Lacoste

Lacoste Galeri

René Lacoste iki alanda ün kazanan meşhur bir Fransız tenisçiydi: tenis ve moda. 1926 U.S Open şampiyonasını kazanırken, René kendisinin tasarladığı birşey giymişti: beyaz, kısa kollu, sıcaktan kaynaklanan nemi almaya yarayan ‘jersey petit piqué’ adı verilen hafif kumaştan yapılmış sporda performans giyiminin ilk versiyonu olan bir gömlek. Gömlek zamanın tenis modası olan uzun kollu, ağır, örgülü oxfordlardan radikal bir ayrılıştı. 1927’de Davis Kupası sırasında Amerikan basını timsah derisi bir bavul üzerine bir bahis yüzünden “timsah” lakabını takmıştı. Anadiliyle hiçbir bağı olmadan, lakap Fransızca le crocodile’e değiştirilmişti. Lakap kortlardaki kurbanına sıkıca yapışıp bırakmayan davranış biçiminden dolayı kaldı. Lacoste’ın arkadaşı Robert Geore, kortlarda giydiği blazer’a bir timsah resmi çizdi.

Dünyaca Ünlü Timsah: Lacoste

Dünyaca Ünlü Timsah: Lacoste

Tenisten emekli olduktan sonra Lacoste zamanın en büyük Fransız örgü giyim üretici şirketinin sahibi ve Başkanı André Gillier ile birlikte 1933’te La Societe Chemise Lacoste’u kurdu. Markanın tasarladığı ve kortlarda giydiği göğsünde timsah armalı, bir markanın giyimin üstünde görünmesinin ilk örneği olan, devrim niteliğindeki tenis gömleğini üretmeye başladılar Tenis gömleklerine ilaveten, Lacoste golf ve yelkencilik gömlekleri de üretti. 1951’de, şirket “tenis beyazından” başka renklere dallanmaya ve büyümeye başladı. 1952’de gömlekler, ABD’ye ihraç edildi ve yüksek sınıfın giyim tercihlerini etkileyecek “rekabetçi sporcunun statü sembolü” olarak pazarlandı. Günümüzde ise firmanın ürün yelpazesi oldukça geniş: parfüm, ayakkabı, mont, kaban, elbise, pantolon, gömlek, saat ve daha birçok ürün.

Yeni Sezon Koleksiyonları

Yeni Sezon Koleksiyonları

Kadın, erkek ve çocuklar için koleksiyonları bulunan Lacoste, lüks rahat giyimin adresi olarak ün yapmış bir marka. Renkli ürünler tasarlayan marka, ailenin tüm fertleri için özgür ruhu yansıtan, spor ve rahat koleksiyonlar üretiyor. Markayı bu kadar özel kılan başka bir özelliği de, ürünlerinde kullandığı, yumuşak ve dayanıklı özel kumaş seçimleri. Bu kaliteli kumaşlar sayaesinde, firmanın ürünleri uzunca yıllar dolabınızdaki yerini koruyor. Türkiye çapında, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon'da lacoste mağazaları veya satış noktaları bulunuyor. Markanın güncel koleksiyonlarını takip edebileceğiniz www.lacoste.com.tr adresinden mağazaların adreslerini de bulabilirsiniz. Lacoste ürünlerini, Türkiye'nin heryerine yayılmış olan mağazalarının yanı sıra, özel alışveriş sitelerinin kampanyalarında da, indirimlr.com'u takip ederek bulabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları