Levi’s

Levi’s Galeri

Levi Strauss Company, 1853 yılında, 1847'de ailesiyle NewYork'a yerleşen ve adını burada Levi olarak değiştiren 1828 Bavyera doğumlu Loeb Strauss tarafından kuruldu. New York'taki ilk yıllarında ağabeyleri ile birlikte ticaret yapan Levi, 1849'da altın bulma hayaliyle Kaliforniya'ya gitti. Altın bulamadı, ama burada tekrar ticarete başladı, zira burada giyim kuşama ve kumaşlara çok fazla ihtiyaç vardı. Ağabeyinden aldığı malları burada satmaya başladı. Madencinin biri Levi'ye madende çalışanların en büyük probleminin çabuk yırtılan pantolonlar olduğunu söyledi ve bunun için sağlam pantolon yapıp yapamayacağını sordu. Fransa'dan gelen 'denim' kumaşı çok sağlamdı ve kullanılan mavi renk lekeleri saklamakta çok iyiydi. Böylece firma pantolonları canvastan bile sağlam olan bu denim kumaşından yapmaya başladı. 1853 yılında Levi Strauss and Company şirketini kurdu ve sadece kot pantolon üretmeye başladı. Böylece jean/ kot pantolonun önlenemez yükselişi başladı. 1950'lere gelindiğinde kot pantolon Amerika gençliğinin favori giyisisi haline gelmişti.

Kot Pantolonda Modanın Öncesi Marka

Kot Pantolonda Modanın Öncesi Marka

Levis'in sadece jean pantolon üretip ve sattığı günler tabii geride kaldı. Ünlü marka artık uluslararası çapta bir tekstil firması. Levis pantolunun yanı sıra ayakkabı, elbise, iç çamaşırı, kemer, çanta, ceket ve akla gelebilecek her çeşit tekstili ve parfüm ve saat gibi ürünleri de üretiyor ve satıyor. Kot pantolon alanında trendleri belirleyen ve daima zamanı ve müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Levis, farklı ülkelerde üretiliyor ve dünyanın bütün ülkelerinde hem kendi mağazalarında, hem de department store'larda satılıyor. Türkiye'de üretilen markanın ülkemizde ayakkabıları ve saatleri de çok beğeniliyor.

Klasikleşmiş Modeller Levi's 501, 504 ve 507

Klasikleşmiş Modeller Levi's 501, 504 ve 507

Levi's, geniş ürün portföyünde hem erkek hem kadın koleksiyonları için kült haline gelmiş jean modelleri tasarlıyor. Klasikleşmiş kot pantolonları Levi'S 501,504 ve 507 , üretildikleri andan beri büyük kitleler tarafından benimsenerek yıllarca en çok giyilen modeller oldular. Marka, bu klasik modellerini hala üretiyor ve klasiktan yana olanları memnun ediyor. Levi's Curve ve engineered adı altında satışa sunulan koleksiyonlar özellikle gençler tarafından tercih edilen moda ikonları. Levi's'in zaman zaman kışkırtıcı zaman zaman rahat ama her zaman tarz olan koleksiyonları her sezon yeni ürünler eklenerek sizler için vitrinlerdeki yerini alıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları