Kuşadası Pansiyon: ve Otelleri İndirimli Fiyatla Online Rezervasyonda

Kuşadası Galeri

Kuşadası, Ege Bölgesi’nde bulunan Aydın iline bağlı bir ilçedir. Aydın’ın kuzeybatısında ve yaklaşık 70 – 71 km uzağında bulunmaktadır. İlçe daha önceleri yani 1954 yılına kadar, İzmir iline bağlı bir ilçeydi. Toplam yüzölçümü yaklaşık 264 km²’dir ve 2011 yılı sayımlarına göre toplam nüfusu ortalama 88.464’tür. Buranın tarihine bakılacak olursa, kimler tarafından kurulmuş olduğu tam olarak bilinmemektedir fakat İyonlar tarafından Efes’e bağlı olarak kurulduğu ve eski isminin Neopolis olduğu düşünülmektedir. Bu bölge antik çağ dönemlerinde Akdeniz ile bağlantı sağlanması için kullanılan önemli limanlar arasında yer almıştır. Günümüzde ise turizm açısından oldukça hareketli ve önemli bir yer olmaktadır. Turizmin hareketli olması ile birlikte bölgede yer alan Kuşadası pansiyon ve otelleri de uygun konaklama seçenekleri ile sizleri ağırlamaktadır.

Kuşadası Ve Çevresindeki Gezilecek Yerler Hakkında Bilgiler

İlçenin merkezi daima hareketlidir. Burada bulunan cafeler, mağazalar ve bunun gibi pek çok yer yıl boyunca hareketliliğini korumaktadır. Merkezinin yanı sıra burada gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan bahsetmek gerekirse; Güvercin Adası, beldenin sembolü haline gelmiştir. Bu adanın ismi halk tarafından verilmiştir. Adada eski dönemlerden kalma bir Bizans Kalesi bulunmaktadır. Kalenin surları yaklaşık 2.5 m yüksekliğindedir ve adanın tamamını sarmaktadır. Şehrin merkezine yakın yerdedir ve muazzam bir manzarası vardır. Bir diğer gezilmesi gereken yer ise Milli Park’tır. Kuşadası’nın güneyinde, Dilek Yarımadası’nda ve Samson dağlarının yakınlarında bulunan ormanlık alandır. Tam ismi Menderes Deltası Milli Parkı’dır. Çeşitli bitki örtüsü ve barındırdığı farklı bitki türleriyle görülmeye değer yerler arasındadır. Bu bölgede yapılabilecek pek çok aktivite vardır. Trekking, avcılık, yürüyüş, at ve bisiklet binme gibi aktiviteler artırılabilir. Civarda yer alan Davutlar kaplıcaları yıl boyunca hizmet veren yerler arasındadır. Davutlar sahili ise oldukça temiz sıkça tercih edilen bir sahildir. Yaz aylarında belediyenin katkılarıyla konserler, eğlenceler düzenlenmektedir. Bir diğer yarımada ise Yılancı Burnu’dur. Güvercin Adası’nın yakınında bulunan bu yarımada 2 sahile sahiptir. Sahilin birinde cafe ve restoranlar da mevcuttur. Güvercin Ada’ya giden yol üzerinde ise deniz ticareti için yaptırılmış Kervansaray bulunmaktadır. 1618 yılında inşa edilen bu Kervansaray turizme açıktır ve içinde turistik eşyalar satan mağazalar bulunmaktadır. Bölgede bunlar ve bunlara benzer birçok farklı yer görme fırsatınız vardır.

Kuşadası Pansiyon Ve Otellerinde Online İndirimler

Kuşadası Pansiyon Ve Otellerinde Online İndirimler

İstanbul ile arası karayoluyla yaklaşık olarak 650 km’dir ve 9 – 9.5 saat sürmektedir. Dilerseniz havayolu veya deniz yolunu kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, güneşi, denizi ve hoşça vakit geçirmeyi seviyorsanız Kuşadası sizin için ideal bir tatil seçeneği olabilir. Ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle hem tatil yaparak eğlenebilir hem de Kuşadası pansiyon ve otellerinde konaklayabilirsiniz. İnternet üzerinden ise; Gezinomi, Gezisitesi.com, Otel.com ve Bavul.com web sitelerini ziyaret ederek Kuşadası pansiyon ve otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Gitmeyi planladığınız tarih aralığına göre online rezervasyon yaptırabilir ve indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Böylelikle hesaplı bir tatil yapma olanağı yakalayabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezinomi
  • Gezisitesi
  • Bavul.com
  • Otel.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları