Köy Evleri: Yaz Tatilinde Değişiklik İsteyenler, Haydi Online Sitelere

Köy evleri modern ve lüks tatil köylerinin en doğal alternatifi. Galeri

Büyükşehirlerdeki modern siteler, lüks yapılar ve konfor elbette ki harika. Fakat insanoğlu doğanın bir parçası ve doğal yaşamdan hiç de kopuk değil. En azından yaz tatillerinde, hafta sonlarında pek çok insan doğal hayatı yakalamak için yol katediyor. Kahvaltılar, köy evleri, doğal ürünlerin satıldığı pazar yerleri bu bölgelerde hem yerli hem de yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle yurt dışından yerel kültürü yakından tanımak ve doğal yaşama dahil olmak isteyenler geliyorlar. Modern ve lüks tatil beldelerinden sıkılmış, daha doğal bir tatil beklentisi içinde olanlar buralara akın ediyorlar.

Köy Evlerinde Tatil

Yıllardır süregelen klasik tatil beldesi ve pansiyon tatili anlayışı yavaş yavaş yerini daha otantik ve doğal tatil çeşitlerine bırakıyor. Büyük şehirlerdeki karmaşa dolu hayat, trafik, iş yoğunluğu ve kalabalık nedeniyle insanlarda doğaya dönüş, sakin bir tatil anlayış hakim oldu. Bu ihtiyacı gören bazı yatırımcılar modern insanın bu taleplerine cevap verecek şekilde köy evleri yeniden aslına uygun dekore ederek hizmete sunmakta. Çoğunlukla ahşap, taş malzemelerle dekore edilmiş, duvarları kireç ve benzeri doğal boyama yöntemleriyle elden geçmiş, bahçeli, hatta bahçesinde meyve ağaçları ve çeşitli sebzeler ekilmiş sakin köy evleri oldukça gözde. Bu mekanlarda modern bazı öğeler de bulunmakta. Klima, sıcak su gibi ihtiyaçlar genelde sağlanmış oluyor. Doğal alanlara, koylara, denize yakınlığının yanı sıra dileyenler balık dahi tutabiliyorlar. Havalimanlarına ulaşımın çoğu tatil amaçlı bu yerleşimlerde ücretsiz sağlandığını da vurgulamak gerekir. Dileyenler araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için işletmecilerin desteğine başvurabilirler. Genellikle banyo ve açık mutfağın da mekan sınırları içinde olduğu bu tatil yapıları yemek pişirmeye de olanak tanıyor. Eğer istenirse işletmedeki kahvaltı ve yemek servislerinden yararlanılabilir. Mekanın içine yerleştirilen ekstra kanape ve yataklarla 5 kişiye kadar konaklama imkanı da mevcut. Yakındaki yerleşimlerden doğal ürünler satın almak, tarla ve bağlarda dolaşmak, temiz hava almak isteyenle için ideal bir tatil şekli. Köy evinin çiçekli verandasında dinlenmek de seçenekler arasında. Otantik tip doğal eşyalarla dekore edilmiş yapılar otel tipi tatil anlayışından sıkılan ve yeni arayışlar içinde olanlar için çok farklı bir seçenek sunuyor. Kış sezonunda da gidilip kalınabilecek gibi organize edilmiş bu yerleşimler kış ve yaz sezonu için farklı fiyat politikaları uyguluyor. yaz sezonunun daha kalabalık ve tercih edilen aylarında fiyatlar artıyor, kışın ve sonbaharda ise oldukça düşüyor. Çoğunlukla haftalık konaklamaya göre düşünülmüş bu köy evleri ülkemizin pek çok tatil beldesinde yer alıyor.

Tatil İçin Online Adresler

İnternette arama motorlarında doğal tatil yapmak isteyenler küçük bir araştırma yaptıklarında pek çok işletmenin bu konuda hizmet verdiğini görebilirler. Fiyatlar, mekan iç ve dışına ait fotoğraflar, doğal çevre ve yiyecek seçeneklerine dair çok çeşitli bilgiler bu işletmelerin web sitelerinde yer alıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları