Kuyumcu Malzemeleri: Online Kuyumcu ve Mücevher Mağazalarında Fiyatlar

Kuyumcu Malzemelerinde Avantajlar Galeri

Özellikle kadınların vazgeçemediği takıların başında altından yapılan tasarımlar geliyor. Kolye, yüzük, bilezik, küpe gibi tasarımların altın olanı hem aksesuar hem de yatırım aracı olarak satın alınıyor. Sektörde birçok marka takı tasarımı yapıyor. Birbirinden şık tasarımlar üreten markalar, kulanıcılarının karşısına her sene yeni modellerle çıkıyor. Kuyumculuk sektöründe kullanılan malzemeler de altın, gümüş, elmas, pırlanta, yakut gibi farklı madenlerden oluşuyor. Bu malzemeler tasarlandıktan sonra satışa sunuluyor. Satış esnasında hassas terazilerle tartılan bu ürünler, gramaja göre fiyatlandırılıyor. Kuyumcu malzemeleri arasında birçok ürün bulunuyor. Bu aletlerle hassas tasarımlar gerçekleştiriliyor. Kuyumculuk sektöründe çalışanların mahareti de işin içine girdiğinde ortaya son derece şık tasarımlar çıkıyor. Bu aletlerin kaliteli olanları tercih ediliyor.

Kuyumcu Malzemelerinde Kaliteli Tasarımlar

Kuyumcu malzemeleri arasında bulunan el aletlerinin son derece kaliteli olması gerekiyor. Çünkü bu aletlerdeki en küçük bir aşınma, binlerce liralık zarara neden olabiliyor. Tasarımdaki birkaç gram hata, telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabiliyor. Kuyumcu malzemeleri arasında bulunan tezgahın çalışanın işini kolayca yapacak şekilde tasarlanması gerekiyor. Tezgahla birlikte penseler, kıl testere, farklı boyutlarda eğe, örs, çekiç, makas ve keski, düz ve oluklu demir, mengene, çift pergel, heştek takımı ve zımbaları, raspa ve çelik kalemler, malafalar ve kaynak kabı küçük aletler olarak adlandırılıyor. Astar için silindir, eritme ocakları, zincir makinesi, lazer makinesi, tel için hadde, tavlama ve mine fırını, vakumlu döküm ocağı, presler, cila motoru, freze ve vibratör olarak adlandırılan yazı makinesi, büyük elektrikli motorlu aletler kategorisine giriyor. Kuyumculukta kullanılan bir başka malzeme ise kaynak takımı oluyor. Bunların yanında freze uçları, zımpara, tel ve kıl fırçalar, kıl testere gibi aletlerle kezzap, tuzruhu, zac yağı gibi asitler, karbonat, asitborik, boraks, siyanür, mihenk taşı, güherçile ve cila güderi gibi kimyasal maddeler de kullanılıyor. Mikrometre, hassas terazi, cetvel, kumpas ve çeşitli yüzük ölçüleri de işleri kolaylaştırıyor. Bütün aletlerin birinci sınıf kalitede yapılması zorunluluğu, satın alırken büyük paraların ödenmesini gerektiriyor. Çünkü sektördeki tüm işçilik son derece hassas olarak yapılıyor ve en küçük bir hatayı affetmiyor. Yapılan bir tasarımdaki bir milimetrelik sapma, birkaç gram altının heba olmasına neden olabiliyor. Bu da zarar anlamına geliyor. Sektör uzmanları bunu bildiklerinden dolayı en kaliteli aletlerle çalışıyor. Bu aletlere ustaların becerisi de eklendiğinde ortaya birinci sınıf bir tasarım çıkıyor. Altın, gümüş ya da elmas işlemelerin tamamı bu aletlerle yapılıyor ve sonrasında ortaya çıkan tasarım vitrinlerde alıcısını bekliyor.

Online Alışverişte İndirim Seçenekleri

Kuyumcu malzemeleri bu ürünlerin satıldığı yerlerden bulunabiliyor. Ancak online alışveriş siteleri, birçok ürün arasında bu aletlerin de satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünleri Hızlı Al gibi online alışveriş sitelerinden satın alma imkanı bulunuyor. Belirli dönemlerde indirim kampanyaları düzenleyen online alışveriş siteleri, en kaliteli ürünü çok uygun fiyatlarla satın almanın en önemli adresleri konumunda bulunuyor. Bu siteler üyelik sistemi ile çalışıyor ve ücretsiz üyeliğin ardından tüm kampanyalar elektronik posta adresine bildiriliyor. Bu sayede üyeler, kampanya başladığı anda haberdar ediliyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları