunculara sunulmuştur. Oyunun tarihi 1930'lu yıllarda ABD ve İtalya'da (Oyuncuların iki ülkeden sadece birini seçebilir.) geçmektedir. Oyunun amacı suç işlemektir. Bu suçlar; gasp, soygun, kumar, uyuşturucu tüccarlığı ve birçok yasa dışı işlerdir. Bu yasa dışı işleri yaparak rank kazanabilirsiniz.. Rank kazanarak diğer oyuncuların önüne geçebilirsiniz . Oyunda aile kurarak kolektif bir çalışma yürütebilirsiniz. Diğer oyunculardan korunmak için kendinize bodyguardlar, hızlı arabalar ve kurşun geçirmez kıyafetler alabilirsiniz. Omerta'ya üye olmak çok kolay: oyunun resmi sitesi olan barafranca.gen.tr/ adresine girerek "Şimdi Kayıt Ol!" yazısına tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook ve Google Plus üzerinden de kayıt olabilirsiniz. Üye olmadan önce oyunun kurallarını okuyarak; oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye'deki Mafya Oyunları

Dünya genelinde markalaşmış birçok oyun olduğu için Türkiye tabanlı oyunlar çok fazla rağbet görmüyorlar. Sonucunda ise oluşturdukları platformu maddî anlamda kaldıramadıkları için oyunu kapatmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenden dolayı bu oyun kategorisinde Türkiye tabanlı bu alanda fazla oyun yok. mafyakur.com isimli site herkese ücretsiz mafya kurma imkanı sunuyor. Türkiye tabanlı bu alanda birçok oyun ise bu sitenin çatısı altında kendi platformlarını oluşturuyorlar. MafyaKur bünyesinde oluşturulan oyunları şu adresten inceleyebilirsiniz: mafyakur.com/games

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları