Kültür Turları: Yurtiçi ve Yurtdışında İndirimli Turlar ile Gezin!

Kültür Turları: Yurtiçi ve Yurtdışında İndirimli Turlar ile Gezin! Galeri

“Çok gezen mi bilir, çok yaşayan mı bilir?” diye sormuş yaşlılarımız. Gerçekten de gezmek, yeni yerler görmek, o yerlerin tarihini bilmek hepimizin arzusudur. Fakat çok az kişi bunu gerçekleştirebilir. Tur şirketleri, yıllardır düzenledikleri kültür turlarına son yıllarda taleplerin artmasını insanlarımızın gitgide daha bilinçli hale gelmeleri ile açıklıyorlar. Yeni yetişen nesil görsel olarak öğrenmeyi seviyor. Bu yüzden tarihi ve kültürel değerleri okuyarak değil de gezerek ve görerek tanımayı seçiyor. İnternetin yaygınlaşması ile görmek istedikleri yer ile ilgili bilgiye anında ulaşabilen insan aynı hızla gidip yerinde görmeyi istiyor. Bu yüzden son yıllarda kültür turlarına her yaştan ve her kesimden insan olağanüstü bir ilgi gösteriyor.

Yurtiçi Kültür Turları Nerelere Yapılır?

Yurtiçi Kültür Turları Nerelere Yapılır?

Tur şirketleri kültürel gezilere ağırlık verdi. Yurdumuzun her karış toprağında bir tarih yattığını düşünürsek gezilecek ve görülecek çok yer var demektir. Turun özelliği, gidilen bölgeyi çok iyi bilen bir rehber eşliğinde, yörenin tarihini ve kültürünü anlatılması ve gezilmesidir. Böyle bir tura katılanlar genellikle eğitimli ve meraklı kişilerdir. Ayrıca bölge hakkında muhtemelen önceden araştırma yaptıkları için ilgili ve yöre insanlarına karşı saygılıdırlar. Yurdumuz Osmanlılardan önce pek çok medeniyeti barındırmıştır. Roma, Selçuklu, Bizans, Helen, Yunan, Likya, Pers, Hitit ve Frig uygarlıklarının kalıntıları günümüzde de gezginleri çekmektedir. Cennet Bahçesi diye anılan Güneydoğu Anadolu Turu, Taşın ve İnancın Şehri Mardin Turu, Gap Turu, Karadeniz, Batum Turu, Amasra, Safranbolu turu, Kapadokya Turu, Likya Turu, Assos Turu, Karya Turu, Nemrut Dağı, İonya (Kuşadası) Turu ve Kuzey Ege Turu gibi kültür turları çeşitli tur şirketleri tarafından erken rezervasyonlarla indirimli olarak yapılabilmektedir. Ayrıca kredi kartına taksit imkanları mevcuttur.

Yurdışına İndirimli Kültür Turları!

Yurtiçinde kültür gezilerinden dönenlerin bir sonraki hayalleri de yurtdışı kültür turlarına katılmaktır. Tur şirketlerinin inanılmaz indirimli ve kampanyalı programlarından yararlanmak suretiyle Avrupa, Asya ve Amerika’daki gezilere katılmak mümkündür. Öncelikle, Antik tarih meraklısı olanlar komşu Yunanistan’a ve İtalya’ya gitmek isterler. İtalya başlı başına bir tarih ve kültür hazinesine sahiptir. Roma, Floransa, Napoli ve Venedik tarihi eski çağlarda durdurmuş ve sizi bekliyor olacaktır. Baltık turları, Orta Avrupa turları, İskandinav Ülkeleri turları, Benelux Ülkeleri turları ve Budapeşte-Viyana-Prag turları tarihin beşiğine yapılan yolculuklardır. İngiltere’ye ve Fransa’ya gidip eski kralların yaşadıkları muhteşem sarayları ve müzeleri gezebilirsiniz. İspanya’ya Endülüs şehrine giderseniz eski tarihlerden kalma izleri sürme imkanınız olacaktır. Malta Şövalyelerinin yaşadığı yerleri merak ediyorsanız Malta Adasına bir gezi yapabilirsiniz. Saint Petersburg’a, Moskova’ya, Uzakdoğu’ya ve Japonya’ya gitmek isterseniz yine indirimli turları takip etmelisiniz. Maya uygarlığının doğduğu yerlere Meksika’ya gitmek isterseniz Yakala.Co, Gezi Sitesi, Günün Tatili, Grupfoni, Grupanya ve Semt Fırsatı gibi indirim ve kampanya sitelerini takip ederek ve erken rezervasyon yaptırarak inanılmaz indirim fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde on iki aya varan taksit imkanlarından yararlanma imkanı bulabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gap
  • Grupanya
  • Semt Fırsatı
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları