Lazer Epilasyon: Şehir Fırsatlarında Epilasyon Kampanyaları

Lazer Epilasyon: Şehir Fırsatlarında Epilasyon Kampanyaları Galeri

Varoluşla birlikte insanoğlu için kıllar ısınmak için büyük önem taşıyordu fakat gelişen teknoloji, yaşam tarzı, sosyal hayat; yani insanların ısınmak için giysi kullanmaya başladığı andan itibaren kıllara olan ihitiyaç azaldı. Jilet, ağda, epilasyon aletleriyle insanlarkıllarından kurtulmanın yollarını aradılar. Fakat zamanla yetmedi ve daha kalıcı çözümler aranırken lazer epilasyon keşfedildi.1990 yıllardan sonra ise kullanım büyük oranda arttı. Özellikle türk halkı klasik yöntemlerle tüylerinden kurtulmaya çalıştığı için lazer epilasyon yöntemleri pahalı lanse edilir. Fakat lazer epilasyon kampayalarında bir bölge yerine birçok bölgenizi daha düşük ücretle epilasyon yaptırabilirsiniz. Türk toplumu olarak kılsız bir vücut bize temizliği, hijyeni anımsatmaktadır. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte kıl köklerinde terlemeler artacak bu da çirkin bir kokunun yayılmasına neden olacaktır. Kimse böyle bir imaj yaratmak istemediğinden lazer epilasyon kampanyalarını incelemekte ve etrafına temiz bir imaj yaratma gayretine girmektedir. Böylelikle insanlar hem ucuza kıllarından kurtuluyor hem de artan paralarını başka yerlerde harcama imkanına sahip oluyor. Böylelikle hem göze hem keseye hitap etmiş oluyorlar.

Lazer epilasyonu Kimler Uygulanır?

Lazer tek dalga boyunda yoğunlaştırılarak uygulanan ışın demetidir. Yollanan ışın koyu renkli maddeler yani kıl kökleri tarafından tutularak ısı enerjisine dönüşür, böylelikle kıl kökleri tahrip olur.

Bayanlarda lazer epilasyon uygulaması:
-Hormonal bozukluklar; hormanol bozukluklar sonucu bayanlarda yüzde, çenede, bıyık bölgesinde, sakal tarzı kıllanmalar gözlemlenebilir. Bu gibi durumlarda hormon tedavisi ile etkin bir yöntemdir
-Gebelikte; Gebelikte meydana gelen hormonal değişiklikler bazı kadınlarda tüylenmelere neden olabilr. Gebelik ve lohusalıkta kullanılmasının herhangi bir zararı yoktur. Fakat bazı kaynaklar düşüğü tetikler diye önermemektedir.
-Genetik faktörler; ailede kalıtımsal olan aşırı tüylenme ve kıllanma özellikle genç kızlarda büyük sorun oluşturmakta lazer epilsayon sayesinde kalıcı çözümler bulunmaktadır.
Baylarda ise; değişen sosyal ve kültürel hayat erkerlerinde lazer epilasyona ilgisini artırmıştır. Özellikle şakaklarda, boyun, kulak ve burun kıllarının epilasyonunda büyük bir talep gözlenmektedir. Erkekler daha kalın bir deri tabakası ve kıl köküne sahip oldukları için daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Türk erkeğinin klasik jıletle kıllardan kurtulma yöntemi yüz, koltuk altı için kolay olsada sırt bölgesi için nerdeyse imkansızdır. Dolayısıyla asıl bu bölgede de yoğun bir talep yaşanmaktadır. Erkeklerdeki kıllı bölge bayanlara nazaran daha çok olduğu için online sitelerdeki lazer epilasyon kampanyalarını daha çok takip edip daha ucuza bu sorunlardan kutulma imkanına sahipler.

Lazer Epilasyonunu Yan Etkileri

Lazer epilasyonunu en önemli yan etkisi cilt yanıklarıdır. Güvenli olmayan yerlerde, uzman olmayan kişiler tarafından yapılan lazer işlemler 1.derece ve 2.dereceye kadar yanıklara neden olabilir. Seanslar arasındaki takriben 4 -8 hafta arasında değişmektedir. Solaryum veya güneş banyosu yapmak ciltte lekelenmelere neden olabilir. Yaza hazırlık yapmak isteyenler epilasyon işlemini sonbahar ve kış aylarında sorunsuzca yaptırabilirler. Epilasyon kampanyalarını takip edip güvenli firmalara, güvenli uzmanlara bu işlemi yaptırarak yan etkilerden kurtulabilirsiniz. Özellikle sağlık bakanlığından çalışma onayı almış ve bu konuya yönelmiş merkezleri seçerek bu sorunları minimuma indirmiş oluyoruz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları