Köstekli Saat: Köstekli Saat Modası, Markaları ve Fiyatları

Köstekli Saat: Köstekli Saat Modası, Markaları ve Fiyatları Galeri

Köstekli saat modası dedelerimizin dedelerinden bize kalan bir moda; eski İstanbul beyefendilerinin ceplerinin vazgeçilmeziydi. Ona köstekli saat adını veren ise saatte takılı olan zincirdir. Ne zaman ki saate bakılacak olsa, küçük yelek cebinden ya da pantolon cebinden çıkarılır saat ve bakılır. Zamanı zaman geçiyordur belki de o günlerde. Köstekli saat modası ta o zamanlarda günümüze kadar devam ediyor. Kol saatleri kadar tercih ediliyor olmasalar da aslında kullanıcı sayısı oldukça fazla. Bu saati kullanmak isteyen kişiler de bu saatlere iyi ücretler verip bu lüksün keyfini çıkarmak isteyenler.

Köstekli Saat Markaları ve Online Alışveriş

En güzel ve en uygun fiyatlarla köstekli saat bulabileceğiniz online alışveriş mağazaları Webdenal, 7 / 24 Tıkla ve HızlıAl'dır. Köstekli saat modası eski zamanlara dayandığı için ilk örneklerini en sağlam ve dayanıklı halleri ile bulmak mümkün. Serkisoff marka örneğin Türkiye sınırları içerisinde ilk kullanılan köstekli saatlerden. TCDD'nin çalışanlara hediye ettiği bir saat hem de. Bu saatlerin en büyük özelliği kapanan kapağının üzerinde bulunan işlemeleri ve saat mekanizması. Üzerindeki işçilik ne kadar çok özenli ve inceliyorsa, saat mekanizması ne kadar kaliteli oluyorsa bir o kadar artıyor köstekli saat fiyatları. Zaman geçip Rus yapımı Serkisofflar daha az bulunur hale geldikçe İsveç yapımı Golana marka saatler ceplerde yerini almaya başladı. Sade ve nazik yapıları ile Golana saatler zamana değer katmak isteyen erkeklerin ceplerini ve yeleklerini süslemeye devam etti. Son zamanlarda ise köstekli saate yepyeni bir form geldi. Full Spot markasının O'chive adı altında çıkardığı saatler hem modern hem şık erkek ve kadınların ceplerine ve çantalarına girmeye başladılar bile. sezonun renklerine göre değişen kauçuk kaplaması ve paslanmaz çelik zinciri ile zamanda yolculuk yapmak isteyenlere farklı bir deneyim sunuyor. Uzun süredir O'Clock olarak kol saatlerini piyasaya süren Full Spot'un saatleri modern zamanla birleştirmesinin sonunda rengarenk ve dayanıklı saatler ortaya çıkıyor. Dedelerimizden kalan Serkisoff saatlerden sonra belki de çocuklarımıza rahatlıkla bırakabileceğimiz O'Chive saatler, Full Spot ile bizlerin oluyor.

Köstekli Saat Fiyatları

Peki geçmişten günümüze tik taklayıp da gelen bu saatlerin fiyatları ne kadar? Bu saatler genel itibari ile antika kategorisine girdikleri için fiyatları oldukça değişkenlik gösterebiliyor. Profesyonel koleksiyoncuların ilgi ile aradıkları ve biriktirdikleri köstekli saatlerin fiyatları bin liralar ile ölçülebiliyor. Piyasada nadir olarak bulunabilen Serkisoff saatler 300 lira ile 500 lira arasında değişen bir fiyattan satılıyor. Golana saatler ise 200 ile 400 lira arasında değişen fiyatlar ile satılıyor. Full Spot O'Chive serisinin birbirinden renkli saatleri ise dedeleri olan Serkisoff ve Golana'dan çok daha düşük bir fiyata 95 liraya satılıyorlar. Hatta indirim dönemleri ve fırsat sitelerinde çok daha ucuza görebilmeniz de mümkün. Köstekli saat genel itibari ile bir hobi, bir koleksiyon parçası. Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı saatleri Full Spot 100 liradan aşağı fiyatlar ile sizlere sunuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları