Led Aydınlatma: Son Teknoloji Led Ürünler Online Alım Avantajlarıyla

led Galeri

Uzun ömürlü oluşu, düşük yakıt tüketmesi ve sağlamlığı gibi bir dizi avantajı bulunan Led aydınlatma diğer ışık kaynaklarına göre oldukça popüler bir uygulamadır. Bu aydınlanmanın gerçekleşmesini sağlayan Led ise ışık yayan diyot anlamına gelen ve yarı iletken bir elektronik devresine verilen isimdir. İlk icatı bin dokuz yüz yirmili yıllarının Rusya'sında gerçekleşen bu sistem, bin dokuz altmış ikiye gelindiğinde ise Amerika'da daha pratik şekilde kullanılır hale gelmiştir. İlk icat edilen ürünler sadece kırmızı ve oldukça zayıf ışık verebilirken, modern hale gelenler kızılötesi, morötesi ve görünür ışık gibi farklı dalga boylarında ve daha parlak ışık yansıtmaya başlamışlardır.

Led Aydınlatma Sistemi Aydınlatma Alanında Geleceğin Teknolojisi Sayılıyor

Led Aydınlatma Sistemi Aydınlatma Alanında Geleceğin Teknolojisi Sayılıyor

Enerji tüketiminde cimri ve dayanıklılık konusunda dirençli olan Led aydınlatma üniteleri bu avantajları yüzünden fiyat konusunda biraz daha yüksek rakamlara sahip olabilirler. Ancak ödeyeceğiniz bedel karşılığında sahip olacağınız avantajlar sadece bu kadarla sınırlı değildir. Civa buharı ve benzer zararlı maddeleri barındırmayan bu ürünler, çevrecidir ve tasarım konusunda da yenilikçidir. Ayrıca dekoratif özellik bakımından da diğer ürünlere ciddi fark atarlar. Dağılma, patlama ve etrafa sıçrama gibi riskleri olmadığı için kullanımı güvenlidir. Floresan lambaların tam ışık vermeye geçmesi zaman alıp, enerji harcamaları artışa geçerken Led aydınlatma ürünleri anında ışık verirler. En fazla 110 dereceye kadar çıkabilen yonga ısıları diğerlerinden oldukça düşüktür. Bu yüzden bilimsel bir mucize olarak adlandırılabilen led aydınlatma sistemleri ortamın ısısında artışa neden olmazlar. Başta yüksek olarak görülebilen kurulum masrafları, kullanım başladığında kısa sürede kendini tolere edecektir. Bir mekanda Led ile aydınlatma yoluna gidilecekse bazı püf noktaları bilmekte fayda var. Örneğin spot ve floresanlarda da olduğu gibi bu sistemde de belirli bir aydınlatma açısı vardır. Açıları bilerek karar vermek doğru ışık kullanmanın altın anahtarıdır. Bu sayede gereksiz alanlarda aydınlanma yapılmasının önüne geçilir ve sadece istenen bölge odak noktası haline getirilir. Bu özellik vitrin gibi ürüne odaklı mekanların ışıklandırılmasında çok etkili bir uygulama haline gelecektir. Ürünlerin ana malzemesi silikondur. Üzerinden akım geçerken foton açığa çıkar ve aydınlanma meydana gelir. Sadece mekan ışıklandırması ve dekorasyon maksadı ile değil elektronik cihazların üzerindeki tuşlarda, sinyalizasyon sisteminde ve makinalarda da kullanılırlar.

Son Teknoloji Ürünlerde Online İndirimler

Led aydınlatma ürünlerinden biri olan şeritler metrelerce olabilir ve uzunluğuna göre adaptörlerinin gücü de değişkenlik gösterir. Dekorasyon amacı ile ve vurgulanmak istenen detaylarda kullanılan bu ürünler seçilen renklere bağlı olarak ortamda yumuşak ve etkileyici bir ışık demeti sunarlar. Yeşil, Mavi ve Kırmızı şeritler yani RGB diye adlandırılan ürünler animasyon etkisi yaratmak için süsleme ve dikkat çekme amacı ile kullanılırlar. Renk değişimleri için kumandaya ihtiyaç vardır. Karar verilen renk ve yanma aralığından sonra aynı sistem sürekli olarak tekrarlanabilir. Reklam ve yön tabelalarında da bu tip ürünler kullanılmaktadır. Dış mekanlardan etkilenmemesi için özel kaplama yapılan bu ürünler ışık seli haline getirilerek görsel bir şölene de imza atabilirler. Geleceğin aydınlatma teknolojisi olarak görülen led ürünlerini evinizde, iş yerinizde kısaca yapay ışığa ihtiyaç duyduğunuz her alanda kullanabilirsiniz. Bu son teknoloji ürünlerini online indirim fırsatları ile yenicarsim.com ve hizlial.com adreslerinden satın alabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları