Macera Oyunları Oyna: MMORPG ve PC Oyunları Listesi, Online Fırsatlar

Macera Oyunları Oyna: MMORPG ve PC Oyunları Listesi, Online Fırsatlar Galeri

Macera oyunları oynamak için yapılmış bir çok yapım mevcuttur. Bazıları daha gerçekçi hayattan kesintiler alırken bazıları fantastik diyarlara götürmeyi amaçlamıştır. Bir çok yazılım sitesinde duyduğumuz bir terim var bu da MMORPG'dir. Peki nedir bu ne demektir? MMORGP, online olarak binlerce kullanıcının olduğu yazılımlara denir. Türkiye'de de bu sektör oldukça ilerlemiştir. Bir çok yazılım firması oyunlarına Türkçe dil seçeneği ekleyerek insanları kendi yapımlarına çekmeye çalışmaktadır. Gerçek para ile satılan itemleri satın almak için sms yolu ve kredi kartı ile destek vermektedirler. Bunun yanı sıra sadece online olarak playstation ve PC üzerinden de bir çok yapım Türkiye'de satışa sunulmuştur. Ancak PC versiyonlarında korsan olarak kullanımın çok fazla yaygın olması nedeniyle şimdilik yazılım sahipleri Türkçe dil seçeneğini eklemeyi uygun görmemişlerdir. Dilerseniz size en popüler macera oyunlarını sıralayalım.

Popüler Macera Oyunları!

Popüler Macera Oyunları!

Türkiye'de en popüler yapımlar arasında bulunan yazılımlardan biri de Silkroad Online'dır. Bunun yanında Knigth Online'de çok büyük bir takipçi kitlesi vardır. Savaş modları, canavar keserek exp kazanma, item düşürme gibi özelliklerinin yanı sıra pazarda item satma gibi seçeneklerde bu yazılımları cazip kılmaktadır. Ayrıca Metin2 adı altında çok yaygın bir program daha bulunur. Türkçe dil seçeneğinden dolayı çok fazla sayıda kişiyi kendisine çekmektedir. Bigpoint firması tarafından sunulan çok çeşitli yapımlar mevcuttur. Özellikle türkçe dil seçenekleri ile bir çok kitleyi kendisine çekmeyi başaran firma sürekli yeni bir yapım ile karşımıza çıkmaktadır. En popüler macera yazılımları arasına olanlar ise uzay boşluğunda uzay robotları ile geçen bir konuyu ele alan Battlestar Galactica, deniz de korsanlar arasında müthiş savaşları ele alan Seafight, Fırtına ve Korsan Saldırılarını ele alan başka bir yapım olan pirate storm ve lord of ultima, mumyalar arası savaşı konu alan the mummy online, geçmiş zamanlarda persleri konu alan kultan da bir başka macera tabanlı yapımdır. Bunun yanında bir başka büyük firma olan Joygame'de sizlere savaş ve mecara tabanlı war of titans, denizde geçen müthiş bir savaşı konu alan seafight ve deepolis ve bunun yanında en ünlü macera oyunlarından biri olan rakion, kehanet ve drakesang adlı yapımları sunmaktadır.

Online Alışveriş Seçenekleri

Bilgisayarda macera oyunları oynamak, online olana göre daha kolaydır. Özellikle GTA serisi bilgisayar üzerinde macera oyunları arasında en popüler olanı olarak senelerce kaldı. Sürekli yeni bir seri ile sevenlerine yeni bir soluk kattı. Bir başka efsane olan ise Max Payne adlı seri idi. 3 versiyonu çıkan bu oyunda cezalandırıcı bir karakteri oynuyorsunuz. The Punisher, Batman: Arkham City de en çok tutulan başında gelmektedir. Gittigidiyor.com, Webdenal ve Teknosa üzerinden istediğiniz yapımın pc, playstation ya da diğer marka konsollara göre olan versiyonlarını alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bigpoint
  • WebdenAl
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları