La Liga: Takımları, Takım Formaları ve Ürünleri Online Alışverişte

La Liga: Takımları, Takım Formaları ve Ürünleri Online Alışverişte Galeri

Türkiye'de ispanya ligini yakından takip eden yüzbinlerce insan var. Dünyada milyonlarca kişinin ilgi ile takip ettiği La Liga da ülkemizde hakkıyla izleniyor. Özel televizyonların lig maçlarını canlı olarak vermesinin yanı sıra canlı yayın saatinin Türkiye'de iş çıkışından sonra olması da takip edilmesinde en büyük etken olsa gerek. Özellikle türk oyuncuların diğer liglere göre daha fazla transfer olduğu ispanya liginde Real madrid ve Barcelona arasında ki dev çekişme de izlenmeyecek gibi değil.

Türkiye'de La Liga ...

Türkiye'de La Liga denince aklımıza gelen ilk şey; Barcelona ve Real Madrid arasında ki çılgın çekişme oluyor. Özellikle son yıllarda Barcelona'nın oynadığı futbol, bütün dünyada saygıyla karşılanıyor. Öyle ki rakip takımın ne kadar güçlü olduğu yada kim olduğu fark etmiyor bile. İnanılmaz bir pas sistemi ve disiplin ile oynadıkları futbol ile amatör bir kulüp yada İngiltere'nin köklü bir ekibi de olsa fark etmiyor. Türkiye'den transfer olan Arda Turan, Mehmet Topal gibi futbolcular sayesinde İspanyol takımlarına karşı bir sempati besler olduk. İspanya liginde mücadele etmek gerçekten zor olsa gerek. Bütçelerine göre bir kıyaslama yaparsak, Real Madrid ve Barcelona'nın bütçesi toplamda 350-400 milyon doları bulurken; diğer takımların bütçesi en fazla 50 milyon dolara yaklaşmaktadır. İspanya Liginde mücadele eden toplamda 20 takım bulunmaktadır, ve karşılıklı yapılan maçlar sonucu 38 hafta sonra lider olarak ligi bitiren şampiyonluğu ilan ediyor. İspanya Liginde mücadele eden orta sınıf takımların tek amaçları artık uefa ligine gitmeyi garantilemek oldu. Bu futbol açısından pek parlak gözükmemektedir ve uçurum her geçen sene biraz daha açılmaktadır. Ülkemizde ise İspanyol takımların formaları mağazalarda görünür hale geldi. Özellikle Türk oyuncuların olduğu takımların formaları diğer takımlara göre biraz daha ön planda tutuluyor. Türk halkı sempati ile yaklaşıyor kendi oyuncularına transfer eden takımlara karşı, öyle ki son yıllarda özellikle İspanyol kulüpler sürekli Türk kulüplerin kapısını çalıyor ve çalmaya devam edecek gibi gözüküyor.

La Liga Takımlarının Formalarına Nasıl Sahip Olurum?

La Liga Takımlarının Formalarına Nasıl Sahip Olurum?

İspanya liginde taraftarı olduğunuz takımın formasını bulmak artık eskisi gibi zor değil. Özellikle orijinal forma meraklısı olanlar için Türkiye'de online olarak forma satan siteler mevcuttur. Dilediğiniz beden, boy ve forma rengini seçip bir kaç gün sonra formanızı sırtınıza geçirebilirsiniz. Sporcum.com adlı siteyi ziyaret ederek taraftarı olduğunuz takımın orijinal formasına sahip olabilirsiniz. Bunun için 120 TL gibi bir miktarı gözünüzden çıkarmanız gerekir. Beden seçenekleri mevcut olduğu için size dar yada geniş gelen formayı iade edip bir başkasını alabilirsiniz. Sporena adlı sitede taraftarı olduğunuz takımın formalarını satan bir başka sanal mecralar. Gittigidiyor.com üzerinden de 2.el yada sıfır forma almak mümkün. Geçmiş yıllara ait efsane formalara da sahip olabilirsiniz. Sahibinden.com üzerinden de daha uygun fiyatlara orijinal olmayan formalar almanız mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Sahibinden.com
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları