Levis Türkiye: Genç Giyimin Öncüsü İnternetten Alışveriş Fırsatlarıyla

Levis Türkiye’de Avantajlar Galeri

Levis tüm dünyaca bilinen ve tüketicilerin en çok tercih ettiği markalardan birisidir. Loeb Strauss ve ailesi 1847 yılında New York'a yerleşip, burada ağabeyleri ile birlikte ticaret hayatına atılmıştır. İlk işe atıldıklarında çadırlar için bezler ve arabalar için örtüler üreten Strauss, yıl 1849 olduğunda altın bulma umuduyla San Fransisco’ya yerleşir. Burada bir altın madencisinin işçilerine dayanıklı kumaştan pantolon arayışı bu markanın doğmasına ve bu günlere kadar gelmesine yol açmıştır. Hemen işe girişen kardeşler Fransa'dan getirttikleri “denim” adlı kumaşla, ceplerinde dikiş olan bir pantolon üretmiştir. Bu pantolona daha dayanıklı olsun diye perçin koymuşlardır. Daha sonraları ise perçinin patenti de alınmıştır. Denim çok sağlam bir kumaştı. Kumaşın sağlamlığı ve ürünün farklılığı çok ilgi görmüş olmasına neden olmuştur. Böylece mavi renkli kot üretilmeye başlandı ve adını önce Amerika'da ve daha sonraları dünyada duyurmaya başladı. Şirket 1873 yılında Levi Straus ann Company adıyla kuruldu. Böylece mavi kotun önlenemez yükselişi de başlamış oldu. O zamanlarda pantolonların arka cepleri üzerine dikilen kırmızı renkte Levis yazısı günümüzde de markanın tüm ürünlerinde kullanılmaktadır. Marka tüm dünyada hızla yayılırken ülkemize gelişi ise bundan 26 yıl önce olmuştur. Türkiye'de Çorlu'daki tesisinde markanın koleksiyonlarının önemli bir bölümü üretilmekte ve aynı zamanda dünya ülkelerine ihraç edilmektedir. Markanın ülkemizdeki ayağı ciddi yatırımların yapıldığı dünyadaki 18 ülke içinde yer almıştır. Buradaki fabrikası üretim olarak dünyadaki dördüncü ülke konumuna gelmiştir. Görüldüğü üzere Levis Türkiye 25 yıldır üretimlerini sürdürmekte ve özellikle gençlerin çok rağbet ettiği modeller üretmektedir. Levis Türkiye pazarı tüm dünyada olduğu gibi önlenemez bir şekilde yükselmiş ve aynı zamanda Türkiye pazarına da gelir sağlamıştır.

Levis Türkiye Modellerinde Kaliteli Ürünler

Levis Türkiye, ürünleri ülkemizde de en çok tercih edilenler arasına girmiştir. Özellikle spor giyinme tarzını benimseyen kadın, erkek ve çocuk markasını mutlaka kullanmaktadır. Yıllar öncesinde yurt dışında tanıdıklarımız tarafından ülkemize getirilen firmanın tasarımları, günümüzde artık Türkiye'de kendi tesislerinde üretilmektedir. Bu aslında ülkemizin giyim tekstili konusunda dünya ülkeleri ile rekabet ortamına girdiğimizin bir kanıtıdır. Markanın sadece kot pantolon üretimi yaptığı günler çok geride kalmıştır.Ürün çeşidi artık çok geniş bir yelpazede satılmaktadır. Kot pantolondan gömleğe, kanvas ve kadife pantolonlarından kabana, kot montlarından eteğe, iç çamaşırından elbiseye, saatten ayakkabıya, parfümden cekete, bottan cekete, aksesuarlardan okul çantalarına ve daha bir çok ürünü mağazalarında ve ayrıca online sitelerde bulup satın alabilirsiniz. Klasikleşen 501, 504, 507 kot modelleri tüm dünyaca bilinmektedir. “Engineered” ürünü en çok gençler tarafından rahat kesimi farklılığıyla tercih edilmektedir. Levis “beden ölçüsü değil, şekli önemlidir” sloganıyla özellikle kilolu kadınlar için de ürettiği koleksiyonlarıyla göz doldurmaktadır. Markanın mağazaları ve satış noktaları, toptan alışverişlerini Markanın ülkemizdeki fabrikasından sağlamaktadırlar. Firma, Türkiye'nin her ilinde ve ilçesinde satılmaktadır. Markanın ürünlerini Levis Türkiye online mağazasından temin edebilirsiniz.

Online Satışta Avantajlı Fiyatlar

Firmanın ülkemizde ürettiği tüm modelleri online alışveriş sitesinden de bulunabilir. Markafoni, Trendyol gibi online alışveriş siteleri, firmanın ürettiği tüm modellerin satışını yapmaktadırlar. Online alışveriş siteleri, yıl boyu indirim kampanyaları düzenlemekte, bu sayede en kaliteli ürünler çok uygun fiyatlara satın alınabilmektedir. Zahmetsiz alışveriş imkanı sunan sanal mağazalar, ünlü markaların kaliteli ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. Erkek ve kadınlara özel olarak tasarlanan tüm ürünleri satan online alışveriş siteleri, portföylerinde elbiselerden pantolonlara, eteklerden gece kıyafetlerine kadar yüzlerce farklı modeli bulundurmaktadırlar.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Trendyol
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları