Louis Vuitton

Louis Vuitton Galeri

Lüks Fransız giyim ve aksesuar markası Louis Vuitton, 157 yıllık bir moda efsanesi. Markanın kuruluş hikayesi, Louis Vuitton'in 1835 yılında Jura’dan Paris’e gelmesiyle başlar. Yürüyerek geldiği yolda yolculuk masraflarını karşılamak için birçok işler uğraşan Louis, o dönemin mesleklerinden olan bir kutu yapıcının yanına çırak olarak girer. III. Napolyon, başarısını görünce onu karısının kutu yapıcısı olarak göreve alır. Fransız kraliyet ailesinin yanında çalışarak, nasıl iyi bir seyahat çantası yapılacağını öğrenen Louis Vuitton, böylece kendi bavullarını tasarlamaya başlar ve 1853'te, Louis Vuitton (LV) kurulur. Louis Vuitton'un ölümünün ardından şirketin başına geçen oğlu Georges Vuitton Paris Champs-Elysees’de ilk Louis Vuitton dükkanını açar. Paris', takiben dünyanın önde gelen New York, Bombay, Washington, Londra gibi birçok moda şehrindede Louis Vuitton mağazaları açılır O günden beri lüks çanta üretiminde dünya lideri olan ve kendi modasını yaratan bir marka olan Louis Vuitton, bir moda efsanesi olmuş durumda.

Louis Vuitton Ürünleri

Louis Vuitton Ürünleri

Louis Vuitton'un lüks ürün yelpazesinde en önemli ürünü olan özel çantalarının yanı sıra hazır giyim, saat, mücevher, çanta, güneş gözlüğü, mücevher, ayakkabı ve aksesuarlar da bulunuyor. Küçük bir saraciye dükkanı olarak kurulan ve sandık üretmeye başlayan Louis Vuitton, bugün stil sahibi yolculuk denilince akla gelen ilk markalardan. I.Dünya Savaşı bittikten sonra, günümüzde hala üretimine devam edilen Speedy Bag, Keepall Bag gibi modelleri pazara çıkan Louis Vouitton, 1987’de lüks şampanya markası Moet et Chandon ve lüks konyak markası Hennessy ile birleşerek LVMH Group olur.O günden beri bünyesine yeni lüks markalar ekleyerek gelişen Louis Vouitton'ın özellikle kendi özgün deseninin kullanıldığı çantaları kadınlar arasında bir moda ikonu haline geldi.Valizleri ile de ün yapmış olan Louis Vuitton, birçok ünlü ismin de ilk tercihi. Fransız moda devlerinden biri olan Louis Vuitton, 1997 yılında tasarımcısı Marc Jacobs ile birlikte çantalarının yanı sıra, uzmanlık alanını daha da genişleterek birçok ürüne imza atmaya başlamıştır. Geleneksel zanaatkarlık ve inovasyonu birleştirerek dünya modasına yön veren ürünler tasarlayan Louis Vuitton ekibi, yeniliklerin peşini bırakmazken klasik modellerinden de vazgeçmiyor.

Türkiye'de Nereden Satın Alabilirsiniz.

Türkiye'de Nereden Satın Alabilirsiniz.

1898 yılında ilk olarak sandık üreterek yolculuğuna başlayan Louis Vuitton, daha sonra valiz ve çanta eklediği ürün porftöyüne son yıllarda giyim, aksesuar, mücevher gibi ürünler de ekleyerek devam ediyor. Asırı aşmış olan tarihi ile, kaliteyi ve lüksü bir araya getiren Louis Vuitton'un dünya çapında 55 ülkede 457 mağazası bulunuyor. Dünyanın her yerindeki elit müşterilerine ulaşmak için birçok mağaza açan Louis Vuitton'un Türkiye'de de İstanbul'da Nişantaşı, İstinye Park ve Suadiye'de olmak üzere üç mağazası bulunuyor. Türkiye'deki Louis Vuitton mağazaları kadın ve erkekler için lüks dünyasının kapılarını aralıyor. Mağazadalarda, Marc Jacobs'un artistik direktörlüğünde tasarlanan valiz, çanta, küçük deri aksesuarlar, tekstil, aksesuar ve ayakkabılar sizlerin beğenisine sunuluyor. Dünya çapındaki mağazalarını her zaman belli bir konseptte düzenleyen Louis Vuitton aynı zamanda sofistike ayrıntılar ekleyerek de mağazalarını çekici kılıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları