Korse Çeşitleri: Bel, Paçalı ve Slip Korselerde En Uygun Fiyatlar

Korse Çeşitleri: Bel, Paçalı ve Slip Korselerde En Uygun Fiyatlar Galeri

1930'lu yıllarda çok narin kadınları ayakta tutmak için zorunlu bir ihtiyaç olarak kullanılan korseler zamanla uzatıldı ve daraltıldı. O kadar sıkıydılar ki, bunlardan kullanan kadınlar, uzun ve derin nefes alamadıkları için sık sık bayılırlardı. Korse ne kadar bağlanırsa, kadın o kadar güçlü görünürdü. Gevşek bağlanmış korse çeşitleri kullanan kadınlar hafif olarak nitelendirilirlerdi. İşçi sınıfı kadınlar, özel günler haricinde, sürekli ev işi yaptıkları için bir süre sonra dantelli ve sımsıkı korse giymekten vazgeçip daha sade ve gevşek korse çeşitlerini tercih etmeye başladılar. Bundan sonra korseler işçi sınıfı ve elit kesim için olmak üzere iki farklı şekilde üretilmeye başlandı. Bilinen ölçüler incelendiğinde korselerin o kadar sıkı olduğu anlaşıldı ki, bu ölçülerin 30-35 santime kadar düştüğü görüldü.

Korse Kullanımı

Günümüzde kadınlar hafif vücut kusurlarını gizlemek veya daha düzgün bir fiziğe sahip olabilmek için değişik çeşit ve formlarda korse çeşitleri kullanmaktadır. Bu korseler giysi içine giyilebildiği gibi direk giysiyle bütünleşmiş şekilde de olabilmektedir. Bir inanışa göre, korseler zayıflamaya da yardımcı rol oynamaktadır. Yağ yaktırıcı bir etkileri olmamakla birlikte, sıkılığından dolayı aşırı terlemeye sebep olarak vücuttaki su kaybına neden olur. Korse çeşitleri, kullanım alanları ve vücut tiplerine göre farklılık göstermektedirler. İnceltilmek istenen bölgeye göre seçim yapmak önemlidir. Karın bölgesinde Fazlalıklarınız varsa, kullanmanız gereken korse çeşidi bel korsesidir. Bel korse çeşitleri genelde karın bölgesindeki fazlalıkları toparlayarak daha düzgün bir görünüme bürünülmesiniz sağlamaktadır. Dar bir etek görünümündeki bu korseler ayrıca bel hatlarınızı da daha düzgün göstermektedir. Bu tip korse çeşitleri doğum sonrası korsesi olarak da kullanılmaktadır. Bacaklarında problem olan kadınlar paçalı korseleri tercih etmelidir. Paçalı korseler kısa ve uzun çeşitleri ile hem bacak bölgenizi daha ince gösterirken hem de basenlerinizi şekillendirmektedir. Bel kısmına doğru uzun olan paçalı modeller ise genel anlamda fiziğinizi daha düzgün göstermektedir. Eğer ki bacak probleminiz yok, sadece bel, karın ve basen bölgenizden şikayetçiyseniz slip korse çeşitleri tam size göredir. Bu slip korseler basen hatlarınızı toparlayarak daha düzgün bir görünüme kavuşturacağı gibi, karın bölgenizdeki fazlalıkları da örterek daha sıkı bir görünüm kazandırmaktadır. Kilo sorunu olan bayanların genel anlamda şikayetçi oldukları bölgeleri karın bölgesi olduğu için, slip bitişli askılı atlet tarzı korse çeşitleri en uygun modellerdir. Bunlar aynı anda basenleri toparlamakta, karnı sıkılaştırmakta ve göğüsleri daha düzgün bir forma sokmaktadır. Ancak yaz aylarında, sıcak havalardan dolayı tam bir işkenceye dönüşen korse kullanımı, doğru kumaş seçimi ile yüz güldüren bir hal alabilmektedir. Bunun için organik vevücudun nefes almasını sağlayan kumaşları seçmekte fayda vardır.

Korse Çeşitleri ve Online Alışveriş

Korseye mi ihtiyacınız var? O halde öncelikle ne tip bir korse satın almak istediğinizi belirleyin, Gerisi sadece bir tık ilerinizde. En Güzel korse modellerini en uygun fiyatlar ile Zidaya, HızlıAl, Webdenal ve 7 / 24 Tıkla'da bulabilirsiniz. Ten, Ayyıldız, Kom, NBB, Pierre Cardin, Yeni İnci, Minimizer korse markalarından sadece birkaçı. Herhangi bir markaya ait size en uygun korse çeşitlerine sahip olmak için, Ten, Ayyıldız, Çamaşırım, Korsesepeti, Derinmor, Penti gibi online alışveriş sitelerine uğramanız yeterli. Uygun ödeme imkanları ile alışverişinizi tamamlayabilir, seçtiğiniz korse ile daha düzgün bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Penti
  • İNCİ
  • Ayyıldız
  • Kom
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları