Kubat Şarkıları: Kubat'ın En Son Albümlerinde İndirimli Online Fiyat

Ramazan Kubat Galeri

Kubat, 4 Ekim 1974 yılında Belçika’nın Anvers şehrinde dünyaya geldi. Gerçek adı Ramazan Kubat’tır. Sahne ismi olarak soyadını almıştır. Afyonkarahisar – Emirdağlı bir göçmen ailenin çocuğudur. Ailesinde pek çok halk ozanı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de amcası Şemsettin Kubat’tır. Amcası şiir ve şarkılarında Aşık Yoksul Derviş mahlasını kullanmıştır. Sanatçı beş yaşına geldiğinde babası ona bir Cura hediye etmiş ve o da müziğe babasının hediyesi olan bu Cura ile başlamıştır. Sanatçının ailesi bir restoran açtığında ise sanatçının hayalleri gerçek oluyordu. Çünkü restoranda şarkı söylemek istediğini söylediğinde ailesi buna hiç karşı çıkmadan evet demişti. Restoranda müzikal aktivelerine devam ederken diğer yandan da müzik akademisine gidip klasik gitar ve solfej eğitimi aldı. Sanatçı 1986 yılında bir yarışmaya katıldı ve birinci seçildi. Ardından Türkiye’ye gelerek müzik kariyerine başlama kararı aldı. Kubat şarkılarını genelde anonim halk türküleri arasından seçmektedir.

İlk Albümü ve Yükselişi

İlk Albümü ve Yükselişi

Türkiye’ye dönüşünün ardından daha önceki küçük sahne deneyimleri sayesinde bir özgüven yakalamıştı. 1996 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürdü. Bu ilk albüm sanatseverler tarafından çok beğenildi ve ünü daha ilk albümünden itibaren duyulmuş oldu. Kubat şarkıları dışında aynı zamanda alışılmışın aksine uzun saçları ile de aykırı bir görüntü katıyordu türkülere. Pek çok müzik sever bu uzun saçlı türkücüyü ve türkülerini çok sevmişti. İlk albümünde sanatçı Şimdi, Dem Dem, Kem Kuğular, Bayramdan Bayrama ve Gülüm gibi türkülere yer verdi. Farklı yorum tarzı ve farklı görüntüsüyle sanat dünyasına kendisini kabul ettirdi. Ardından 1998 yılında ikinci albümü Bugün’ü piyasaya sürdü. Bu albümünde pek çok güzel parça bulunuyordu. En fazla ilgi görenleri Bağa Gel Bostana Gel, Anan Var Mıdır, Yaman Dağlar, Yas ve Ustalar türküleri olmuştur. 1999 yılına gelindiğinde artık sanatçı Türkiye’de tanınan ve Türkü alanında çok sevilen bir sanatçı olarak kabul görmüştü. O yıl üçüncü albümü Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk Bir Ölüm’ü müzik severler ile buluşturdu. Bu, sanatçının zirve yolundaki en önemli albümü olmuştur. Telli Turna, Ormancı, Dertli Saz, Emirdağı Birbirine Ulalı gibi türkülerle çok sevildi albüm. Bilhassa Halkalı Şeker türküsünü o kadar güzel yorumlamıştır ki parça o dönemde dillerden dillere akmış gitmiştir. Televizyon müzik programlarında ve radyolarda çok istek almıştır. Daha sonra ise, 2001 yılında müzik kariyerinde en fazla önem verdiği şeyi yapmaya karar verdi; kendi kariyerinden ziyade Türk halkına kendi öz kültürünün mirası olan Türküleri sevdirmek adına Arşiv 1-2-3 isimli albümünü piyasaya sürdü. Bu albümde toplam 35 halk türküsü bulunmaktadır. Ardından da ‘benim gerçek doğum günüm’ diye nitelendirdiği Rene Giessen yönetimindeki senfoni orkestrası ile birlikte 2002 yılında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi sarayında Anadolu Güneşi adında bir konser verdi. Konserin sponsorluğunu Kültür Bakanlığı üstlenmiştir. İki yıl aranın ardından yeni bir albüm daha çıkardı. Albümün adı Lokman’dır. Bu çalışmanın ortaya çıkması için aylar süren bir emek harcamıştır. Sadece Türkülerden değil, Rock müzik, Etnik müzik, pop müzik ve jazz müzik karışımından oluşan bir yelpazeden oluşmuştu Lokman albümü. 2005 yılında Yare Doğru albümünün ardından askerlik görevini yaptı. 2008 yılında Kubat 2008 isimli albümünü de piyasaya sürdü. Bu albümü de sevildi. Hemen arkasından 2011 yılına gelindiğinde sanatçı İnce İnce isimli bir albümü daha piyasaya sürdü ve kısa zamanda beklediği ilgiye ulaştı. Halen iyi bir satış grafiği olan bu albüm şimdiye kadar çıkardığı son albümüdür. Kubat şarkılarıyla ve efendi tavırlarıyla Türkiye’de milyonların gönlüne taht kurmuştur.

Kubat Albümlerinde İndirimli Fiyatlar ve Online Alışveriş Fırsatları

Müzik piyasasında yer edinen ünlü sanatçımızın birbirinden güzel albümlerine online mağazaları aracılığı ile ulaşmak çok kolay. Yapmanız gereken tek şey idefix, (D&R) dr.com.tr, Hepsiburada.com, music-bazaar, gittigidiyor online mağazalarına tek tuşla ulaşarak beğendiğiniz sanatçının albümünü görebilir, indirimli fiyatlardan ve taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz. İnternetten yapacağınız her alışveriş müşteri açısından zaman açısından en büyük kolaylığı sağlamaktadır. Üstelik ücretsiz kargo fırsatını da kaçırmamanızı öneririz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları