Led Ampül: Ampül ve Işıklandırma Malzemelerinde İndirimli Fiyat

Led Ampülde Avantajlı Alışveriş Galeri

Son zamanlarda ev ve ofis dekorasyonunda doğal ışık yayan ürünler kullanılmaktadır. Bu ışıklar, daha az enerji harcarken, daha fazla ışık yayar. Kurulumu ucuz olan bu sistemde enerji, akkor lambalardaki gibi ısıya dönüşmez. Elektrik enerjisinin büyük bir kısmı ışık enerjisine dönüşür ve dolayısı ile çok daha az enerji ile daha yüksek aydınlatma sağlarlar. Ömürleri de akkor lambalara göre çok daha fazladır. Darbelere karşı daha dayanıklı olan bu ürünler, daha az yer kaplar ve daha fazla ışık verir. Led ampül adı verilen bu ürünler, otomobil sektöründe ve mimari aydınlatma alanlarında kullanılmaktadır. Ledler, yapay ışık kaynağı olarak bulunan en son teknolojidir.

Led Ampülerin Özellikleri ve Faydaları

Led ampüller, müthiş bir enerji tasarrufu sağlar. Örneğin yetmiş beş watt ile aydınlatılabilecek bir yere 10 watt gücündeki bir ampül yeterli olmaktadır. Düşük ısı üretirler ve dolayısı ile enerjinin ısı kaybı olarak yok olup gitmesini önlerler. Zararlı maddelerin bulunmadığı led ampüller, çevreyi de kirletmezler. İlk olarak 1962 yılında üretilen bu ampüller, o tarihte göstergelerde kullanıldı. 1972 yılına gelindiğinde Siemens tarafından geliştirildi ve kılıf kullanıldı. 1985 yılına kadar sadece kırmızı renkli olarak üretilen ledler, bu tarihten sonra yeşil, mavi ve sarı renklerle de üretilmeye başlandı. 1995 yılı ise otomobillerde kullanılmaya başladığı yıl oldu. Otomobillerde titreşimden etkilenmemesi nedeniyle tercih edilmeye başlandı. Bu ürünler, otomobillerin göstergelerinde, - uzaktan kumandalarda, elektronik aletlerde, trafik lambalarında, dekoratif amaçlı aydınlatmalarda, reklam tabelalarında, cep telefonlarında, bazı saatlerde kullanılmaya başlandı. Son zamanlarda da sokak aydınlatmalarında kullanılan bu ürün yüz bin saat kullanılabilmektedir. Bu ürünleri birbirinden ünlü markalar üretmektedir. Philips, Osram, Edison, Siemens gibi markalar, bu ürünlerin üretimini yapmaktadır. Bilinen markaların ürünleri uzun ömürlü olmaktadır. Bu nedenle sektör uzmanları, markalı ürünlerin tercih edilmesini tavsiye etmektedir. Ucuz olsun diye satın alınan kalitesiz ürünler, kısa zamanda bozulacak, verilen para da heba olup gidecektir. Ünlü markaların kaliteli ürünlerini de uygun fiyatlara satın almanın yolu vardır. En önemli yolu ise online alışveriş sitelerinin ziyaretinden geçmektedir. Son teknoloji ile üretilen, düşük enerji sarfiyatı sağlayan bu ürünlerin satın alınması ve kullanılması, ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Bu ürünlerle birlikte harcanan elektrik enerjisi azalacak, dolayısı ile elektrik üretimi için devletin ödemesi gereken para da düşecektir. Bunun yanında bu ürünler ev ve iş yerlerinin elektrik giderlerini düşürecek, böylece elektrik faturalarındaki ödenmesi gereken meblağ azalacaktır.

Online Alışverişte Avantajlı Fırsatlar

Led ampüleri yapı marketlerden, bu ürünleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Ancak cazip indirim avantajları sağlayan online alışveriş siteleri, öncelikli olarak takip edilmesi gereken adreslerin başında gelmektedir. Ünlü markaların kaliteli ürünlerinin satışını gerçekleştiren online alışveriş siteleri, garantili satış yapmaktadır. Adresinize kadar teslim edilen üründe herhangi bir şekilde kusur olması durumunda yenisi ile değiştirilmektedir. Yine gelen ürünü beğenmediğiniz durumlarda da iade etme hakkınız vardır. Yeni Çarşım gibi online alışveriş siteleri, bu ürünlerle ilgili yılın her günü cazip indirim fırsatları sağlamaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları