Led Televizyon: Plazma, Lcd ve Led Monitörlerde Online İndirimler

Led Televizyon Galeri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her alanda yenilikler olduğu gibi televizyon dünyasında da ciddi anlamda gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. Daha 10 yıl öncesine kadar CTR (tüplü) monitörler yaygın bir şekilde kullanılırken şimdi bunlardan eser kalmadığını söylesek yanlış olmaz. Bunun yerine daha ince ve zarif görüntüye sahip üstelik yer kaplamayan LCD ekranlar kullanıcıların büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Açılımı olan Likit Kristal Ekran adından da anlaşılacağı gibi kristal parçalardan oluşan bir yapıya sahip olan bir teknolojidir. Sıvı kristallere elektriğin verilmesiyle görüntü ekrana yansıyor ve monitörlerden çok daha iyi bir görüntü yakalamanıza olanak sağlıyor. Ctr monitörleri hafızadan silen teknoloji ince görüntüsüyle göz zevkine de daha uygun bir yapıdadır. İnce olmasından dolayı daha hafiftir ve taşıması da çok daha kolaydır. Ayrıca titreme olmadığından dolayı göz sağlığı açısından çok daha kullanışlıdır. Piyasaya ilk çıktıklarında her teknolojik üründe olduğu gibi fiyatları oldukça yüksek olmasına karşın şimdilerde her bütçeye uygun modelleri mevcuttur. Artı özellikleri olduğu gibi yanma, kumlanma ve karıncalanma gibi zamanla dezavantajları da yansıyabilir. Led televizyonlar şıklığıyla oldukça dikkat çekmektedir.

Led Televizyon ve Monitörlerin Özellikleri

Plazma ekranlar elektrik verildiğinde gaz dolu hücrelerin ışık ile dolmasıyla oluşan bir çeşit panel televizyon olarak kullanılan renkte herhangi bir sorunu yaşanmadığı çok geniş açılardan izlenme olanağı sağlayan cihazlardır. Bugüne kadar üretilmiş en ince televizyon plazma televizyonlardır ve sadece 8,8 mm genişliğindedir. LCD monitöre göre daha ince üretilmektedirler. Gerçeğiyle birebir yani gerçek insan teni rengini bu ekranlarda görmekteyiz. Sadece bir resim çerçevesi kadar yer kaplayan bu televizyonun zarafeti inceliğinde gizlidir. Ayrıca yanma, kumlanma, karıncalanma dezavantajlarının içinde yer almaktadır. Zamanın ilerlemesi ve teknolojinin akıl almaz birçok özelliği hayatımıza girmişken LED televizyonlar karışımıza çıkıyor. Açılımı Light Emitting Diode olan bu ekranlar veliaht olarak piyasada kendine yer edinmeye başlamış durumdadır. Eksiksiz olarak bütün olumsuzları ortadan kaldırarak teknoloji harikası ürünlerle birçok marka bu tip ekranları satışa sunmaktadır. Elektrik tasarrufu açısından oldukça iyi düşünülmüş bir yapıya sahiptir. Çünkü çok az miktarda güç tüketmektedir. Her ortamda ışık nasıl olursa olsun her zaman görüntü açısından yüksek performans sağlanır. Ayrıca ne açıdan bakarsanız bakın görüntüyü hep rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da diğer monitörlerde olmayan bir özelliktir. Yanma, kumlanma ve karıncalanma gibi eksi yönleri de bulunmaktadır.

Led Monitörlerde Online İndirimli Fiyatlar

Tüm monitörler için boyutları arttıkça görüntüde kötüleşmeler meydana gelmektedir. 17'den sonra bu fark hissedilebilir. Nedeni ise gerçek HD yayının 17 boyutta gerçek performansını sağlamasıdır. Örneğin; küçük bir resmi büyütüp bakmanızla görüntünün bozulması eş değer ölçüdedir. Hizlial.com ve Kliksa.com gibi online mağaza sitelerinden indirimli fiyatlarla Plazma, LCD ve LED televizyonları satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme de yapabilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız ürün kapınıza kadar getirilmektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kliksa.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları