Maç Oyunları: PES, Fifa ve Dahası Online Alışverişte İndirimlerle

Maç Oyunları: PES, Fifa ve Dahası Online Alışverişte İndirimlerle Galeri

Video oyunları günümüzün en çok ilgi çeken ve kullanıcıyı en çok etkileyen ürünlerini sunmakta olan bir sektör konumunda. Özellikle kendisine fan yaratma becerisi üst düzeyde olan video oyunlar hem gençler tarafından hem de yetişkinler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanmakta. Özellikle gelişen teknolojiye paralel olarak hem üretilen oyunlardaki teknolojik, grafiksel ilerlemeler hem de bu oyunları işleyebilmek adına toplanmış özel oyun bilgisayarları ve oyun konsolları oyun deneyimimizi son derece üst seviyelere taşımakta. Video oyunları arasında en çok talep gören ve her zaman da en çok talebi görmeye devam edecek oyun türünün ise maç oyunları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Maç oyunları çok fazla alternatife sahip olmasa da her sene yenilenen versiyonları sayesinde kendisini rahatlıkla pazarlamayı bilen bir oyun kategorisi.

En İyi Maç Oyunları

Maç oyunlarına bakacak olursak karşımızda Konami firmasının bir eseri olan Pro Evolution Soccer yani kısa ve bilnen adı ile PES serisi ve Electronik Art Sports firmasının yani EA Sports'un bir eseri olan FİFA serisi karşımıza çıkmakta. Kimi zaman Ubisoft gibi firmaların da ufak denemelerle piyasaya girme çabaları gözlemlense de bu denemelerin son derece başarısız olması ve devamının gelmemesi durumu maç oyunları bakımından oyuncuları kısıtlamakta. Maç oyunları piyasası bu iki büyüm devin piyasayı son derece domine etmiş olmasından ötürü yeni bir üreticiyi kabul etmeyecek yapıya bürünmüş durumda. Bu bakımdan maç oyunları tercihinde sadece PES ve FİFA alternatiflerine sahibiz. Ülkemizde en çok tercih edilen ve oynanan maç oyunları arasında ise PES öne çıkmakta. Açık konuşmak gerekirse FİFA serisinin çok daha olumlu ve gerçeğe yakın bir futbol simülasyonu olduğunu söyleyebileceğimiz gibi PES serisinin ise büyük hatalar barındıran ve "oyun" seviyesinde kalan bir eser olduğunu kabul etmemiz gerekmekte. Özellikle Avrupa ve ABD'de daha çok tercih edilen oyunun FİFA serisi olduğu durumu da bu kanımızı güçlendirmek adına son derece iyi bir kaynak olarak görülebilir. Tüm bunların yanında maç oyunları hem oyun konsollarında hem de pc'lerde oynanması gayet zevkli olan bir oyun türüdür. Ülkemizde pek çok yerden satın alabileceğiniz bu oyunları bir oyuncunun oynaması kesinlikle çok önemlidir.

En Uygun Maç Oyunları Online Alışveriş Fırsatları

Maç oyunları satın almak üzere özellikle etrafınızdaki herhangi bir elektronik markete uğramanız yeterli olmakla beraber bu elektronik mağazaların online satış sitelerinden de sipariş verme şansınız bulunmaktadır. Bu elektronik mağazalara örnek verecek olursak, hem fiili mağazasını gezip görebileceğiniz hem de isterseniz internet üzerinden sipariş verebileceğiniz Darty, Teknosa gibi mağazaların yanında Webdenal, Hızlıal ve 7/24 Tıkla gibi internet satış sitelerinden de sipariş verme olanağınız bulunmaktadır. Tüm bunların yanında satın almak istediğiniz oyunu uygun fiyatlarla edinmek istiyorsanız kesinlikle bu bahsettiğimiz siteleri sürekli takipte kalmalı ve günlük ya da haftalık özel indirimleri kaçırmamak için son derece dikkatli olmalısınız.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları