Koltuk Takımı Modelleri: Online Satış Yapan Mağazalar ve İndirimleri

Koltuk Takımı Modelleri: Online Satış Yapan Mağazalar ve İndirimleri Galeri

Evlerde, dekorasyonun en önemli öğesi olan oturma grupları, şıklığın ve konforun en detaylı verildiği noktadır. Bir ev dekorasyonu yapılırken, renk ve çeşitleri ile seçilen ürünler uyum sağlamalı, elit bir çizgide olmalıdır. Dinlenme mabedi olan evler, onlar sayesinde rahatlık ve huzur vermektedir. Çünkü, kişiliğinizi evinize yansıtırsınız. Evde kullanılan eşyalar daima imzanızdır.

Koltuk Takımı Modelleri

Evinizde yaratmak istediğiniz etki ile şekillenen oturma grupları için, önce stilinize karar vermelisiniz. Retro, Akdeniz, Klasik, Zen, İngiliz, Asya tarzı gibi veya sevdiğiniz herhangi bir kaç stilin karışımı olarak dizayn yapabilirsiniz. Burada önemli olan, sevdiğiniz ve yaşamak istediğiniz renklere karar vererek, önce duvarları boyamak, sonra koltuk takım modellerinden seçim yapmaktır. Tarz olarak geniş oturumlu, ince çizgileri olan sade modeller, zen stili olarak adlandırılır. Bu stilde, genelde doğa esintisi vardır ve hafif çiçek ve ağaç desenleri ile salonlara minimalist bir etki yaratırlar. Zen stilinde, renkler genelde toprak tonları olan yeşil, kahve, sarı gibi tonlardır. Asya stilinde, tarz kendini tamamen ince, zarif ve kırılgan çizgilere bırakır. Sadeliğin ve şıklığın bir arada olduğu stil, rahat oturumlu ve puflu tarzlar ile şekillenir. Yere yakın olan oturma grupları, geniş ve konforlu yastıklar, bu stilin göze çarpan özelliklerindendir. Düz ve çiçekli tasarımlar ve kumaş etkisi fazladır. Ağırlıklı olarak parlak simli ve leke tutmayan kumaşlar tercih edilmektedir. Renkler kırmızı, kiremit, parlak sarı ve mavi gibi şekillenir, ama enerji yoğunluğu verdiğine inanılan kırmızı baş renk olarak kullanılır. İngiliz tarzında, biraz klasik tarz kullanılsa da, berjerli gruplar çok tercih edilmektedir. Berjerlerde, genelde uygulanan parlak çiçekli kumaşlar ve ikili gruplarda düz kumaş uygulaması yapılarak, yastık modellerinin berjer kumaşı ile bir olması, alımlı bir etki yaratmaktadır. İngilizlerin geleneksel tarzı olan bu stilin, hiçbir zaman modası geçmemektedir. Akdeniz stilinde ise, genelde rahat oturum ve konfor ön plandadır. Geniş ve rahatlıkla uzanılan kotluk takımları ile geniş minderler kullanılmaktadır. Bu stilin renkleri, ağırlıklı olarak beyaz ve açık tonlardır. Kumaşlarda, hafif ve leke tutmayan kumaşlar tercih edilir. Klasik tabir ettiğimiz stilde ise, ahşap işçilikli, bombeli ayaklı ve saten kumaş kaplamalı tarz vardır. Genelde renkler beyaz, gümüş, şampanya, gri, krem gibi tonlardır. Kumaşlarda simli, parlak modeller tercih edilmektedir. Tüm bu stillerin arasında, beğendiğiniz farklı tarzları bir araya getirerek, karma ve şık etkili özel kendinize ait bir stil yaratabilirsiniz. Bu sene, evlerde eski ve yeni tarz bir arada kullanılarak, oturma gruplarında farklı estetik uygulamalar yapılmaktadır. Buna da, retro dekorasyon stili denilmektedir.

Online Satış Yapan Mağazalar ve İndirimleri

Evim.net, Evimister ve Evmanya gibi sitelerden, internet üzerinden online alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde, büyük indirimlerden faydalanarak, koltuk takım modelleri arasından seçim yapılabilmektedir. Uygun fiyat aralığı ile kaliteli çizgisi olan her model imal edilebildiği gibi, hazır çeşitlerden de seçilebilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Evmanya
  • Evim.net
  • Evimister
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları